Máš za sebou svoji extraligovou premiéru. Jaká pro tebe byla?

Bylo to určitě něco jiného, než jsem byl doteď zvyklý. Bylo to rychlejší, jsou tu silnější a chytřejší hráči. Oproti první lize pro mě bylo těžší bránit je jeden na jednoho. Jinak si myslím, že to ale bylo docela dobré.

Ty jsi letos zatím nastupoval v Chance lize za Ústí nad Labem, na ledě jsi ale ve Zlíně působil hodně jistě. Prospívá ti delší pobyt o ligu níž?

V Ústí je to pro mě super. Dostal jsem tam strašnou porci minut, za což jsem vděčný. Trochu si zvykám na herní situace, na které jsem doteď nebyl tolik zvyklý – například na přesilovky a takovéto věci. Určitě mi to prospěje a o to víc se pak chci ukázat v extralize.

V zápase jsme dali dva góly a ty máš u obou asistenci! Co na tohle říkáš?

Byly to až druhé asistence, určitě jsem za to ale rád. Měl jsem tam trochu štěstíčko.

Zápas proti Zlínu byl hodně ostrý, dva hráči Zlína ani nedohráli…

Určitě to nebylo nic příjemného, já jsem tam taky dostal jednu pecku a oklepával jsem se tam z ní trochu déle. S tím se musí počítat, když jedete hrát do Zlína. Mají velké, silné chlapy, takže jsme s tím počítali a nebylo to pro nás žádné velké překvapení, že hráli takhle.

Poprvé v sezoně jsme dokázali jít v utkání do vedení. Jak tohle pomůže psychicky týmu?

Určitě to pomůže. Doufám, že nás první výhra nakopne a začneme vítězit častěji. Co jsem sledoval kluky, tak jsme poprvé hráli to, co jsme chtěli, a vycházelo nám to. Nezbývá nám než v tom pokračovat.

"Kolikrát jsme v tom Denise nechali vykoupat, ale podržel nás."

Na druhou stranu jsme krátce po vstřelení gólu inkasovali v oslabení…

Zlín má dobrou přesilovku, navíc tomuto gólu asi trochu pomohla náhoda. Nedá se nic dělat.

Šest minut před koncem jsi nás mohl sám trochu uklidnit. Odrazil se ti puk do úplně volného prostoru, ale Huf to chytil. Kam jsi mířil?

Nevím. (smích) Popravdě jsem jen zavřel oči a pustil to na bránu. Přece jenom jsme vedli a nejdůležitější bylo nenastřelit prvního hráče. Chtěl jsem to propasírovat na bránu, což se povedlo, a málem z toho byl ještě gól z dorážky. Bohužel. Důležité je ale hlavně to, že jsme to udrželi.

V závěru nás soupeř pořádně mlel, ale ustáli jsme to. I tohle vědomí nám asi může pomoct do dalších zápasů, ne?

Tlak byl opravdu velký. Hráli navíc s prázdnou bránou šest na pět, což vždycky svádí k tomu to tam nahodit. Kluci, kteří to hráli, to ale zvládli dobře jak fyzicky, tak psychicky. Myslím, že jsme zápas zvládli dobře.

Poprvé za nás nastoupil brankář Denis Godla. Jak se vám bekům před ním hrálo?

Vítězství je z většiny jeho zásluha. Kolikrát jsme ho v tom nechali vykoupat, ale podržel nás. Bude pro náš tým přínosem.

Myslíš, že si Matyáš Zelingr svým výkonem řekl o další extraligový start?

To nemůžu říct, nechám to na trenérech. (smích)