10. kolo WSM ligy - 7. 10. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Slavia
0

Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Lenďák, Štich, Hořava, Matula – Kubík, Přikryl, Strnad – Lorraine, Svedlund, Zikmund – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.
HC Slavia Praha: Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Barák, Růžička – Doležal, Nedvídek, Krejčík – Kopta, Šafránek, Kubiva – Kadlec, Šagát, Ondráček – Jankovský, Krliš, Šmerha. Trenéři: Razým, Srdínko.

Branky a nahrávky: 2. Tůma, 60. Tůma (Strnad, Lenďák). Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 24:29. Rozhodčí: Kostourek, Veselý – Štofa, Beneš. Diváci: 2426.

Začátek zápasu vyšel domácím na výbornou a  hned ve druhé minutě šli Rytíři do vedení. David Tůma zachytil soupeřovo vyhození ještě v útočném pásmu a ze středu vymetl horní růžek Frodlovy klece – 1:0. Slavia poté přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a začala zatápět před Cikánkem. Ondráček se dostal k odraženému puku a z otočky vypálil, zasáhl však jen dobře se přesouvajícího kladenského gólmana. Domácí si vytvořili veliký nátlak opět při přesilové hře, když z mezikruží zakončoval Zikmund, který ztratil rovnováhu a jen přestřelil branku Slavie. V samém závěru pak při oslabení zůstával osamocen před hostujícím brankářem Svedlund, který ale na Frodla nevyzrál.

Druhá část přinesla zostřenou hru s řadou osobních soubojů, týmy se ovšem hůře dostávaly do nebezpečných střeleckých pozic. Poprvé tak zahrozil až po pěti minutách hry z pravého kruhu Kružík, kterému puk nesedl ideálně a zamířil jen vedle tyčky. Na druhé straně předvedl svoje šikovné ruce Krliš, jenž ale poslal puk jen těsně mimo. V protiútoku poté našel Machač volného Kloze, jenže prudký puk zasáhl hostujícího gólmana se štěstím do ramene. Následně si zahrála obě mužstva přesilové hry, kromě dvou tečí Svedlunda ale nemuseli brankáři řešit nic, co by je ohrozilo. Až při plném počtu hráčů na ledě se musel Frodl ohlížet za Štindlovou střelou, která jen těsně minula jeho branku. Na druhé straně se po chvíli předvedl při obranné činnosti Kružík, který se výborně vrátil a zastavil osamoceného soupeře. Domácí ještě mohli navýšit své vedení na úplném konci třetiny, jenže k odraženému puku se před odkrytou klecí nikdo neprodral.

Ve třetí části zažili domácí pořádně perné chvilky hned v úvodních minutách. Hosté se totiž téměř celé dvě minuty přesilovky drželi v útočném pásmu a na Cikánka pálili jednu ránu za druhou. Kladenský gólman byl ale velmi jistý a udržel jednobrankový náskok Rytířů. Po ubráněném oslabení nabral rychlost na levé straně Redlich, který těsně minul vzdálenější tyč. Pražané v polovině periody vrhli všechny své síly do útoku a snažili se o vyrovnání, kladenská obrana spolu s Cikánkem však působila velmi jistě. Nápor Slavie se pak rozbil necelé čtyři minuty před koncem při Šmerhově trestu, kdy mohl navýšit Tůma. V poslední minutě ještě hosté vyzkoušeli hru bez brankáře, gólu se ovšem ani přesto nedočkali. David Tůma naopak vyrazil vpřed a rozvlnil síť podruhé – 2:0

Trenéři po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): My jsme se Slavií prohráli oba zápasy v přípravě a víme, že to je velmi kvalitní mužstvo. Na to jsme se připravovali. Byl to výborný zápas, Slavia hrála výborně, ale myslím si, že se k nám trochu přiklonilo štěstí a díky tomu jsme vyhráli.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Měli jsme špatný vstup do utkání a první gól nás trochu zmrazil. Pak jsme začali hru pomalu zlepšovat, vytvořili jsme si i nějaké příležitosti, ale gól jsme nedali. Bez gólu se bohužel nedá bodovat.