4. kolo,  středa 23.9.2020
Kladno
Havířov
5:1
5. kolo,  sobota 26.9.2020
Litoměřice
Kladno
3:2p
7. kolo,  středa 30.9.2020
Poruba
Kladno
4:3sn
2. kolo,  středa 7.10.2020
Kladno
Přerov
3:2
10. kolo,  sobota 10.10.2020
Frýdek-Místek
Kladno
3:5
 úterý 1.12.2020
Prostějov
Kladno
17:00
 čtvrtek 3.12.2020
Kladno
Kadaň
18:00
 sobota 5.12.2020
Sokolov
Kladno
17:00
 středa 9.12.2020
Kladno
Šumperk
18:00
 sobota 12.12.2020
Třebíč
Kladno
 
Obrázek
A tým

Poznávají ho často na ulici? A bude jednou trenérem? Tomáš Plekanec odpověděl na otázky fanoušků

20. 10. 2020 od Foto: Josef Poláček
Hráčem měsíce září jste v anketě Fanklubu Poldi Kladno zvolili Tomáše Plekance, který byl hostem tradičního offline rozhovoru! Kladenský kapitán v něm vzpomínal na svoji bohatou kariéru, ale hodnotil například i hru současného týmu Rytířů. Rozhovor byl tentokrát veden na dálku a Tomáš odpověděl na vaše dotazy písemně.

Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny.


AlexOmar: Ahoj Pleky, co tě tady na hraní na Kladně nejvíc baví a čím bys to odlišil od jiných klubů? A zkus víc střílet, rozhodně máš skvělou střelu, ze který bys mnohokrát dal gól, ale raději jsi přihrával, ukaž že jsi nejlepší hráč v lize :)

Ahoj AlexOmare. Nejvíc baví… To se asi těžko vybírá. Specifický na Kladně vždycky bylo domácí prostředí a fanoušci. I když bych si přál, aby chodilo víc (po covid době teda), tak i v tom menším počtu byla na Kladně vždycky skvělá atmosféra.

Luke: Ahoj Pleky, v první řadě díky, že tu vůbec jsi a pomáháš nám zpět z pralesa. Zdá se mi, že kvalitu kádru máme skvělou, ale takticky to skřípe. Nedaří se nám dotahovat dobře rozjeté venkovní zápasy, ubránit třetí třetiny, kupíme mraky zbytečných faulů. Vidíš tam nějaký posun za poslední 2 vyhrané matche? Co s tím? P.S. Ať se daří na ledě a hlavně pevné zdraví tvojí rodině!

Čau Luku, tak takticky to na začátku sezony nikdy není ono. U žádného týmu. Tyhle věci si vždycky sedají až během rozjeté sezony. Teď je to navíc ještě komplikovanější s covidem. Další věc je, že na Kladně se postavil znovu hodně změněný kádr, což taktice nepřidá. Zlepšení tam malé možná je, ale bude to ještě dlouho trvat, než si taktický věci sednou. Děkuji za přání a i tobě hlavně zdravíčko.

Peterson1998: Ahoj Tomáši dočkáme se Jardy ještě po tvém boku?ať se daří a Kladynko do extraligy!🙂

Čau, věřím, že ano, ale já to opravdu nevím. 😅

Vojta 19: Jak prožíváš roli kapitána??

Nijak zásadně v mým věku. Už jsem si tu kapitánskou nervozitu odkapitánoval dřív. 😅

Gazinho: Ahoj Tomáši co říkáte na na nařízení "vlády"ohledně sportu... není to zbytečné?

Ahoj, no já osobně si myslím, že ano a že spousta kroků, hlavně, co se týká sportu, nedává smysl a logiku. Ale bohužel… Hlavně to musíme všichni ve zdraví přežít a snad se to časem vrátí do starých kolejí, i když to bude trvat dlooouho.

Vydrysek: Dobrý den Tome gratuluji hráče měsíce jsem rad že jsi se vrátil do Kladna a na ty hře je to znát. Přejuti ať se ti daří v životě i v hokeji.Jak se u tebe projeví zase nucena pauza.A jak si sám spokojený s týmem dekuji za odpověď.

