17. kolo O Pohár DHL – 2. 11. 2019 ZS Eden, Praha

5

1

HC Slavia Praha: Pittr (Pánek) – Hovorka, Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Slavíček, Ribarovski, Křenek, Turek, Labuzík, Janča, Petrák. Trenéři: Veber, Doležal, Kolařík.
Rytíři Kladno: Burda (Novotný) – Robovský, Staněk, Zíka, Funk, Zderadička, Volráb – Klíma, Bernat, Šimek, Hašek, Sachr, Filip, Sojka, Urban, Rendla, Čermák, O. Bláha, Chrenka. Trenéři: Kregl, Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 19. Hovorka (Hasil, Hradil), 39. Hasil (Hradil, Hovorka), 51. Petrák (Havrda, Labuzík), 54. Slavíček (Hasil, Hovorka), 60. Hasil (Hradil, Janča) – 26. O. Bláha. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:0. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Střely na branku: 47:25. Rozhodčí: Jaroš – Komárek, Šimánek. Diváci: 56.

Aktivnější Pražané byli střelecky důkladní už od prvních minut. V polovině šesté minuty Maxmilián Burda čelil nebezpečné střele z mezikruží, odkud po přihrávce Jakuba Janči pálil Štěpán Turek. V závěru se domácí přeci jen dočkali. V přesilové hře si vytvořil prostor Mikuláš Hovorka, který střelou na vzdálenější tyč otevřel brankový účet – 1:0.

Také do druhé části vstoupili o něco aktivněji Sešívaní, ale po dvou nevyužitých šancích to byli naopak hosté, kteří se radovali z vyrovnání. Rychlý protiútok vyřešil Ondřej Bláha individuálně a udělal dobře, neboť jeho střelu pod horní tyč nedokázal Michal Pittr vytěsnit – 1:1. Těsné vedení si domácí vzali zpět ještě před druhou přestávkou. Podobně jako v první třetině Hovorka dal branku do šatny Matěj Hasil, který stál na konci rychlé akce – 2:1.

Poslední dvacetiminutovka už byla v roli domácího celku, který Kladno přestřílel poměrem střel 20:5. V polovině jednapadesáté minuty navýšil vedení Slavie Martin Petrák – 3:1. O pár minut později zužitkoval přesilovou hru Šimon Slavíček, který se v patnácti letech mohl radovat ze své první branky za juniory – 4:1. Finální podobu výsledku dovršil rovněž z přesilové hry Matěj Hasil pohotovou střelou z mezikruží – 5:1.