II. část - 13. kolo extraligy st. dorostu - 12. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Brno
7

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Hašek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip. Trenéři:  Čermák, Procházka.
HC Kometa Brno: Kašpar – T. Sedláček, Kučeřík, J. Sedláček, Vašíček, Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Kunc, Kadlic. Trenéři: Zachrla, Oslizlo, Haken.

Branky a nahrávky: 1. Čermák (Kvapil), 14. Routa (Šmatlák, Tržil), 25. Filip (O. Bláha, Flachs), 33. Filip (O. Bláha), 37. Filip (Routa) – 2. Caha (Popelka, Studený), 8. Kunc (Minárik, Kučeřík), 19. Kučeřík (Minárik, Kadlic), 28. Vašíček (Kadlic, Minárik), 46. Meluzín (Rašovský), 49. Zajíček (Caha), 59. Zajíček (Studený, Caha). Třetiny:  2:3, 3:1, 0:3. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Střely na bránu: 32:34.  Rozhodčí:  Plachý – Gabriel, Holada. Diváci: 65.

Do zápasu vstoupili naši hráči skvěle. Už po padesáti čtyřech vteřinách otevřel skóre utkání Matěj Čermák – 1:0. Netrvalo to však ani minutu a bylo vyrovnáno. Po kombinaci na straně hostí se prosadil Robin Caha – 1:1. Kometa byla v první třetině mírně střelecky aktivnější a tato skutečnost se potvrdila i v počtu gólů. O první obrat v utkání se postaral Michal Kunc – 1:2. To nenechalo chladného Davida Routu, který ve 14. minutě srovnal stav zápasu – 2:2. Poslední slovo v úvodní části přeci jen měli Brněnští, konkrétně Radek Kučeřík, jenž poslal oba týmy do kabin za stavu 2:3.

Druhá třetina byla z naší strany lepší než ta úvodní. Ve 25. odstartoval svůj velký večer Matyáš Filip. Po asistenci od Ondřeje Bláhy dorovnal stav zápasu – 3:3. Kometa opět našla rychlou odpověď. Vedení na stranu Moravanů přetáhl Patrik Vašíček – 3:4. To bylo na dlouho chvíli ale vše, jelikož si slovo vzali domácí. Nebyl to nikdo jiný než momentálně nejlepší střelec soutěže Matyáš Filip, který dvěma góly otočil vývoj zápasu a dovršil hattrick – 5:4.

V posledním dějství už bohužel pro nás úřadovala jen Kometa. Na góly Daniela Kavického a Richarda Zajíčka hledalo Kladno odpověď marně – 5:6. Z jednogólového manka se diváci remízy nedočkali, ba naopak těsně před koncem utkání přidal pojišťovací gól opět Richard Zajíček a o třech bodech bylo v tu chvíli jasno - 5:7.