„Tak, jak se k nám v prvním zápase přiklonilo štěstí, tak se přiklonilo ve druhém utkání k Jihlavě. Série bude vyrovnaná. My teď chceme využít domácího prostředí a vyhrát. Pořád koukáme jen na další zápas, takže v úterý budeme chtít za každou cenu zvítězit. Spoléháme na to, že přijde plný stadion a požene nás dopředu. Jihlavě se tu bude hrát hodně špatně,“ vyhlašuje před domácími zápasy Čermák.

Kladno cestovalo na půdu vítěze základní části s jasným cílem – vybojovat alespoň jedno vítězství. A svůj cíl splnilo hned v prvním vzájemném měření sil. Rytíři se dostali v první minutě do vedení, svůj náskok navýšili a když se prosadil i soupeř, Kladeňáci udeřili v důležitou chvíli. Tomáš Redlich se prosadil v poslední minutě třetiny v oslabení a přidal tak svoji druhou branku v zápase. Posléze ještě hosté využili přesilovku a nakonec brali vítězství 4:1. „Rychlé góly nám hodně nahrály k úspěchu. Už v šesté minutě to bylo 2:0 a díky tomu jsme se uklidnili. Jihlava měla také šance, ale nespadlo jí to tam,“ vrátil se k prvnímu střetnutí kladenský trenér.

Ve druhém zápase ale Dukla přišla se zlepšeným výkonem a v daleko vypjatějším zápase srovnala vývoj série. Rytíři se prosadili jen proti Niklasi Lundströmovi, který odchytal 35 sekund, a sami třikrát inkasovali. Odjeli tak poražení 1:3. „Domácí určitě šli do zápasu s tím, že jestli ho prohrají, tak to pro ně bude špatné. Měli hlavně lepší začátek než v prvním zápase. Ve druhé třetině jsme začali zase hrát aktivněji my a dali jsme na 2:1. Měli jsme šance, které kdybychom využili, tak jsme zápas mohli otočit. Bohužel jsme góly nedali,“ litoval Čermák.


Na kladenské straně zůstává nejproduktivnějším hráčem play off zkušený centr Tomáš Plekanec (3+7), který je druhý v celoligovém srovnání. Výborně jej pak doplňují Petr Vampola (2+6) a kanonýr Jiří Říha (5+2). Série proti Jihlavě však zatím sedí nejlépe rychlonohému Tomáši Redlichovi (3+1). Ten už Dukle dvě branky vstřelil a na jednu nahrál. A o jeho dobré hře hovoří i rozšířené statistiky z posledního utkání. Redlich podporoval útok fantastickými přihrávkami – 94 % z nich našlo přesně svého adresáta. Navíc se nebál chodit do soubojů – 6 jich vyhrál a k tomu rozdal dva hity „Tomáš má výborný pohyb a rychle mu tam spadl gól. Tím šlo nahoru jeho sebevědomí a začal si věřit. Pro nás je to jenom dobře,“ chválí svého svěřence kladenský kouč.

Základním stavebním kamenem dobré kladenské hry však zůstává nadále brankář Lukáš Cikánek (94,61 %), který zůstává nejlepším gólmanem play off. Vše však nasvědčuje tomu, že už i Jihlava našla svoji gólmanskou jedničku, která je schopná sama urvat zápasy vyřazovacích bojů pro svůj tým. David Honzík (97,26 %) sice v play off odchytal jen dva zápasy, k výhře proti Kladnu ale přispěl obrovskou měrou! Ani jednou neinkasoval, byl velmi jistý a navíc ukázal svoje odhodlání. Když ho Jágrova brusle řízla jen těsně vedle oka, naskočil zpět do zápasu po pouhých 35 vteřinách hry! „Cigi chytá výborně. Honzík nastoupil do druhého zápasu a nedostal gól. Musíme na něj do úterý něco vymyslet,“ uvědomuje si Čermák.

Jihlava jinak v poli dál spoléhá na Adama Zemana (3+4), Juraje Bezúcha (4+2) nebo obránce Jana Holého (2+3). Velmi dobře se na ledě jeví také střelec Matěj Pekr (2+2), který má s Kladnem bohaté zkušenosti. Přestože podává výborné výkony, proti Rytířům mu zatím ale nebylo přáno. Veliké nebezpečí pro Rytíře představují rovněž Tomáš Čachotský (1+4) nebo Lukáš Anděl (1+4)


3. semifinálový zápas play off Chance ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje v úterý 19. března od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. 4. semifinálový zápas play off Chance ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje ve středu 20. března od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.