1:4
SPUSTIT VIDEO

Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

18. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno neuspělo ve finále proti Jihlavě ani podruhé a po dvou domácích zápasech ztrácí v sérii už 0:2 na zápasy. Rytíři od páté minuty ztráceli a na soupeřovo vedení dokázali odpovědět jen trefou Šimona Jelínka. Kladeňáci tak prohráli 1:4 a do Jihlavy pojedou v nezáviděníhodné situaci.
2020/2021, Chance liga,  neděle 18.4.2021, 2. finále, ČEZ stadion Kladno
Jihlava
1:4
0:2, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Jelínek (Kubík) - 5. Bukač (Pekr), 19. Pekr (Čachotský, Strejček), 39. Jiránek (Zadražil, Pekr), 50. Havránek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Zubzanda, Šindel - Maštalíř, Bohuněk
vyloučení7:7
využití0:0
střely na branku58:36
diváci0
Kladno: Brízgala - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk - Jágr, Plekanec, Machala - Hlava, Pitule, Melka - Račuk, Filip, Marosz - Jelínek, Machač, Kubík.
Jihlava: Žukov - Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček - Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský, Lichanec, Havránek - Jiránek, Zadražil, Pekr - Chlubna, Čermák, Brož.

Rytíři neměli tak aktivní vstup jako do prvního zápasu a v úvodních minutách byla aktivnější spíše Dukla, která byla za svoji snahu také odměněna. V páté minutě nedokázal vyhodit Stěpan Zacharčuk, Matěj Pekr posunul na levý kruh na Daniela Bukače a ten trefil mezírku mezi Brízgalovými betony – 0:1. Kladno mohlo odpovědět v přesilové hře, ranou z první ale neuspěl ani Tomáš Plekanec, ani Rostislav Marosz. Maksim Žukov obstál. Na druhé straně měl před sebou po Jelínkově chybě v rozehrávce úplně volnou cestu Jiří Fronk, Adam Brízgala ale navýšení skóre nepřipustil. Jihlava se ale druhé branky i tak dočkala. Matěj Pekr dostal na konci třetiny nabito na pravý kruh a rozvlnil síť – 0:2.

Rytíři se vstřeleného gólu dočkali až ve druhé části. Jednalo se přitom o dost kuriózní trefu! Šimon Jelínek zajel s kotoučem do rohu, zpoza čáry vypálil na branku a od Žukovovy brusle se puk odrazil do sítě – 1:2. V přesilové hře pak byli blízko srovnání Nicolas Hlava a Jaromír Jágr, z dorážek ale poslali kotouč jen vedle branky. Hned nato měl před sebou ještě úplně odkrytou klec Marek Račuk, který ale trestuhodně selhal. To na druhé straně přišlo zakončení z pravého kruhu od Tomáše Jiránka, Brízgala vyrazil a jeden z dojíždějících hráčů Kladna srazil kotouč do sítě – 1:3.

Ve třetí části už muselo jít Kladno logicky do risku. Z toho pak pramenilo přečíslení hostí tří na jednoho, které skvěle vyřešil obětavý Vsevolod Sorokin. První kladenská lajna pak zamkla soupeře v pásmu, Ondřej Machala však v nejlepší možnosti mezi kruhy přestřelil. A Dukla nakonec z jednoho z brejků navýšila. Tomáš Havránek ujel podél levého mantinelu a střelou mezi betony překonal kladenského brankáře – 1:4. Ve zbytku zápasu už si domácí žádné větší šance nevytvořili.

Kladno: Jiří Burger: Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Chtěli jsme mít úplně jiný vstup do zápasu, než jsme měli. První třetina byla z naší strany špatná, bez pohybu, bez důrazu. Ve druhé třetině jsme se zlepšili po tom, co jsme dali šťastného góla na 1:2. Měli jsme tlak, škoda, že jsme nedali do prázdné branky na 2:2. Od té doby jsme se tlačili do útoku a Jihlava čekala na brejky. My z tlaku žádné góly nedali, Jihlava z protiútoků utkání rozhodla. Velké zklamání, prohráváme 0:2, ale zbraně určitě neskládáme. Do Jihlavy si pojedeme pro vítězství.

Jihlava: Viktor Ujčík: V zápase jsme předvedli podstatně lepší výkon než v prvním utkání. Kluci pochopili, že náš soupeř je z masa a kostí a je k poražení. Dnes jsme už začali hrát hru, kterou jsme chtěli hrát i včera. To jsme ale měli moc velký respekt, který určitě nebyl zbytečný, ale naprosto zasloužený. Kladno má skvělý tým, který dokáže být nebezpečný v jakékoliv situaci. My za sebou máme naštěstí zeď jménem Max, která dodává klukům sebedůvěru a potřebný klid. On to pochytá a my vepředu něco dáme. Díky tomu je stav 2:0. Víme, že Kladno má obrovskou sílu a že domácí zápasy budou hrozně těžké. Máme dva dny na to se připravit a pokusit se v sérii pokračovat úspěšně.