18:00
Klub

Poldi vs. Rytíři: Pískat bude extraligový Kladeňák, oba týmy hlásí posily, hraje i Patera!

15. 12. 2022 od Lukáš Jůdl
Předvánoční exhibici plnou kladenských legend Poldi vs. Rytíři bude pískat kladenský rodák Jiří Ondráček, aktuálně extraligový rozhodčí, který pískal jako jeden ze tří Čechů olympiádu v Pekingu. Exhibici navíc doplnil někdejší dlouholetý kapitán, olympijský vítěz z Nagana, čtyřnásobný mistr světa a vítěz extraligy Pavel Patera. V akci uvidíte také obránce Františka Ptáčka a brankáře Martina Chlada!

Má to být exhibice plná kladenských ikon a k těm patří i rozhodčí Jiří Ondráček. Ten je sudím nejen v extralize, ale zkušenosti má třeba i z mistrovství světa nebo olympiády. "Je to pro mě velká čest," těšila ho nominace na zápas Poldi vs. Rytíři, který se koná už v neděli 18. prosince od 13:00 na kladenském ČEZ stadionu.

Všechny fanoušky určitě potěší zpráva o účasti Pavla Patery, který se objeví po boku Otakara Vejvody mladšího. Ve slavné "Blue line" bude bohužel chybět Martin Procházka, jenž má neodkladné pracovní povinnosti.

Rytíři ještě v tomto týdnu posílili svou obranu. V té bude nově i František Ptáček, čtyřnásobný vítěz extraligy a někdejší opora Sparty, Karlových Varů nebo Hradce Králové. Na Kladně odehrál Ptáček v letech 2016 a 2017 více než sto zápasů a dal sedm branek. Aktuálně působí jako trenér u mládeže Sparty.

Dlouhých 400 kilometrů urazí na Kladno bývalý brankář Martin Chlad. Ten se postaví do brankoviště Poldi a rozdělí si zápasové minuty s Miroslavem Kopřivou. Chlad chytával za éry Poldovky v devadesátých letech a za A-tým odchytal celkem 63 utkání.

Ze Slovenska přijede i nezapomenutelný bojovník Miroslav Lažo. Ten sice na Kladně odehrál jen sezonu 2003/04, ale na toto angažmá vzpomíná dodnes. "Prakticky všechny hráče, kteří budou hrát, znám. Kladno bylo jedno z mých nejlepších angažmá. Mrzí mě, že mi zdravotní stav neumožní si exhibici zahrát, ale přesto je to skvělá příležitost, jak po dlouhé době navštívit Kladno a vidět všechny mé kamarády zase spolu," těší se Lažo, i když bude jen v roli diváka.

Speciální zlaté dresy půjdou po utkání do aukce - konkrétně pět z nich. Číslo 66 Milana Nového, 26 Patrika Eliáše, 10 Pavla Patery (Eliáš i Patera v nich nastoupí), 68 Jaromíra Jágra a 14 Tomáše Plekance. Veškeré další podrobnosti najdete v původním článku ZDE.

Sestavy:

Poldi Kladno: Kopřiva, Chlad - Procházka L., Kruliš, Kuda, Ančička - Eliáš, Patera, Vejvoda ml., Burger, Nedvěd, Placatka, Eiselt, Zajíc, Skuhravý, Ruchař, Hrabě, Knotek - trenéři: Nový, Sýkora.

Rytíři Kladno: Cikánek, Chábera - Ševc, Zeman, Tatíček st., Neliba, Ptáček - Jágr, Plekanec, Tlustý, Bílek, Huml, Kalla, Horna, Tatíček ml., Frolík Ma., Rudovský, Havel - trenéři: Vojta, Müller.

Program exhibice:

• 12:00 - Otevření stadionu a fanshopu.
  • 12:10 - Rozhovory s kladenskými legendami uvnitř stadionu.
  • 12:30 - Rozbruslení obou týmů.
  • 13:00 - Slavnostní buly (vhazovat bude Milan Nový).

Pravidla exhibice:

• Hraje se 3x 20 minut čistého času.
  • Po každých 5 odehraných minutách rozhodčí odpíská minutový timeout, po kterém se vhazuje zase na středovém kruhu.
  • Na středovém kruhu se vhazuje i po vstřelené brance.
  • Za faul je nařízeno trestné střílení.
  • V případě remízy se budou konat samostatné nájezdy - pět na každé straně.
  • Přestávky budou trvat 18 minut - v té první se představí kladenské krasobruslařky, ve druhé se pak bude soutěžit o zlatý dres Poldi s aplikací Kahoot.