Obrázek
Preview

Rytíři v neděli zamíří na neoblíbený plzeňský led

19. 11. 2022 od Lukáš Jůdl / Foto: Roman Mareš
V pátek získalo Kladno bod doma s Boleslaví a aktuální týden uzavře zápasem v Plzni. Neoblíbeného soupeře Rytíři neporazili už osmkrát v řadě a budou se snažit tuto nepříjemnou šňůru přetnout. Obejít se však budou muset bez distancovaného Jakea Dotchina.

Rytíři šli v pátečním utkání do vedení po první extraligové trefě Jakuba Babky, který si pomohl bruslemi soupeře. Jenže v sedmé minutě třetí části se nechal vyloučit na 5 minut a do konce utkání Jake Dotchin a bruslaři vyrovnali. V následném prodloužení pak rozhodl o výhře (2:1) hostů Matyáš Kantner. V sobotu pak zasedala disciplinární komise a rozhodla o tom, že Dotchinovi za zákrok na Martina Beránka udělí dvouzápasový distanc. Kanadský tvrďák tak nedělní klání na ledě indiánů vynechá.

Plzeň se po nepovedeném rozjezdu do nové sezony zvedá a v tabulce se dostala na aktuálně desátou příčku. Do nedělního utkání však vstupuje se dvěma prohrami v řadě, ale s tím, že proti Kladnu se jí daří. Rytíři dokázali indány udolat naposledy v říjnu 2019 - od té doby s tímto soupeřem v lize osmkrát padli. Holešinský, Zámorský, Blomstrand nebo exkladenský Hrabík. Nejen na tyto hráče si musí dát Kladno od prvních minut velký pozor.

První vzájemný zápas

První letošní bitva mezi Kladnem a Plzní se hrála na Kladně. Rytíři se chtěli na trápících se indiánech zvednout, ale hosté od začátku dominovali a z ČEZ stadionu si nakonec odvezli výhru 4:0.

Utkání 21. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno se odehraje v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně v neděli 20. listopadu od 16:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.