II. část - 4. kolo extraligy st. dorostu - 2. 12. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Plzeň
3

Rytíři Kladno: Novotný – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, Tržil, Hašek, Bernat, Zíka, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss. Trenéři: Čermák, Procházka.
HC Plzeň 1929: Altrichter – Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Čech, Kolda, Princl, Kolář, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Mužík. Trenéři: Straka, Vlček.

Branky a nahrávky: 9. Flachs (M. Bláha), 30. M. Bláha (Volráb, Filip) – 46. Hajžman (Kaňák, Princl), 51. Mužík (Procházka, Novák), rozh. náj. Hasman Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 - 0:0 - 0:1 Vyloučení: 4:4. Střely na branku: 32:40. Rozhodčí: Plachý - Coubal, Kopáč. Diváci: 85.

Úvodní třetina žádné góly nepřinesla. Kladeňáci měli k dispozici hned tři přesilové hry, ale né a né se v nich prosadit. Ačkoliv byli naši mladí Rytíři střelecky aktivnější do kabin se po prvních dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového stavu.

První gól přinesla až dvacátá devátá minuta, kdy Martin Bláha naservíroval puk Josefu Flachsovi a ten se nemýlil – 1:0. Flachs si tak připsal vůbec první branku v kategorii staršího dorostu. O minutu později rozjásal znovu kladenské publikum Martin Bláha, který tak byl u obou branek – 2:0.

Třetí třetina už moc pro naše borce radostná nebyla. Nejprve snižoval ve 46. minutě Matěj Hajžman a posléze v čase 50:22 dorovnal skóre Radek Mužík - 2:2.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, kde diváci žádnou branku neviděli, a tak se rozhodovalo až v dovednostní soutěži. Tu měl nejlépe natrénovanou Josef Hasman, který přisoudil jeho týmu bonusový bod - 2:3