5. kolo baráže o Tipsport extraligu – 7. 4. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Chomutov
3

Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Piráti Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Kovář, Knot, Dietz, Štich, Trefný – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Koblasa, Huml, Svoboda – Tomica, Vantuch, Duda – Dlouhý, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: Růžička, Martínek, Šťastný.

Branky a nahrávky: 12. Zikmund (Jágr, Plekanec), 13. Jágr (Plekanec, Melka), 37. Kaut (Lakos), 43. Kehar (Zikmund, Plekanec) – 2. Klhůfek (Růžička, Sklenář), 5. Klhůfek, 7. Klhůfek (Růžička, Sklenář). Třetiny: 2:3, 1:0, 1:0. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:22. Rozhodčí: Jeřábek, Svoboda – Brejcha, Jelínek. Diváci: 5 015.

Rytíři si na začátku utkání vybrali slušnou porci smůly. Sami se dostali do první větší možnosti, soupeř ale otočil hru a Pavel Klhůfek z protiútoku otevřel skóre – 🚨 0:1. Ladislav Zikmund byl hned nato v dobré příležitosti, jenže zasáhl jen tyč. V tom samém střídání však Zikmund ještě přišel o kotouč na vlastní modré čáře a Pavel Klhůfek navýšil – 🚨 0:2. Ani to ale od chomutovského útočníka nebylo vše. Klhůfek dostal v přesilovce kotouč do dobré pozice a potřetí rozvlnil síť – 🚨 0:3. Za šest minut a 35 vteřin tak zkompletoval bleskový hattrick! Rytíři pak udeřili po polovině třetiny při výhodě pěti hráčů proti třem. Jaromír Jágr našel žabičkou Ladislava Zikmunda a kladenská třináctka z mezikruží rozvlnila síť – 🚨 1:3! Pokračovala navíc standardní výhoda a rozdíl byl rázem jen jednobrankový! Jaromír Jágr dostal puk na kruh a vypálil naprosto přesně – 🚨 2:3. Rytíři se dál tlačili směrem vpřed a chtěli dosáhnout na vyrovnání, Justin Peters ale i se štěstím jejich šance zlikvidoval. Když pak domácí v útoku propadli, měl před sebou v přečíslení odkrytou klec Martin Šťovíček, který ovšem selhal.

V prostředním dějství si šlo Kladno dál za vyrovnáním, divoká hra se ovšem poněkud uklidnila a ani tolik šancí nebylo k vidění. Justin Peters několik kladenských možností zlikvidoval, nakonec ale kapituloval proti aktivní čtvrté řadě Rytířů! André Lakos výborně zavezl puk, našel před brankovištěm Tomáše Kauta a zkušený centr už dopravil kotouč do brány – 🚨 3:3. Rázem se začínalo tedy defacto od nuly. Kladeňáci ale byli v laufu a hnalo je nabuzené publikum, které vytvořilo skvělou kulisu. Domácí se snažili strhnout vedení na svoji stranu, do sirény už se ale z branky neradovali. Po skončení třetiny se do sebe ještě zaklesli Ladislav Zikmund s Brettem Flemmingem, jejich přetahovanou ale ukončil rozhodčí.

Úvod třetí části byl pro Kladno výborný! Ladislav Zikmund dobrým pohybem motal hostující hráče a přenechal puk rozjetému Martinu Keharovi. Kladenská defenzivní jistota se natlačila před bránu a bekhendem poslala kotouč přímo mezi Petersovy betony – 🚨 4:3. Rytíři se tak poprvé v utkání dostali do vedení. A zjevně byli při chuti. Dál se totiž tlačili do branky Pirátů a po tlaku 1. a 4. kladenské lajny mohli domácí svůj náskok klidně navýšit. Obrana hostí ale díky svojí obětavosti nápor přestála. Minutu a půl před koncem hosté odvolali brankáře, ani s bruslařem v poli navíc už se ovšem neprosadili. Kladno tlak přestálo a oslavilo další tři body do tabulky. V posledních vteřinách mohli Piráti zakončovat do odkryté klece, ale nebyli úspěšní.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byl hororový začátek. Po šesti minutách šly tři střely na bránu a Chomutov vedl 3:0. Nám strašně pomohly přesilovky, kdy jsme snížili na 2:3. Tím jsme se dostali do hry a po zbytek zápasu jsme byli aktivnější. Měli jsme více brankových příležitostí a povedlo se nám zápas otočit.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Do utkání jsme výborně vstoupili. Po dlouhé době jsme měli parádní vstup, vedli jsme 3:0 a směřovali jsme k tomu, co jsme tu chtěli dokázat. Bohužel přišlo sedm minut nedisciplinovanosti a vrátili jsme Kladno do hry přesilovkami. Jarda Jágr a Tomáš Plekanec jsou pořád hráči, kteří v přesilovkové formaci dominují. Tím se domácí defacto vrátili do zápasu a s námi to zamávalo. Na druhou stranu i za stavu 3:2 byly pořád šance, abychom vsítili čtvrtou branku a zvýšili na dvougólový rozdíl. Bohužel jsme šance, které jsme měli, nedali a přišel trest. Špatně jsme rozehráli kotouč, domácí srovnali. Ve třetí třetině bylo jasné, že kdo dá gól, tak asi zvítězí. My bohužel udělali jednu chybu a soupeř ji potrestal. I když jsme měli famózní závěr a gól visel ve vzduchu, tak jsme nedokázali utkání alespoň zremizovat a bodovat. Na druhou stranu musím vyzdvihnout náš tým. Už bylo vidět, že se nám vrací energie a jsme konečně trochu tam, kde jsme chtěli být. Jsme v těžké situaci, ale pořád je sedm zápasů do konce. Sice ležíme v rakvi, ale víko ještě není přiklopené. Věřím, že se ještě popereme ze všech sil.