Ilustrační fotografie. AKTUALIZOVÁNO 18.08.2014 20:31

„Takhle brzký start sezony snad ještě nikdo nezažil. Na druhou stranu, stejně by se v tuto dobu hrály přípravné zápasy, takhle to budou mistráky. A všichni mají stejné podmínky,“ řekl v předchozím rozhovoru nový trenér juniorů Jindřich Lidický. Zkušený kouč má k dispozici řadu „svých“ hráčů z loňského staršího dorostu, který nám dělal radost v průběhu celé sezony. „Kluky znám a věřím jim. Vloni předváděli určitý standard, a pokud si ho udrží dál, nemuselo by to být špatné,“ říká Lidický před startem ročníku.

Nový systém soutěže

Juniorskou extraligu čeká také řada změn v systému soutěže. Kluby se mohou těšit na větší porci utkání, garantováno jich mají minimálně 54 a hrát se bude v rámci spravedlnosti celostátně. Rozsáhlých změn doznal i hrací systém. Po základní části, v níž kluby sehrají celkem třicítku střetnutí, přijde na řadu nadstavba. To ale není před tradičním vrcholem sezony nadále zdaleka vše.

Ještě před startem play off musí juniorské celky absolvovat třetí část soutěže, v níž budou muset bojovat o play off. "Hraje se od nuly, takzvaně o všechno. Je to už taková forma play off, kdy musíte hrát všechna utkání na doraz,“ objasnil nedávno Slavomír Lener pro hokej.cz. "Kluby musí pořád o něco hrát. Nejprve musí bojovat o osmičku, pak o šestku, následně o postup do play off," doplňuje Lener.

Zatímco čtvrtfinále se bude hrát na tři vítězná utkání, semifinálové a finálová série pouze na dvě vítězství. Nový juniorský mistr tak bude znám nejpozději 4. dubna, vloni se z titulu radovali Piráti Chomutov.

1. kolo Rytířům nevyšlo

Vstup do nové sezony se kladenskému mužstvu výsledkově vůbec nevydařil, ve Vítkovicích podlehl vysoko 1:7. Domácí o zisku plného počtu bodů rozhodli třemi brankami ve druhé třetině, o čestný úspěch Kladna se postaral Kružík. O reparát se mohou Rytíři pokusit už zítra v Třinci.

HC Vítkovice Steel – Rytíři Kladno 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Jáchym (Šendera), 10. Blahuta (Tomi), 23. Illéš (Ollender), 27. Ollender (Tomi), 33. Blahuta (Tomi), 55. Kuťák (Illéš, Ollender), 56. Hawlík (Gřeš) – 16. Kružík (Křepelka, Bláha).

HC Vítkovice Steel: Svoboda – Adamík, Hawlík, Demel, Demel, Šendera, Puzič, Charvát, Rudl – Ballner, Tomi, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Rimmel, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Rytíři Kladno: Švihálek . Větrovec, Kehar, Potěchin, Bunda, Matula, Špaček, Zajíc – Hajný, Šilhavý, Křepelka, Bláha, Christl, Macháček, Kaprál, Slánský, Pliml, Janeček, Doležal, Miura, Kružík.

Účastníci extraligy juniorů v sezoně 2014-15

ČEZ Motor České Budějovice, Piráti Chomutov, HC Dukla Jihlava, Rytíři Kladno, HC Kometa Brno, TJ Bílí Tygři Liberec, HC Litvínov, BK Mladá Boleslav, HC Olomouc, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Plzeň 1929, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Steel, PSG Zlín.

Rytíři Kladno (JUN) v sezoně 2014-15 

Soupiska: Schröder Michal, Švihálek Jiří,  Vladař Daniel - Bunda David, Hulcr Lukáš, Kehar Martin, Matula František, Potekhin Michal, Špaček Jakub, Větrovec Matouš, Zajíc Josef - Bláha Štěpán, Doležal Filip, Hajný Jakub, Havlůj Petr, Christl Walter, Janeček Petr, Kadlec Aleš, Kaprál Jakub, Keszi Vincent, Kružík Daniel, Křepelka Petr, Kuzďas Jakub, Machač Patrik, Miura Yuki. Trenéři: Lidický Jindřich, Tatíček Petr, Kuchler Jiří st.

Hrací model extraligy juniorů v sezoně 2014-15


Autor / zdroj: Redakce Rytíři Kladno, Hokej.cz a ČSLH