„Turnaj rozhodně není určen jen pro hokejisty nebo registrované hráče. Jde nám o to, aby si děti z celého Kladenska zasportovali, popadli hokejku a užili si víkend na hřišti. Přihlásit se v rámci tří věkových kategorií může opravdu každý,“ říká manažerka marketingu Rytířů Kladno Andrea Kuthanová.

Myšlenka na uspořádání zajímavého dětského turnaje se zrodila v nákupním centru OAZA Kladno, které se vloni stalo dlouhodobým partnerem našeho klubu. “Je pro nás potěšením pokračovat ve spolupráci s Rytíři před začátkem další sezony a obzvláště když společně realizujeme turnaj pro děti ve street hokeji. Věřím, že se z něj v budoucnu stane tradiční akce,” říká zástupce OAZY Ondřej Valenta.

Patronem prvního ročníku je kladenská hokejová osobnost Josef Zajíc. Ten před několika dny skončil v pozici klubového trenéra mládeže a Pohár kladenského Rytíře je tedy jeho pomyslnou rozlučkou. „Rád jsem záštitu nad turnajem přijal, protože se mi jeho myšlenka hodně líbí. Street hokej je navíc určitým návratem k tomu, co jsme dělali kdysi jako malí kluci - pokud to jenom šlo, vodili jsme po asfaltě balónek. Uvítáme každé dítě, které si přijde zahrát pro radost. Těším se a zvu všechny,“ prohlásil Josef Zajíc. 

Na místě nebudou chybět ani fandové. Hlasivkami podpoří zápasy play off, navíc si to mezi sebou na závěr turnaje rozdají při exhibici členů Fanklubu Poldi Kladno a i oni tak předvedou svůj um s hokejkou. 


Termín a místo konání turnaje

Došlo ke změně termínu, celý turnaj se uskuteční v průběhu soboty 11. června, nedělní program byl zrušen. 

Termín: sobota 11. června 2016 

od 9:00 registrace, od 10:00 první utkání

Místo: Parkoviště u NC OAZA KLADNO, Arménská 3277

Kategorie

hráči ročníku narození 2006-2005

Pravidla "STREET HOKEJE"

Hraje se na hřišti o rozměrech 26 x 18 metrů
Týmy nastupují ve složení čtyř hráčů do pole + brankář 
Povinná výzbroj: helma (hráči dobrovolně, brankář povinně), hokejka, sportovní obuv, hokejové rukavice pro hráče (dobrovolně), jednotný dres mužstva (nebo alespoň rozlišovací trička stejné barvy)
Zápas se hraje na 2 x 10 minut hrubého času s tříminutovou pauzou
Hraje se s tenisovým míčkem

Systém turnaje

Základní část

V každé kategorii se hrají utkání ve dvou skupinách po čtyřech týmech (1x každý s každým). Za vítězství v základní skupině se započítávají dva body do tabulky. V případě nerozhodného výsledku se rozhoduje ve třech sériích samostatných nájezdů, poražený tým v nájezdech získává bod. Při rovnosti bodů rozhodují vzájemná utkání a příp. poté skóre.

Play off

Nejlepší dvě mužstva z každé skupiny postupují do semifinále. Vítězové semifinále se utkají ve finále, poražení se střetnou v zápase o třetí místo.

Doplňkové dovednostní soutěže

Hráči všech mužstev se mohou zúčastnit doplňkových dovednostních soutěží v disciplínách:  

penalty - střelba na cíl – slalom - tvrdost střely