1:4
SPUSTIT VIDEO

Kladno předvedlo další skvělý obrat a v semifinále vede 2:0 na zápasy

3. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři proti Porubě opět dvakrát ztráceli, ve třetí části ale nastříleli čtyři góly a po výhře 6:2 vedou v sérii už 2:0 na zápasy. Po dvou gólech nastříleli Ondřej Machala, Antonín Melka a Adam Kubík, které doplnil dvěma asistencemi Tomáš Pitule. Semifinále se v úterý přesune na led soupeře.
2020/2021, Chance liga,  sobota 3.4.2021, 2. semifinále, ČEZ stadion Kladno
Poruba
6:2
1:1, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 17. Machala (Frye, Plekanec), 36. Machala (Jágr), 47. Melka (Marosz, Filip), 47. Kubík (Mikliš, Pitule), 51. Melka (Račuk, Pitule), 55. Kubík - 15. Endál (Raška), 24. Korkiakoski (Stloukal). Vyloučení: 7:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Micka - Šimánek, Hnát
vyloučení7:4
využití2:1
oslabení1:0
střely na branku41:18
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Snuggerud, Zacharčuk, Suchánek, Zelingr - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Filip, Marosz - Melka, Pitule, Kubík - Jelínek, Machač, Guman.
Poruba: Foltán - Teper, Žovinec, Urbanec, Voráček, Kozák, Szathmáry, Slavík - Špaček, Hudeček, Kanko - Hotěk, Toman, Endál - Korkiakoski, Raška, Brodek - Sikora, Jáchym, Stloukal.

Kladno vstoupilo do zápasu po první výhře aktivně a jako první mohlo jít do vedení. Tomáš Plekanec dostal puk křížem od členů čtvrtého útoku, z pravého kruhu ale Frederika Foltána neprostřelil. Oba týmy si pak vyzkoušely početní výhody, ty však větší šance nepřinesly. Až po vypršení Gumanova trestu přečíslili Rytíři soupeře, jenže s nabídnutou možností nenaložili dobře a Plekanec zakončil jen do připraveného gólmana. Stejně jako v prvním zápase tak šli nakonec jako první do vedení hosté. Rytíři ztratili puk u vlastní střídačky, Lukáš Endál se dostal k vyraženému puku a z ostrého úhlu ho dometl za přesouvajícího se Andreje Košarišťana – 0:1. Jenže Kladno rychle našlo odpověď. Zach Frye nahodil puk od modré a od Ondřeje Mikliše se kotouč odrazil do sítě – 1:1.

V úvodu druhé části si mohli Porubští vzít vedení zpátky. Lukáš Kozák totiž vypálil od modré a po teči pomohla Košarišťanovi branková konstrukce. Za domácí hrozili v oslabení Plekanec s Machalou, v koncovce ale situaci pokaždé vyřešili špatně. V přesilové hře tak šli do vedení hosté. Markus Korkiakoski nabral rychlost, dostal se za kladenské beky a po zamíchání zasouval kotouč do odkryté klece – 1:2. Hra se pak na dlouho hodně uklidnila a možností na vstřelení gólu bylo pomálu. Až v přesilové hře Rytíři smůlu prolomili a opět smazali rozdíl. Machala dostal puk na levý kruh a hostujícího brankáře propálil – 2:2.

Rytíři šli do vedení poprvé až ve třetí dvacetiminutovce. Antonín Melka si našel volný prostor mezi kruhy, dostal přihrávku od Rostislava Marosze a vypálil přesně – 3:2. Uběhlo navíc jen 39 sekund a bylo to o dva góly. Ondřej Mikliš vystřelil od modré a Adam Kubík jeho pokus přesně tečoval – 4:2. Hned nato navíc obkroužil porubskou branku Jágr a zkusil zasunout kotouč do brány, puk se ale od vnitřní strany tyče vyrazil ven. Kladno ale i tak pokračovalo v útočné dominanci. Rytíři dostali k dispozici přesilovou hru, Melka si vyjel na kruh a zamířil nechytatelně do protějšího růžku – 5:2. Sedm minut před koncem si hosté zkusili vylepšit přesilovku odvoláním gólmana, jenže byli potrestáni. Adam Kubík trefil opuštěnou svatyni přes celé hřiště – 6:2.

Trenéři po zápase

Kladno: Jiří Burger: První třetina byla vyrovnaná, nějaké šance jsme si v ní vytvořili, ale nebyly úplně vyložené. Druhá třetina z naší strany nebyla dobrá. Měli jsme tam tři rychlá vyloučení po sobě, neměli jsme vůbec žádný tlak, takže s tou třetinou jsme byli nespokojení. Ve třetí třetině, když jsme dali na 3:2, jsme si to zkušeně pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Poruba: David Moravec: Chtěl bych pogratulovat soupeři k vítězství. Zápas se vyvíjel celkem v náš prospěch, ale ve třetí třetině se zlomil ve prospěch soupeře. Musíme zadumat nad tím, co změnit, aby se vývoj zápasu i ve třetí třetině naklonil na naši stranu.