25.01.2012. AKTUALIZOVÁNO O FOTOGALERII

Zápas začali lépe aktivnější domácí, ale otěže postupně přebírali kladenští. Do zajímavé příležitosti se dostal Jiří Kuchler, jenž se procpal před branku a bekendem mířil k levé tyči. Trvaj ale jeho úmysl vystihl a střelu vykopl levým betonem. Vítr z plachet Rytířům bohuže vzala oslabení a následný tlak Komety. Její fanoušci se radovali z gólu v deváté minutě, když trojice brněnských útočníků do šroubku rozebrala defenzivní blok Kladna a zakončující Tomáš Žižka procedil puk mezi Cháberovy betony. Do přestávky další branka nepadla i zásluhou bezchybného a jistého kladenského brankáře.

Druhá část nabídla mnohem zajímavější hokej s řadou šancí obou mužstev. Kuchlerovi vzal ve výborné pozici střelu z hokejky obětavý zákrok Bičánka, Hluchý zase bombou bez přípravy orazítkoval tyč. Na druhé straně se z ničeho nic ocitl sám před kladenskou brankou Leoš Čermák, ale nedokázal přesně zakončit. Do další tutovky se dostal po Divíškově nahrávce od mantinelu najetý útočník Holec, ale Chábera znovu Rytíře podržel nad vodou.

V závěrečné dvacetiminutovce Kladeňáci prahli po vyrovnání a několikrát zle zatápěli brněnské obraně. Trvaj ale postupně vychytal Látala, Bicka i Kameše. Snahu o vyrovnání Kladna komplikovala častá vyloučení, při kterých se nenudil ani znovu výborný strážce kladenské svatyně. Rytíři svého soupeře v závěru přebruslovali a moc se snažili něco s nepříznivým výsledkem udělat. Minutu před koncem se trenér Vojta odhodlal k power-play, ale ani hra v šesti nakonec nevyšla a Kladno je poprvé po čtyřech utkáních bez bodu. Venku už nedalo gól dlouhých 131 minut.

Kometa Brno – Rytíři Kladno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 9. Žižka (Jakub Svoboda, Divíšek). Rozhodčí: Minář, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8, bez využití. Diváci: 6912. Střely na branku: 38:25. Nejlepší hráči: Jiří Trvaj - Jan Chábera.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Malec, M. Hruška - Němec, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Balej, Koreis, J. Káňa. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Rytíři Kladno: Chábera - Posmyk, J. Drtina, Kameš, Lepine, L. Procházka, David Růžička, od 21. navíc Pavlů - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Knotek, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Dragoun, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.