Třicetiletý Jakub Valský je odchovancem Kladna, za které nastupoval až do sezony 2012/13. Mateřský klub opustil po úspěšném ročníku, ve kterém se Rytíři i díky jeho zásluze probojovali až do čtvrtfinále play off Tipsport extraligy. Od té doby strávil většinu svého hokejového života v extraligovém Liberci, kde získal v roce 2016 titul a svými výkony si řekl i o nominaci do národního týmu.

Dres Bílých Tygrů odložil v sezoně 2016/17, kdy odešel do Slovanu Bratislava, a další ročník odehrál za Mladou Boleslav. V minulé sezoně pak znovu nastupoval za celek zpod Ještědu. Během své kariéry odehrál v nejvyšší české soutěži 523 zápasů, v nichž posbíral 201 bodů (110+91). Za reprezentaci nastoupil celkem patnáctkrát a zapsal dva body (2+0).

„Jsme pochopitelně rádi, že jsme získali takovou posilu do útoku. Výhodou je, že Kuba Valský Kladno velmi dobře zná a my zase jeho. Jde o silového hráče, který nám pomůže hlavně směrem dopředu. Věřím, že bude dávat góly a naváže na své předchozí dobré sezony v extralize,“ prohlásil Jaromír Jágr, kterého těší i podpis nové smlouvy se slovenským útočníkem Martinem Réwayem. Podrobnosti ohledně případných příchodů Michala Barinky s Alexendrem Salákem ale zatím majitel klubu komentovat nechtěl. 

Jakub Valský se objeví na Kladně už v pátek, kdy absolvuje první trénink na jemu velmi dobře známém ČEZ stadionu.

Statistiky Jakuba Valského