FOTO: Jiří Čelanský stál na střídačce Kladna v téměř stovce soutěžních utkání. (Autor: Tomáš Kostečka)

„Jiří Čelanský se vždy snažil dávat týmu a své práci maximum, v mnoha ohledech potvrdil profesionalitu i vlastnosti, kvůli kterým si jej šéf klubu Jaromír Jágr vybral. To samé platí o Jiřím Kopeckém. A i když se pod jejich vedením týmu nepodařilo naplnit stanovené cíle, za odvedenou práci patří oběma poděkování a přání úspěchů v další kariéře,“ uvedl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

Jiří Čelanský s asistenty Janem Nelibou a Josefem Zajícem nastoupil k trápícímu se mužstvu na sklonku roku 2013 s úkolem zachránit Kladno v extralize. To se mu bohužel nepodařilo a následoval pád do nižší soutěže.

V prvoligovém ročníku zažil už s novým kolegou na střídačce Jiřím Kopeckým krušný začátek, protože Rytíři museli absolvovat více než dvacet kol na hřištích soupeřů. Výrazné zlepšení přišlo po návratu na ČEZ stadion. Kladno s posíleným mužstvem doma zabralo a dotáhlo ztrátu na špičku ligy, jenže ve vyrovnané tabulce ztratilo druhé místo kvůli bodovému odpočtu i prohře v Kadani v samém závěru základní části. V play off vystavila stopku Rytířům jihlavská Dukla v sedmizápasovém čtvrtfinále.

Celková Čelanského bilance na střídačce Kladna čítá 98 soutěžních utkání (extraliga a 1. liga), šestačtyřicetkrát slavil s týmem vítězství a dvaapadesátkrát odešel poražen.

Rytíři i přes brzké vyřazení zkraje března nadále pod Jiřím Čelanským trénují, volno dostanou tento pátek 3. dubna. Po třech týdnech dovolené se sejdou znovu, aby už pod novým koučem zahájili přípravu příští ročník. 

Čtěte také 

31.03.2015 Jiří Čelanský: Všemožně jsem se snažil, bezúspěšně