Dobrý den, jak se projeví, nevím. Je to nepříjemný pro všechny hráče, ale musíme se s tím vyrovnat. Nepříjemný je hlavně to, že nemůžeme bruslit. Udržet se fyzicky je relativně jednoduchý.

HoodyS: Vidíte mezi mladými odchovanci stejné srdcaře, jako jste vy starší generace. Nebo už hrozí, že budou utíkat za lepšími penězi?

Tak i my jsme si chtěli vydělat peníze a během krátké kariéry se zabezpečit, ale u naší generace, si myslím, že to nebylo nikdy na prvním místě, což u té nové generace v hodně případech je. Ale určitě jsou výjimky.„V postup nepochybně věřím. Ale bude to těžký.“
Mili: Ahoj Tome.Myslíš,že hokej přežije to co se teď děje?Přejí pevné nervi,hlavně zdraví a ahoj v lepších časech 🍀🏒😉

Ahoj Mili, věřím, že jo. Nebude to jednoduchý, ale věřím, že jo.

Banks1234: Cau Tome👍chtěl jsem se zeptat jedeš hodně i posilku a zkoušel uz si streetworkout????😎

Čau, posilku jedu, ale už lehčí váhy než dřív. A streetworkout je co? 🤣 Občas chodím po ulici, ale jako workout to nemám. 😅

pipik68: Čau Tome, až skončíš kariéru, zůstaneš u hokeje, chtěl bys být trenér?

Čau Pipiku, mám to v plánu, ale uvidím, co bude, až skončím. Třeba mě to zklame a budu dělat něco jinýho…

Zuza 67: Ahoj tomáši mám jeden skromný dotaz věříš v postup.

Nepochybně věřím. Ale bude to těžký.

MastnejPárek: Tomáši, nelitujete zpětně, že jste se před rokem rozhodl Kladno opustit? Věřím, že s Vámi v sestavě by se nesestoupilo... ať se daří na ledě i mimo něj:)

Nelituju. Víš co, pro hráče je důležitý mít cíl. Někdy větší, někdy menší, záleží na úhlu pohledu. Pro mě bojovat o titul extraligy byl cíl, který z Komety nebyl daleko. Věci jsou teď jinak a i když jsem šel do Komety, tak jsem nikdy neřekl, že se na Kladno nevrátím. 😀 A že by Kladno se mnou nesestoupilo? Možná jo nebo ne, ale tým fakt není o jednom hráči. Nikdy nikde to tak nebylo.

Pavel Růžička: Čau Pleky , jsem rád , že jsi zpět a dotaz nemám. Jen ti přeji ať si zdráv a celá tvá rodina také a doufám , že budeš hodně lidem dělat ještě mnoho let radost viz Džegr ✌️💪👏

Ahoj Pavle, děkuju moc za přání a i tobě přeju hlavně zdravíčko. 💪🏽

Marek: Dobrý den Tomáši,

Gratuluji ke zvolení hráče měsíce. Chtěl bych se Vás zeptat co říkáte na to jak se loňský tým rozutekl, a hlavně kladenské jádro okolo Jakuba Strnada? Určitě jste si přišel jak když na Kladně v šatně vlastně nikoho neznáte že?Nemyslíte si že když takovým klukům končí v té sezoně smlouva je to impuls pro klub aby začali už od léta vyjednávat o nové.? Děkuji za odpověď Váš a Kladenského hokeje věrný fanoušek Marek ať se daří

Ahoj Marku, pro mě je těžké to komentovat, nebyl jsem tu a neznám souvislosti. Možná je to spíš otázka na Jardu. Každopádně je to škoda, protože budovat každou sezonu nový tým je těžké a souvisí s tím i odpověď na řadu dalších otázek v tomhle rozhovoru, že nám občas váznou taktický věci. Chvíli to trvá, než si věci sednou a hráči si věci zažijou.„Při prvním extraligovém utkání jsem netušil, kolik práce mě čeká, abych měl kariéru, jakou jsem měl.“
Harry: Pleky co myslíš že dělá Jarda blbě jako majitel.Plácáme se léta v žumpě a Kladenský fanoušek většinou trpí.Víme že bys zde za ideální situace vůbec nebyl tak aspoň chci poděkovat díky Pleky za nějakou radost.

