5:3
1:4

Rytíři oslaví kulatiny legend a vyzvou Olomouc s Davidem Krejčím v sestavě

29. 9. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Málokdy se stává, aby se v jednom zápase naší nejvyšší soutěže představilo tolik hráčů s tak bohatými zkušenostmi z NHL. Na straně Kladna Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec, v dresu Olomouce pak David Krejčí. I o tom bude čtvrteční večer v Chomutově, kde se tyto hvězdy od 18 hodin utkají. Samotnému zápasu pak bude předcházet ještě oslava kulatin kladenských legend.

Rytíři vyhráli potřetí v řadě na domácím ledě a v tabulce extraligy se posunuli se sedmi body na dvanácté místo! Před posledním Zlínem tak mají dva body k dobru. Kladno si pomohlo o uplynulém víkendu, když nejprve v pátek porazilo dvojnásobného šampiona z Třince 4:3 po samostatných nájezdech a posléze udolalo právě zlínské Berany 3:2 v prodloužení. V obou utkáních se skvělým výkonem blýskl navrátilec Jakub Strnad, který nejprve proměnil rozhodující nájezd a v dalším utkání se prosadil i z trestného střílení!

Čtvrteční večer ale nebude čistě jen o hokejovém zápolení. Před utkáním proběhne na ledové ploše slavnostní ceremoniál, během kterého klub popřeje k sedmdesátinám klubovým legendám Milanovi Novému i jeho spoluhráči Františku Kaberlemu staršímu. Nový si nadělil k významnému životnímu jubileu vlastní knihu, kterou o něm napsal český novinář David Lukšů. Fanoušci si ji budou moci zakoupit ve fanshopu Rytířů a o přestávku si ji nechat od legendárního kanonýra podepsat.

Olomouc v této sezoně dosud odehrála sedm zápasů a prohrála v pouhých dvou! Jinak vyhrála třikrát po šedesáti minutách a dvakrát v prodloužení nebo nájezdy. Se třinácti body tak jsou kohouti v tabulce sedmí. Olomoučtí hokejisté za sebou mají sérii čtyř utkání na domácím ledě, z nichž prohráli pouze jedinkrát, když nestačili na Hradec Králové. Od té doby ale porazili Liberec 3:1 a Zlín 4:2. Do duelu s Kladnem tak půjdou kohouti s cílem přidat třetí výhru v řadě.

David Krejčí je po návratu z Bostonu hlavní hvězdou extraligy a svými skvělými výkony pozvedl celý olomoucký tým. Krejčí se trefil v prvních šesti zápasech a střelecky vyšel naprázdno až naposledy. Dohromady už ale posbíral 10 kanadských bodů za sedm branek a tři asistence. Zkušený centr, který strávil většinu kariéry za mořem, ale nekraluje jen v ofenzivě, skvěle si vede také v ostatních herních aspektech – například na vhazování má úspěšnost 59,86 %.

Utkání 10. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Olomouc se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně ve čtvrtek 30. září od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na O2 TV nebo na HokejkaTV.