2. kolo baráže o Tipsport extraligu – 31. 3. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Pardubice
5

Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava, Svedlund – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Porseland, Zdráhal – Kratochvil, Ihnačák, Sýkora – Rolinek, Mandát, Hovorka – Machala, Poulíček, Horký – Perret, Marosz, Kloz. Trenéři: Lubina, Čáslava, Král.

Branky a nahrávky: 28. Hovorka (Ihnačák, Sýkora), 29. Machala (Horký), 40. Kratochvil (Sýkora, Ihnačák), 53. Kloz (Poulíček, Sýkora), 58. Horký (Kratochvil). Třetiny: 0:0, 0:3, 0:2. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:37. Rozhodčí: Pražák, Hodek – Jindra, Zíka. Diváci: 5 200.

Utkání odstartovalo v ohromném tempu a hned od začátku mělo pořádný spád. Tomáš Plekanec se po pravé straně prodral až k zakončení, pohořel ale na připraveném Ondřeji Kacetlovi. Zakrátko dostal dobrou zadovku Patrik Machač, ani on ale z kruhu hostujícího gólmana nepřekonal. Rytíři si pak zahráli i početní výhodu, hosté však měli jejich nápady přečtené a ubránili se bez větších problémů. A stejným výsledkem dopadla i další přesilovka domácích. V závěru si vyzkoušeli výhodu i hráči Dynama, kteří zvolili do zápasu hodně fyzický styl a nebáli se hrát do těla. Ani oni ale proti čtyřem soupeřům neuspěli a skóre se do sirény nezměnilo.

Druhá část pro Rytíře neodstartovala dobře. Domácí museli ubránit zbytek oslabení a hned vzápětí šli navíc znovu do čtyř. Soupeřovu výhodu ale přestáli a do dvou dobrých možností se dostal kapitán Jakub Strnad. Ani on však nenašel na Kacetla recept. Před polovinou třetiny se ale Rytíři znovu nechali vyloučit a Dynamo otevřelo skóre. Brian Ihnačák nabil mezi kruhy Marku Hovorkovi a slovenský útočník propálil Lukáše Cikánka ranou z první – 🚨 0:1. Kladenská první lajna si poté vytvořila pořádný tlak a sahala po vyrovnání, jenže pro ně přišla krutá rána! Hosté ujeli do přečíslení a Ondřej Machala navýšil – 🚨 0:2. V závěru pak mohl pláchnout pardubické obraně Ladislav Zikmund, neměl však potřebnou rychlost. Hra se naopak přesunula před kladenskou bránu a Matouš Kratochvil dorážel přesně – 🚨 0:3.

Do závěrečné třetiny už vstupovali Kladeňáci s jasným cílem – prolomit co nejdříve střelecké prokletí a pokusit se zdramatizovat utkání. Domácí trenéři proto stáhli hru na tři lajny a Rytíři se urputně tlačili vpřed. Jejich nápor pak ale narušilo Plekancovo vyloučení. Když pak mohli domácí udeřit ve vlastní přesilovce, Jordann Perett ujel sám na Cikánka. Kladenský gólman to ale zvládl výborně, natáhl brusli až k tyčce a udržel beton na ledě! Na druhé straně pálil z voleje z kruhu Antonín Melka, zasáhl ovšem jen bližší tyč. Hned nato prchal na bránu Tomáš Redlich, který si Kacetla roztáhl na brankovišti, ale nedokázal rozvlnit síť. Hosté pak šli hrát v pěti proti třem a standardní výhodu už využili. Jan Kloz se dostal k vyraženému puku a navýšil  🚨 0:4. A ani to nebylo od Pardubických vše! Zatímco domácí se marně dostávali do zajímavých šancí, Luboš Horký se prodral za beky a popáté překonal Cikánka – 🚨 0:5.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Ve druhém zápase po sobě jsme nedali gól. Takhle nemůžeme uspět. Na začátku jsme nějaké šance měli, ale neproměnili jsme to. Pardubice využily přesilovku a pak daly na 2:0. Pak už to byla spíš křeč. Pardubice si to dobře pohlídaly dozadu a už byly lepší.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): Důležité pro nás bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích. Takticky jsme zvládli dobře první třetinu a drželi jsme se plánu, jak chceme utkání vést. Musíme hráčům poděkovat za to, že to vyplnili a že utkání takhle zvládli.