Znovu těžko říct, být hráč a majitel jsou strašně rozdílný věci. Ono zvenku je jednoduchý ty věci radit a třeba kritizovat, ale když nejsi přímo sám majitel tak neznáš souvislosti vyjednávání o smlouvách hráčů a sponzorů a celkově nevíš, co to obnáší.

Přemysl: O kolik velmi kvalitních obránců by Kladno dle Vašeho názoru potřebovalo posílit, aby mohlo pomýšlet na postup do extraligy?

O 8 🤣Ne, samozřejmě vtip. 😉 Věřím, že když se nám podaří všechno dát dohromady a sezonu dohrajeme, tak postoupíme s týmem, který tu máme.

Saboil: Máme tým na to aby jsme se dostali do extraligy? Prosím upřímně 😉

Věřím, že ano, ale bude to daleko těžší než minule.

Radan: Jak zvládáte tuto nelehkou dobu?

Je to opruz pro všechny, ale musíme to všichni společně zvládnout a hlavně ochránit naše rodiny a rodiče. 🙏🏽

Matěj mata: Co se domníváte , že je nezbytné změnit (sehnat kvalitní hráče ? nebo jiná změna?), aby Kladno začalo hrát hokej hodný postupové ambice ?

Hokejově samozřejmě výkony a mít je na extraligové úrovni. Plus mít bezednou kasu. 🤣💸

Milan: Ahoj Tome, pamatuješ si ještě, když Tě Ota Vejvoda jako 16 letého postavil do extraligového utkání v Karlových Varech v tehdy plechovém zimáku?

Čau Milane, no jasně, pamatuju. Byl jsem trochu víc nervózní a netušil, kolik práce mě čeká, abych měl kariéru, jakou jsem měl. 😀

Patrik Křížek: Dobrý den, jak máte nastavenou motivaci pro odehrání zápasu např. v Litoměřicích nebo v Benátkách, kde není moc atraktivní hrát, oproti extralize, tedy kde je hned větší atraktivita? Děkuji za odpověď, jsme moc rádi za tak skvělého hráče a člověka, kterým jste!

Dobrý den Patriku, motivace je samozřejmě hlavně postup do extraligy. A hlavně mě hokej pořád baví… A svým způsobem hrát na stadionu pro 2000 lidí, když přijde plno (bavíme se o době bez covidu 🤣), je fajn, kolikrát lepší než v prázdné O2 Areně. 🤷🏻‍♂️„Určitě mám v plánu u hokeje zůstat. Zatím mě láká trénování víc než management.“
Lukáš: Ahoj Tome,

chtěl jsem se tě zeptat, jak často měníš brusle. 🙂 Nedávno jsem viděl starší rozhovor s Vorasem, kde se nechal slyšet, že mění brusle ob zápas, což mi přijde trochu extrém (ale možná to je tím, že v té době nosil Reeboky 😄). Jak to vidíš ty, je to v NHL běžné?

Ahoj Lukáši, každý hráč to má různě. V NHL je to většinou 7-8 párů na sezonu, tady v ČR je to kolem 5 párů. Je to dáno hlavně počtem zápasů. V NHL odehraješ ke 100 zápasům za sezonu, tady je to zhruba o 30 méně (počítám playoff nebo MS).

Najmik10: Ahoj Tomáši. Jen chci poděkovat že si zpět a neuvěřitelně pomáhás na cestě zpět do extraligy. Je radost se na tebe na ledě dívat. Přeji hodně zdraví mamince a celé rodině ať se daří.

Ahoj, děkuju moc. Snad se vrátíme. 🙏🏽💪🏽

Jáchym: Čau pleky asi určitě budu mluvit za všechny když napíšu že jsme mega rádi že jsi tady ale mám jinou otázku: když chodíš po ulici poznávají tě lidí třeba že chtěj fotku nebo tě pozdraví? Dík za odpověď

Čau Jáchyme, ano, stává se mi to celkem často. 😀

tonda78: Dobry den Tomasi,chtel bych se Vas zeptat ,co rikate na unikle nahravky z hokejovych saten,souhlasite s nazory treneru ktere tam zaznely?,diky a hodne štesti v hokeji a hlavne v osobnim živote.

