33. kolo Tipsport extraligy – 03. 01. 2020 ČEZ stadion, Kladno

Liberec
0

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Kunst, Kotvan, Hanousek, Buchtela – Birner, Bulíř, Hudáček – Musil, Marosz, Lenc – Krenželok, Jelínek, Zachar – Průžek, Vlach, Ordoš. Trenéři: Augusta, Kudrna.

Branky a nahrávky: 18. Vampola (Nash), 18. Hovorka (Strnad). Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Vyloučení: 4:3 + Hudáček 10 min. a Jelínek (oba BTL) 5. min. a do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 22:42. Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Brejcha, Jelínek. Diváci: 3 286. Nejlepší hráči utkání: Marek Hovorka – Ladislav Šmíd.

Liberečtí Tygři od úvodu potvrzovali svoji kvalitu a gólman Denis Godla měl od začátku plné ruce práce. Rytíři mohli jejich převahu smazat v přesilovkách, ty ale nesehráli vůbec dobře. Liberec měl při vlastní výhodě několik šancí, prosadit se ale nedokázal a byl potrestán! Brendon Nash naskočil z trestné, našel u druhého mantinelu rozjetého Petra Vampolu a miláček kladenského publika otevřel skóre – 1:0. Uběhlo navíc jen 37 vteřin a ČEZ stadion explodoval radostí podruhé! Jakub Strnad nádherně podržel puk, mezi kruhy se uvolnil Marek Hovorka a prudkou ranou navýšil – 2:0.

Do začátku druhé části si Kladno dokázalo přenést tempo z konce první třetiny, Liberec ale rychle přebral iniciativu. Bílí Tygři několikrát pálili nebezpečně zejména při přesilové hře, Denis Godla ale působil velice jistě a likvidoval jednu střelu za druhou. Marek Zachar si vyzkoušel i samostatný únik, pod tlakem obránce ale vůbec dobře nezakončil. Nejkritičtější chvíle však nastala až v poslední minutě! Lukáš Krenželok dostal puk před brankoviště a už už se jej chystat zasunout za beton, kladenský gólman ale ještě skvěle vykopl a připsal si fantastický zákrok.

Třetí část nabídla nejprve očekávaný obraz. Liberec se tlačil vpřed, jenže ani Kladno se nevzdalo chuti útočit. Po dobrém forčekingu pak přišel od Petra Jelínka ostrý faul na Patrika Machače a hostující kapitán zamířil předčasně do kabin. Dlouhou výhodu však domácí i přes veliký tlak nevyužili a sami zažívali horké chvilky. Museli se totiž půl minuty bránit dokonce ve třech! Obětavý výkon však přinesl ovoce, Rytíři udrželi dvoubrankový trhák! Zápas tak dospěl až do nervydrásajícího závěru, ve kterém Bílí Tygři odvolali brankáře. Kladno mohlo svoje vítězství stvrdit, Michal Bulíř ale zasáhl před odkrytou klecí jako zkušený gólman. Posléze už se domácí ubránili i díky famóznímu Denisi Godlovi.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Byl to třetí zápas proti Liberci a první dva byly úplně rozdílné. Doma jsme byli aktivní a vyhráli jsme. V Liberci jsme nehráli dobře, protože jsme nebruslili. Chtěli jsme proto navázat na výkon z prvního zápasu. To se nám podařilo. Liberec je samozřejmě velmi kvalitní tým, takže nás místy přehrával, ale i my jsme si vytvořili šance. Musím všechny kluky pochválit, obzvláště našeho brankáře Denise Godlu.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Utkání jsme nezačali vůbec špatně. Byli jsme relativně aktivní a byli jsme na kotouči. Bohužel naše zakončení bylo laxní. Měli jsme šance, se kterými jsme měli naložit lépe. To nás potom stálo to, že se od nás štěstí odklonilo. Utkání rozhodly dvě darované rychlé branky v jedné minutě. Pak už jsme to tlačili do kopce. Měli jsem spoustu střel, ale naše zakončení nemělo parametry na to, abychom mohli dát gól. Proto jsme prohráli.