Utkání se Zlínem doprovodí vzpomínka na sametovou revoluci a 30 let svobody na Kladně. „Ve spolupráci s vedením města Kladna zavzpomínáme na kulaté výročí, které vychází na 17. listopadu. V tento den ale hrajeme v Olomouci. Vše si proto připomeneme o dva dny dříve, kdy doma hostíme Zlín,“ vysvětlil Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí klubu.

„Před utkáním zazní česká hymna, na kostce nad ledovou plochou se objeví státní vlajka, která bude vyvěšena i na stadionu. Během pátečního duelu si také připomeneme některé historické souvislosti,“ dodal Jůdl.

Rekordní návštěva v O2 areně sledovala výhru Sparty

Rytíři naskočili zpět do extraligového rytmu nejtěžším možným způsobem. Představili se totiž v derby na ledě pražské Sparty, která je aktuálně na prvním místě tabulky! Kladeňáci od úvodu ztráceli a dokázali stáhnout ztrátu jen brankami Ladislava Zikmunda a Antonína Melky a nakonec prohráli 2:6. „Dokážeme hrát lépe, než jsme ukázali na Spartě. Vypadli nám dva hráči v útoku, kteří jsou pro nás důležití. Kvůli tomu jsme museli zpřeházet všechny lajny. Výkon ale nebyl takový, abychom si zasloužili uspět,“ hodnotil Čermák.

A o kterých hráčích konkrétně hovořil? O Jakubovi Valském, který nedohrál už duel na ledě Vítkovic, a Davidu Stachovi, který chyběl v sestavě poprvé. Klíčové hráče nahradili v sestavě Šimon Jelínek a Štěpán Bláha, kteří si už letos vyzkoušeli i Chance ligu v dresu Ústí nad Labem. „Valda určitě ještě hrát nebude. Uvidíme, jestli David Stach už bude připravený,“ doplnil na konto zraněných hráčů kladenský trenér.

Ten mohl poprvé také vyzkoušet v utkání navrátilce Vítězslava Bílka, který s Rytíři podepsal zatím pouze zkušební kontrakt. Prvoligový střelecký rekordman s týmem trénoval po konci svého angažmá v Německu a proti Spartě zasáhl do zápasu z pozice třináctého útočníka. „Je to něco úplně jiného než trénink. Ještě nenaskočil od začátku, ale dali jsme ho tam až v průběhu zápasu, což nikdy není jednoduché. Pořádně se ukáže až v dalších zápasech,“ hodnotil staronovou tvář v sestavě Čermák.


Chcete se dobře bavit i o přestávce? Tak pojďte soutěžit na ledovou plochu! Přihlásit se můžete on-line prostřednictvím formuláře.


Zlín udolal Brno a v tabulce poskočil před Rytíře

Kladno je v tabulce momentálně s devatenácti body vyrovnané se Zlínem, moravský celek je ale díky lepšímu skóre o příčku výš – tedy jedenáctý. Rozhodly o tom jediné dva zápasy, které se ve středu hrály! Zatímco Kladeňáci vyšli ze zápasu v Praze s prázdnou, Berani doma těsně přetlačili brněnskou Kometu. Přestože domácí tým dvakrát vedl o tři branky, nakonec bral jen těsné vítězství 5:4. I to ale znamenalo tři body a posun před Rytíře.

Zlínští hokejisté přišli v uplynulých dnech o produktivního útočníka Žigu Jegliče. Slovinec odehrál za Berany pět zkušebních zápasů, po nichž obdržel nabídku na prodloužení angažmá. Rozhodl se ale pro změnu a zamířil do Mladé Boleslavi. Zlín tak přišel o zkušeného hráče, který během pěti utkání posbíral pět kanadských bodů (1+4).

Berani se tak dál budou muset spoléhat na jiné hráče. A to zejména na útočníky Antonína Honejska (5+9), Jakuba Šlahaře (6+6), Bedřicha Köhlera (6+5) a obránce Davida Noska (3+7). V brance zatím kraluje slovenský gólman Marek Čiliak (89,03 %), který zaskakuje za zraněného Libora Kašíka, žádná zázračná čísla ale zatím nevykazuje.


Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.


Utkání 18. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  PSG Berani Zlín se odehraje v pátek 15. listopadu od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY 
Rytíři Kladno PSG Berani Zlín
Bilance 
12. místo 11. místo
17 zápasů, 4-2-3-8 18 zápasů, 6-0-1-11
19 bodů, skóre 49:68 19 bodů, skóre 53:63
Lídr kanadského bodování 
Brady Austin Antonín Honejsek
14 b (5+9) 14 b (5+9)
17. místo v lize 18. místo v lize
Nejlepší střelec 
Jaromír Jágr Bedřich Köhler
8 g 6 g
6. místo v lize 21. místo v lize
Nejproduktivnější obránce 
Brady Austin David Nosek
14 b (5+9) 10 b (3+7)
1. místo v lize 6. místo v lize
Přesilovky
úspěšnost 17,19 % - 7. místo úspěšnost 17,28 % - 6. místo
Oslabení 
ubránění 77,14 % - 13. místo ubránění 80,88 % - 10. místo
Brankáři 
Denis Godla Marek Čiliak
13 zápasů - 6 výher, 7 proher 11 zápasů - 5 výher, 6 proher
úsp. 89,13 %, prům. 3,51 g/z úsp. 89,03 %, prům. 3,38 g/z
Lukáš Cikánek  Daniel Huf
5 zápasů - 4 prohry 6 zápasů - 1 výhra, 5 proher
úsp. 86,23 %, prům. 5,04 g/z úsp. 90,83 %, prům. 2,73 g/z
Adam Brízgala Libor Kašík
2 zápasy 5 zápasů - 5 proher
úsp. 85,00 %, prům. 5,00 g/z úsp. 89,84 %, prům. 3,05 g/z