Dobrý den, je to samozřejmě strašně špatně. Ten, kdo to vypustil ven a nahrával, by se měl stydět v obou případech. A co se týče názoru, tak se přiznám, že jsem ani jednu nahrávku neslyšel celou, ale z toho, co jsem slyšel, musím říct, že je tam sice spousta pravdy, ale forma projevu, nebo styl, kterým je to řečený, je v dnešní době bohužel úplně mimo.

Stračí: Ahoj, zajímalo by mě, jak moc trénujete přesilovky, případně jestli můžeš porovnávat trénování přesilové u nás a v jiném týmu. Máte nějaké instrukce, jak je hrát a nebo to trenér nechává na vaši lajně a pokud ano, kdo má hlavní slovo? Děkuji a přeji s Kladnem mnoho úspěchů! :)

Ahoj, ano, přesilovky trénujeme, ale v tréninku je to těžký natrénovat. Spíš jde jen o postavení hráčů a různé detaily. Většinou si to domlouvá ta pětice hráčů, někdy se samozřejmě zapojí i trenéři.

Zelí: Ahoj, předně chci poděkovat za to, že ses vrátil na Kladno a chceš tu hrát, jak předloni, tak letos (a snad i do budoucna ;). Doufám, že se situace vyvine k lepšímu a dotáhneme to kam to půjde.

1) Jak vzpomínáš na svoje začátky v áčku? na spoluhráče Ladislava Vlčka a Přemysla Sedláka (jsi z někým z nich ještě v kontaktu? a na své jedny z prvních branek (tuším na Spartě)?

2) Nemrzí tě trochu, že jsi za ta léta brán jako defenzivní specialista, že jsi se dostal u trenérů do nějaké škatulky a nedostával jsi třeba i v reprezentaci tolik prostoru v prvních lajnách a na přesilovky? já si myslím, že je to škoda a že máš dopředu rozhodně co nabídnout

3) Přemýšlel bys pos končení aktivní činnosti o práci např. v managementu klubu? anebo bys chtěl vydržet hlavně u ledu (asi jako trenér?) Případně tě láká něco jiného?

Přeji hodně štěstí a hlavně zdraví tvé rodině (a zejména mamince držím palce!)

Díky.

Vzpomínám na to rád, byl to takový svým způsobem mladý, bezstarostný hokej. Hodně jsme si na ledě rozuměli a užívali si šance hrát za Kladno. Navíc jsme dostávali celkem dost prostoru na ledě.

Mrzí, nemrzí… 😀 Zase díky tomu, že jsem se uměl přizpůsobit a nebral to vyloženě negativně, tak jsem měl víc icetimu a měl možnost odehrát spoustu zápasů a mistrovství světa. Ale samozřejmě každý hráč by chtěl být pořád na přesilovce a dávat góly. 🤣

Určitě mám v plánu u hokeje zůstat. Ale tak nějak už nerad plánuju od jisté doby… 🤔 Zatím mě láká trénování víc než management, ale uvidím. 🤷🏻‍♂️

Děkuju moc.

Zelí 2: Ještě mi to nedá a chtěl bych se zeptat na nějaké pocity, zážitky ze sezony 2001/02, které pro nás skončila nešťastně a sestupem. Vztahy v tehdejším týmu, starší spoluhráči, různé rošády, příchody hráčů od jinud, výměny trenérů apod. jak jsi to bral jako zelenáč? A jak se ti pak odcházelo do zámoří?

A na druhou stranu jak jsi se aklimatizoval při návratu z NHL předloni, klapalo všechno jak mělo hned, nebo to chtělo více času?

Pro mě těžký říct, já byl mladej, spoustu věcí jako mladej bažant nevidíš, nevíš o nich, takže o nějakých vyloženě vnitřních problémech jsem se dozvěděl až s odstupem, pokud byly pravdivý… 🤪😀

Aklimatizace byla v pohodě celkem. Já jsem se těšil na návrat zpátky domů do Čech. Největší problémy asi byly s pravidlama (to je dodneška). Některý pravidla jsou tady trochu víc jiný než v NHL.


Ještě jednou díky!

Pleky