1:4
Ohlasy

Nesmíme takhle špatně začít, pak se to těžko dohání, uvědomuje si Jaromír Pytlík

4. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Třináct zápasů zažíval bodové sucho, při čtrnáctém startu v sezoně se ale konečně dočkal. Jaromír Pytlík si ve třetí třetině zápasu proti Plzni sjel před branku a odražený puk dorazil do sítě. Srovnal tak na 3:3, ale Západočeši po chvíli opět udeřili a rozhodli o svém vítězství. „Určitě byla chyba faul na konci. Dali jsme gól a hned jsme šli do oslabení,“ mrzelo po utkání jednadvacetiletého útočníka.

Třígólovou ztrátu jsme dokázali dotáhnout, ale nakonec z toho není ani bod. Jak moc to mrzí?

Mrzí nás to hodně, protože pro nás jsou všechny body důležité. Konec jsme měli dobrý, ale po špatném začátku už jsme to nedohnali.

I přes špatný vývoj jsme se ale do zápasu vrátili. To je pozitivní, ne?

Určitě to je pozitivní. Je vidět, že poslední zápasy vypadaly dobře a v týmu máme sílu. Jenom nesmíme takhle špatně začít, pak se to těžko dohání.

Dlouho to z naší strany bylo marné dobývaní branky, i když šance byly. Chytal Miroslav Svoboda tak dobře?

Nemyslím si, že by byl gólman nějaký extra dobrý. My to prostě musíme proměňovat a mít lepší koncovku.

Po první třetině došlo ke střídání brankářů a Adam Brízgala inkasoval až v samém závěru. Říkali jste si, že mu chcete po špatné první třetině pomoct?

Po první třetině říkal v kabině i něco Džegr. Řekli jsme si, že takhle to dál nejde, vyměnil se gólman a Brizgy chytal výborně. Škoda, že jsme to nedotáhli do konce.

Co nakonec rozhodlo? Byly to přesilovky, ve kterých byla Plzeň stoprocentní, zatímco my nevyužili ani jednu?

Přesilovky asi taky, nejspíš nás měli trochu přečtené. Určitě pak byla chyba ten faul na konci. Dali jsme gól a hned jsme šli do oslabení.

Tobě tam ale konečně spadl první gól v sezoně. Je to velká úleva?

Mám z toho velkou radost, ale myslím, že jsem měl třeba i lepší zápasy, i když jsem gól nedal. Každý hráč pomáhá jinými věcmi, tak na to koukám.

„Nikdo z nás nechce hrát baráž jako loni. Doufám, že se odrazíme od spodku a bude to dobré.“

Neměl jsi to přece jenom trochu v hlavě, že body nepřichází?

Určitě, je to těžké. Měl jsem operaci, pak jsem nehrál, bylo těžké se do toho dostat. Jsem rád, že to tam padlo. Pár spoluhráčů mělo nějaké vtípky, takže jsem rád, že teď chvíli nebudu terčem.

Jak jsi svoji branku viděl?

Adam to tam vystřelil, bylo pár minut do konce, takže jsme stříleli ze všeho. Já jsem byl před bránou, takže se to ke mně odrazilo a doklepl jsem to do brány.

Zatím zažíváš sezonu jako na houpačce. Kemp New Jersey, pak zranění a dlouhé čekání na bod. Jak se na to koukáš?

Mrzí mě to, byl jsem z toho smutný. Minulá sezona byla dobrá, Jersey mě pozvalo na kemp, kde se mi dařilo a mohl jsem se dostat i dál. V přípravě tady jsem se ale zranil a byl jsem mimo asi tři měsíce. Mrzelo mě to, dostával jsem se do toho ještě po covidu, bylo to dobré a najednou zase tohle. Nezbývá mi ale než makat, věřím, že to bude lepší a lepší.

Může být tenhle gól odrazovým můstkem?

Doufám v to. Snad to tam bude padat a budeme vyhrávat. Nikdo z nás nechce hrát baráž jako loni. Doufám, že se odrazíme od spodku a bude to dobré.

Utkání proti Plzni se hrálo ve speciálních retro dresech, které si nemůžeš ani pamatovat. Líbily se ti?

Byl jsem překvapený, nikdy předtím jsem tyhle dresy neviděl. Ten zlatý znak se mi moc líbil, dresy byly skvělé. Snad si to diváci užili, i když je škoda, že jsme prohráli. V dalším zápase ale uděláme všechno pro to, abychom vyhráli.

Máme před sebou čtyři venkovní zápasy, takže nic snadného. Jak náročné to bude?

Jsou tam těžké zápasy, víme to. Nezbývá nám nic jiného než si s tím poradit a udělat nějaké body.