Orlando Bloom

Pán prstenů, Troja, Piráti z Karibiku či série Carnival Row. To jsou snímky, ve kterých Orlando Bloom ztvárnil hlavní role, a díky kterým se proslavil po celém světě. „Někdy v prosinci u nás byl producent Carnival Row, který pochází z hokejového Vancouveru. Chtěl se podívat na český hokej a Jaromíra Jágra. My mu to umožnili a on byl nadšený. Přes něj jsme pak vykomunikovali návštěvu Orlanda,“ vysvětlil Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí klubu Rytíři Kladno.

Britská hvězda filmového plátna byla na hokeji poprvé v životě. „Nikdy před tím jsem na hokejovém zápase nebyl. Strašně se mi to líbilo a užil jsem si hlavně sledování zápasu z prostoru mezi střídačkami. Nadšený byl i můj táta, který mi dělal doprovod,“ svěřil se Bloom členům vedení kladenského klubu.

Bloom si neodnesl jen silný sportovní zážitek, ale také dárek v podobě kladenského dresu s oblíbeným číslem 13. „Dres mi udělal radost, bylo to příjemné překvapení. Po dnešku jsem největším hokejovým fanouškem, fanouškem číslo jedna,“ radoval se Bloom. A pohled na nestárnoucího Jaromíra Jágra? „Obdivuji ho, že v tomto věku stále hraje profesionální hokej,“ doplnil.

Phil Bourque

477 odehraných zápasů v NHL a 2 prsteny pro vítěze Stanleyova poháru. To je vizitka někdejšího tvrdého útočníka Phila Bourquea, který využil volných dní během All-stars týdne NHL k návštěvě Evropy. „S přítelkyní jsme se podívali do Říma, poté zamířili do Prahy a z ní se chystáme do Paříže. Zároveň jsme čas v České republice chtěli využít k návštěvě Jaromíra Jágra na Kladně,“ vysvětlil Bourque.

Bývalý útočník Pittsburghu Penguins, New Yorku Rangers či Ottawy Senators a někdejší americký reprezentant vyhrál zmíněné dva Stanley Cupy v letech 1991 a 1992 spolu s Jaromírem Jágrem. „Už tehdy bylo vidět, že je to velký talent. Vzpomínám si, jak přišel do NHL a neuměl skoro slovo anglicky. Nejen, že si jazyk vypiloval, ale vyrostl ve skvělého hráče,“ usmíval se Bourque.

A co Jágrova dlouhověkost? „Já končil ve 38 letech a měl jsem pocit, že se mi rozpadne tělo. Byl jsem vyřízený a Jaromírovi je o deset let více a stále hraje. Nechápu to a zároveň obdivuji. V Pittsburghu, kde stále působím, je Jágr pojem. Každý ví, že stále hraje. Až ale skončí, jistě ho pozveme k nám a vyvěsíme mu dres ke stropu haly. Tam je teď pouze Mario Lemieux,“ dodal Bourque, který se po zápase s Litvínovem s Jaromírem setkal, aby společně zavzpomínali na staré a úspěšné časy.