Máte za sebou první přípravu, jaké jsou teď po zápase pocity?
V tomto počasí je to strašné. Na rozcvičce stačil jeden rychlý pohyb s balonem a byl jsem mokrý. A to asi všichni. Na ledě je hrozné dusno. V zápase jsme se snažili plnit věci, které jsme si na posledním tréninku řekli. Nic velkého, spíš pomalejší vstup na led a žádné velké taktické záležitosti. S postupem zápasů se to bude zlepšovat. Ale po třech měsících pauzy to tempo bylo strašné, měl jsem toho plné zuby. Stačily tři rychlé pohyby a člověka od potu pálí oči. A to od ledu trochu chladu jde, lituji lidi, co sedí nahoře na tribuně.

Přitom první třetina byla z naší strany na jedničku, šancí jsme si vytvořili opravdu hodně?
To jo, první část byla výborná. Pak jsme se asi nechali ukolébat tím, že byl soupeř trochu zaskočený. Dvě třetiny potom jsme trochu polevili, což by se stávat nemělo. Ale stále je to příprava, zatím na to snad můžeme zapomenout.

Zařídil si po deseti minutách zápasu první letošní branku Rytířů, kdy po Tvém průniku skóroval Jakub Hajný. To byla docela pěkná akce?
Tuto kličku trénuju prakticky celé léto a vyšlo to dobře. Navíc jsem chytil beka, který moc nebruslí. Střela se mi dobře odrazila zpátky, jen jsem do toho plácnul před bránu a kluci to tam zametli. Trochu holomajzna, ale vyšlo to.

Jakub Hajný stále o smlouvu bojuje, takže tomu to mohlo jen pomoci, že?
Kuba se sám divil, že toho góla dal. Že ten puk viděl jen matně, ale nakonec tam nějak doklouzal. Ale určitě je rád. Když o něco bojuješ a dáš gól hned v prvním zápase, tak to určitě povzbudí. A také to hráče posune dál i mentálně.

"Při penaltě jsem měl zkusit svoji kličku do bekhendu."

Ve třetí třetině jsi mohl zápas možná rozhodnout trestným nájezdem, ale penalta Ti asi dvakrát nevyšla?
Nejdřív jsem si myslel že vím, co udělám. Ale jak jsem projel kolem střídačky, tak kluci řekli, ať to dám jako vždycky do bekhendu. Tím mě ale trochu znervóznili, takže jsem nakonec zvolil variantu střely. A bylo to špatně, měl jsem ten bekhend asi zkusit.

Po skončení utkání jsme si to s Kazachy rozdali na penalty, ale trenéři už Ti reparát nepovolili?
Ne, penalty opravdu nejsou bohužel můj šálek kávy. Ani jsem to nijak nečekal, na nájezdy máme zkušenější hráče. A bylo vidět, že zvolili dobře.

V prvních dvou utkání bylo avizováno, že šanci dostanou mladá hráči, co bojují o sestavu. Martin s Ondrou dnes stáli, měli by nastoupit tedy ve čtvrtek?
Oba bráchové budou hrát ve čtvrtek, to už je dané. Všichni dostanou šanci a jsem za to rád, protože spolu teď trávíme hodně času a můžeme se tu také spolu ukázat.

A ty si s nimi v Litoměřicích zahraješ také?
To se zatím neplánuje. Ti co hráli dnes, nebudou hrát ve čtvrtek. Ale pojedu se na ně určitě podívat, jak jim to půjde. Jsem opravdu rád, že tu máme všichni tuto možnost. Bylo by pěkné, kdyby to jednou tak vyšlo a my mohli nastoupit dohromady. Ale stále jsem hodně mladý a bráchové ještě mladší.

I v tomto počasí nakonec na zápas dorazilo 680 diváků, to na první přípravu není špatné?
Samotného mě to překvapilo. Diváků přišlo hodně, byli slyšet celý zápas a zařídili velmi příjemnou atmosféru.