Vyrovnání bylo na spadnutí, nakonec to ale nevyšlo?
Měli jsme opět špatný začátek, stejně jako v posledních třech zápasech. Zase jsme prohrávali o dva góly, v Boleslavi to bylo dokonce o tři. Jako kdybychom se báli hrát od začátku. Samozřejmě Třinec je kvalitní tým, má výborné obránce, kteří dokážou bruslit  a jsou nebezpeční svými střelami. A navíc mají šikovné útočníky, kteří to dokážou ještě tečovat. Z toho nám dali dva góly.

Proč se nám v současné době ty začátky zápasů nedaří?
Myslím si, že je to trochu tíhou zodpovědnosti. Hráči se podle mě bojí hrát za stavu 0:0, jinak si to nedokážu vysvětlit. Jakmile se dostaneme do stavu, kdy prohráváme a nemáme co ztratit, tak ten strach jde stranou a začneme hrát. Možná je to ale také tím, že soupeř už má nahráno a trochu se stáhne, těžko říct.

Od návratu po zranění máš každý zápas stále vyšší a vyšší icetime, dnes už to bylo téměř dvacet minut. Jak to zdravotně zvládáš?
Mám pořád problémy s těmi třísly, ale hodně mi v tom pomáhá Petr Vampola. On je ten hráč, který táhne naší lajnu a dokáže zavést puky do pásma. Tím mi to strašně usnadňuje. Klobouk dolů před ním, hraje výborně.

Ve třetí části jsme hráli dvě přesilovky za sebou, tam to asi po vyrovnání volalo nejvíc?
Dnes bylo hodně přesilovek z obou stran, šance tam nějaké byly. Nejhorší je, když dostaneš dvě přesilovky za sebou. Pak není moc sil, což je dané tím, že naše pětka tam zůstává o něco déle než jednu minutu. Takže už nezbývá pak moc sil na tu druhou.

"Bez legend jako je Eda Novák, bychom tu nebyli my."

Začala poslední čtvrtina soutěže. Je cítit, že všechny týmy ve spodku tabulky začaly hrát o všechno?
Já beru věci tak, jak přichází. Sezóna má 52 kol, když si to uhrajeme, tak si to zasloužíme a když ne, tak je to naše chyba. Všichni se budeme snažit pro to udělat maximum. To že máš v půlce soutěže nějaký náskok ještě nic neznamená. Někdo má lepší začátky, někdo středy, někdo konce. Záleží jen na nás. My víme, že ten náskok nic neznamená. Trochu si to kazíme těmi začátky, ale to je naše hloupost.

Koukáš tedy v tabulce spíš pod sebe, nebo na playoffové pozice?
Já spíš dolu.

Máme neustále někoho na marodce, hodně nám zranění komplikují situaci?
Tak to může být příčinou, že jsme buď špatně trénovaní, nebo proto neděláme maximum. Může to být i smůla. Ale nemyslím si, že jsme jediný mančaft, který prochází marodkou. Tím si projdou všechna mužstva a všichni hráči. Někteří hráči mají posunutý práh bolesti, někteří ne. Je pravda, že když jsem byl v NHL, tak tam jsi musel mít zlomenou nohu, abys vynechal. Tady je to o něčem jiném.

Nedělala nám teď o víkendu problém větší zodpovědnost i z hlediska toho, že jsme hráli doma?
Je to těžší tím, že jsme byli doma docela úspěšní. Teď se nám poslední dva zápasy zrovna nepovedly. Dnes to bylo vyrovnanější, minulý zápas proti Litvínovu jsme si vyhrát nezasloužili. Tam jsme dělali strašně moc chyb hlavně v naší přesilovce, kdy jsme je posadili na koně. Dostat dva góly v jedné přesilovce je ohromná chyba. Musíme to zvládnout venku i když hrajeme proti silnému Hradci. Ale každý zápas a každý soupeř je hratelný. Musíme se pokusit vyvarovat špatným začátkům a pokusit se venku něco získat.

První třetinu jsme odehráli ve vzpomínkových dresech. Co této akci říkáš?
Věřím, že to splnilo  účel. Já jsem vždy zastáncem, že bys měl znát historii hokeje, aby ses posouval dál. A bez hráčů jako je Milan Nový, Eda Novák, Pospíšil, Kaberle a další velcí hráči co tu hráli, bez nich bychom samozřejmě nebyli my. Oni tu ligu udrželi a teď záleží na nás, jak ji udržíme my. Každá taková akce, kdy si vzpomeneš na tyto legendy, které pro většinu z nás byly vzorem, je vždy skvělá.