18:00
18:00
18:00
Ohlasy

Není normální, abych jel šestkrát sám na bránu a nedal gól, kroutil hlavou Ondřej Machala

6. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Ondřej Machala se vrátil do sestavy Rytířů po více než dvou měsících a ve čtvrtém zápase konečně zase připomínal hráče z minulé sezony. Skvělým pohybem si vytvořil několik šancí, vybojoval trestné střílení, ani on ale nedokázal vstřelit Spartě branku. Kladno tak doma prohrálo vysoko 0:6. „Pos*ali jsme to a nechali jsme Landona, aby se v tom vykoupal. Můžeme za to my všichni,“ nebral si po utkání servítky.

Jak hodnotíš zápas proti Spartě?

Nedali jsme ani jeden gól, což si dávám za vinu hlavně já. Není normální, abych jel šestkrát sám na bránu a nedal ani gól. Celá naše lajna měla možná osm samostatných nájezdů a nedali jsme ani jeden gól. Nechci se vymlouvat, že jsem po operaci, prostě jsem to pos*al. Měl jsem dát minimálně jeden gól. Se*e mě to.

Až do poloviny utkání to bylo hodně vyrovnané. Co to zlomilo? Byl to první gól?

Nevím. Řekli jsme si, že musíme začít lépe první třetinu, protože jsme je měli celou dobu šílené. Začali jsme dobře, v některých pasážích jsme byli i lepší. Oni pak ale dají gól a nás to zase srazí. Srazil nás ale spíš druhý gól a pak už to bylo jak exhibice. Pos*ali jsme to a nechali jsme Landona, aby se v tom vykoupal. Můžeme za to my všichni. I kvůli němu mě se*e, že jsme to celý tým vzali takhle.

Sparta naposledy dostala šest gólů od Zlína, takže se asi dalo čekat, že bude chtít za každou cenu vyhrát, ne?

Sparta na tom teď taky není úplně dobře, i když se zvedá. Věděli jsme, že po prohře se Zlínem do toho půjdou naplno. My do toho šli naplno taky a v první třetině jsme byli lepší. Dostali jsme ale dva blbé góly a přestali jsme hrát. Hlavní jsou ale ty šance. Nevím, co se tam stalo. Jedu šestkrát sám na bránu a nedám gól. Nevím. Potřebuju, abych dal nějaký hnusný gól, a pak to tam snad začne padat. Nechci se na nic vymlouvat, naše lajna hrála docela dobře. Většinu času jsme byli u nich v pásmu nebo jsme na ně jezdili. Fakt mě to se*e.

Co s tím budeš dělat? Budeš pilovat zakončení?

Já teď piluju zakončení furt, protože mám ruku po operaci slabší. Cítím, že střela není úplně ideální, takže s naším kondičním trenérem na tom pracujeme každý den. Začal jsem hrát po dvou měsících a jsem rád, že se to povedlo už po takhle krátké době. Furt to ale musím zlepšovat.

„Konečně cítím, že jsem zpátky v zápasovém tempu. Musím ale zlepšit střelbu.“

Co konkrétně jsi měl za problém?

Pořád mi vypadávalo rameno, takže jsme to museli fixnout a udělat operaci.

Mám z tebe pocit, že po zranění se každým zápasem zvedáš. Vnímáš to podobně?

Jo. Zezačátku jsem měl pár střídání, na ledě jsem nebyl skoro vůbec. Je to horší, když jste po zranění, že tam jdete jednou za sedm minut, takže jste celý ztuhlý a hůř se vám do toho dostává. Proti Spartě už to byla paráda. Teda paráda… Samozřejmě to bylo na ho*no, ale cítil jsem se fakt super. Konečně cítím, že jsem zpátky v zápasovém tempu. Jsem rád, že jsem se do toho dostal docela brzo. Jak ale říkám, musím zlepšit střelbu.

V poslední třetině už na vás byla znát i určitá frustrace, ne? Třeba na Jakeu Dotchinovi, který shodil v závěru rukavice…

Jake chtěl spíš bránit Landona, kterého jsme v tom všichni nechali vykoupat. Za to jsme všichni fakt ko*oti.

Čeká nás zápas s Pardubicemi, za které jsi hrál. Co od zápasu čekáš?

Já to beru jako každý jiný zápas. Je tam samozřejmě trochu větší rivalita, ale budu se to snažit brát jako normální zápas. Hlavně doufám, že už se na nich dokážu chytit. Musím dál pilovat střelbu, protože jsem sám viděl, že to ještě není ono. Snad to bude dobré.