WSM liga 40. kolo - 11. 1. 2017 Zimní stadion, Benátky nad Jizerou

1

4

HC Benátky nad Jizerou: Halász – Kolmann, Bednář, Husa, Plutnar, Mikliš, Havlín, Pastor – Špaček, Černoch, Hrníčko – Víšek, Chrtek, Dlouhý – Bittner, Janele, Prokeš – Havel, Volf, Ďurač - Hrabík. Trenéři: Čelanský, Nečas.
Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Repe – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Cetkovský. Trenéři: Patera, Kaberle, Kopecký.

Branky a nahrávky: 41. Hrníčko (Husa) - 3. Kloz (Jánský, Burger), 10. Růžička (Ton, Machač), 14. Burger (Hořava), 58. Tůma (Drtina, Burger).Třetiny: 0:3, 0:0, 1:1. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 23:27. Rozhodčí: Sýkora – Krátký, Šmika. Diváci: 335.

Rytíři vstoupili do zápasu výborně a hned ve třetí minutě se radovali z vedení, když přesilovou hru využil Jan Kloz, který už doklepával do odkryté klece – 0:1.  Domácí navíc doplatili na svoji neukázněnost i podruhé. Při vyloučení Mikliše vypálil přesně od modré čáry David Růžička, jenž o tyč usměrnil puk do brány – 0:2. Kladno mělo veliký tlak i nadále, z dobré možnosti ale dorážel Kloz pouze do Halászových betonů. Při početní výhodě mohli vzápětí odpovědět i Benátečtí, Hrníčko však před odkrytou brankou nezasáhl skákavý kotouč. Kladenský brankostroj po ubráněném oslabení pokračoval ve skórování. Halász už marně skákal do odkrytého rohu branky a Jiří Burger pod ním bekhendem podmetl kotouč – 0:3. V závěru první třetiny se ještě domácí usadili před Hanuljakem, žádnou větší možnost si ale nevytvořili.

Do druhé periody vstoupili domácí aktivněji než do té první a po chvíli zakončoval z bezprostřední blízkosti Špaček, Hanuljak si ovšem mezeru mezi betony pohlídal a obstál stejně jako o chvíli dříve proti Víškově střele z vrcholu kruhu, kterou srazil těsně nad branku. Až do druhé sirény se hra přelévala ze strany na stranu, jenže žádná výraznější gólová šance k vidění nebyla.

Benátky si přenesly do třetí části početní výhodu a tu přesně po minutě hry využily. Dominik Hrníčko si sjel před brankoviště a v pádu poslal kotouč do sítě – 1:3. Následně mohli zahrozit Rytíři, kteří vybojovali přesilovou hru. Ta se jim ale nevydařila ani zdaleka tak jako první dvě početní výhody v zápase. Až po chvíli se domácí prokombinovali do střelecké pozice, když kotouč v mezikruží obdržel Černoch, jemuž ovšem v rozhodující chvíli sklouzl puk z čepele. Benátečtí poté mohli zdramatizovat závěr při hře pěti proti čtyřem, jenže prosadit se nedokázali. Na druhé straně ještě zakončoval z nebezpečné blízkosti Tůma, Halász se však včas přesunul. David Tůma se mohl radovat až vzápětí. Po vyhraném buly v útočném pásmu vypálila kladenská jednadvacítka rovnou k tyči – 1:4.

Trenér po zápase

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): S domácími nemáme úplně nejlepší skóre. Naposledy Benátky vyhrály u nás po vynikajícím výkonu. Na toto utkání jsme se trošku připravovali. Musím říci, že domácí tu první třetinu trochu zaspali. Nechali nás, dá se říci lehce, dostat se do tříbrankového vedení. O přestávce asi byla u nich v kabině bouřka. I přesto, že jsme na to hráče upozorňovali, tak na nás Benátečtí vlétli. Nějakých pět či šest minut jsme byli pod tlakem. Poté se hra malinko srovnala. Následně jsme ale byli bohužel vyloučení a vstřelená branka benátecké hráče ještě více nastartovala. Myslím si, že jsme si závěr celkem pohlídali. Musím však zdůraznit, že dvě třetiny byly hodně vyrovnané.

Zdroj: Trenéři po zápase / hokejbenatky.cz