WSM liga 47. kolo - 3.2.2016 ČEZ stadion, Kladno


Kladno
2
 
Ústí nad Labem
3
 
Rytíři Kladno: Mensator - Nash, Kehar, Růžička, Mrázek, Ptáček, Těrnavskij - Rudovský, Skuhravý, Procházka - Bílek, Stach, Machač - Dalecký, Pitule, Kindl - Šilhavý, Lukáč, Redlich. Trenéři: Lidický, Čermák.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup - Brož, Sobotka, Bernad, Chalupa, Holomek, Hes, Macek, Skočovský - Tůma, Roubík, Kloz - Tenkrát, Čurda, Kuchler - Křivohlávek, Melka, Merta - Navarra, Gengel, Janák. Trenéři: Mach, Mareš.

Branky a nahrávky: 10. Pitule (Procházka), 55. Redlich (Kindl, Kehar) - 9. Tenkrát (Bernad), 47. Chalupa (Tenkrát, Gengel), 63. Tůma (Roubík, Tenkrát). Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:27. Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Maštalíř. Diváci: 2165.

První možnost zahrozit si vytvořili hosté, když získali přesilovou hru. Tu ale nevyužili a stejnou příležitost dostali i domácí hráči. Početní výhodu Kladno nezačalo vůbec dobře. Petr Tenkrát se ujal puku, uvolnil se na pravé straně a přesnou střelou uklidil kotouč mimo Mensatorův dosah - 0:1. O osmnáct vteřin později však bylo vše jinak. Procházka si našel prostor na pravé straně a křížem předal puk na Tomáše Pituleho, který poslal kotouč rovnou mezi Soukupovy betony - 1:1. Následně se v podobné pozici ocitl Kindl, toho ovšem vychytal přesouvající se Soukup. Poslat Rytíře do vedení se pokusil z dalšího útoku i Jan Rudovský, ten byl ale v úniku faulován a nezakončil ideálně.

Ve druhé části mohli jít zpět do vedení hráči Ústí. Melka poslal dorážku přesně mezi Mensatorovy betony, ale kotouč od tyče zamířil do bezpečí. Skuhravý na tuto akci odpověděl dělovou ranou z levé strany, puk však zazvonil jen o tyč. Jen o několik vteřin později dorážel z bezprostřední blízkosti Stach, ale Soukup byl pozorný a lapačkou zasáhl pohotově. Vítězslav Bílek na konci druhé periody ještě netrefil poloodkrytou klec, a tak se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

Hned v první minutě poslední dvacetiminutovky to hořelo před Soukupem. Skuhravý dostal od Machače přesnou přihrávku do mezikruží, ale z první vypálil jen do hostujícího brankáře. Vzápětí si Stach s Bílkem vyměnili své obvyklé role, Stach však z první netrefil Bílkův pas. Veliký tlak Kladna potvrdil opět kapitán Skuhravý, jehož střela ale vypadla Soukupovi jen vedle branky. Neproměňování šancí bylo ovšem potrestáno. V přesilové hře předvedl Slovan krásnou kombinaci a Lukáš Chalupa z velikého úhlu propálil Mensatora - 1:2. Po řadě dalších nevyužitých šancí domácí byl v úniku faulován Tenkrát a sudí nařídil trestné střílení. Bývalý kladenský kapitán ale vypálil jen do připraveného gólmana Mensatora. Na to odpověděl Tomáš Redlich nejlepším možným způsobem. Z levé strany poslal puk svižnou střelou pod horní tyč - 2:2. V samém závěru měli Kladenští opět veliký tlak, ale Machač ani Bílek svoji šanci nevyužili.

V prodloužení se dostal poněkud nezvykle do úniku obránce Kehar, který ale na Soukupa zblízka nevyzrál. V přesilové hře hostí mířil pak Tenkrát do odkryté klece, ale Mensator máchl rukou a svojí brankářskou holí kotouč odpálil. Nakonec ale Ústí přesilovou hru přeci jen využilo. David Tůma tečoval Roubíkovu přihrávku a Mensator byl bez šance - 2:3.

Ostatní výsledky 47. kola WSM ligy

Třebíč - České Budějovice 4:5, Slavia - Jihlava 1:3, Přerov - Šumperk 3:2 pp, Benátky nad Jizerou - Litoměřice 3:2 sn, Prostějov - Havířov (odloženo), Kadaň - Most 1:5.