Příprava juniorů a dorostenců se velmi podobá té, kterou absolvují hráči prvního mužstva. „U mládeže mám dohled nad všemi kategoriemi, primárně se však starám o zmíněné dvě nejstarší kategorie naší mládeže. Příprava juniorky a dorostu se oproti áčku liší například tím, že u silových cvičení se hodně zaměřujeme na správnou techniku. Ten harmonogram je však téměř stejný. Je potřeba, aby to napříč kategoriemi mělo na A-tým nějakou návaznost a tu dodržujeme,“ říká Michael Obrtel.

Po vypuknutí pandemie koronaviru byla uzavřená sportoviště a lidé téměř nikam nemohli. Sportovci tak byli odkázání na domácí trénink, což se u některých v negativním slova smyslu projevilo. „Na některých opravdu ano,“ směje se Obrtel. „Teď ale musím kluky pochválit, trénují velmi dobře a pokud má někdo nějaké to manko, jistě ho brzy smaže,“ věří kondiční kouč Rytířů.

Týdenní program je sestavený přesně podle toho, jak trénuje A-tým. V pondělí jsou tréninky mládeže zaměřeny na nohy, v úterý ráno na vrchní část těla a odpoledne je v plánu vytrvalost. Středa bývá volnější a je zaměřena na prevenci proti zraněním a posilování břicha. Čtvrtek slouží k silovým cvičením a k vytrvalosti. „V pátek chodíme na kolo a tento týden to třeba vystřídá krosový trénink,“ zmiňuje Obrtel.

Přípravu občas zpestřují i kolektivní hry. „Třeba tento týden je hodně zaměřený na hry. Trénujeme už nějakých pět nebo šest týdnů, tak si chceme takto lehce odpočinout. Jdeme si zahrát fotbal nebo florbal, ale vložili jsme tam i paintball. Chceme tak utužit partu,“ dodává Obrtel s tím, že hráče podobný režim čeká až zhruba do poloviny července, kdy by měly jít všechny týmy znovu na led.