18. kolo extraligy staršího dorostu - 4. 11. 2017 ZS Ivana Hlinky, Litvínov

1

3

HC Litvínov: Svoboda – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt - Jindra, Kysela, Šarlinger, Svoboda, Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka. Trenéři: Skuhrovec, Nekvinda.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, O. Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Filip, Neiss. Trenéři: Čermák, Procházka.

Branky a nahrávky: 1. Myšák (Jindra, Kysela) – 36. Neiss (Routa, Kulma), 40. Šmatlák (Jelínek), 60. Filip (Zich). Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:36. Rozhodčí: Hlinka - Sýkora, Holada. Diváci: 89.

Naši dorostenci nezachytili úvod utkání a hned v první minutě inkasovali. Prosadil se Jan Myšák, který válí především v nižší kategorii – 1:0. První třetina se odehrávala hlavně ve středním pásmu a oba gólmani měli minimální práci.

Kladnu se podařilo srovnat stav zápasu ve 36. minutě. Po prudké střele vypadl kotouč gólmanu Svobodovi z lapačky a Jiří Neiss dorážel do odkryté brány – 1:1. Pouhé dvě vteřiny před koncem druhého dějství šlo Kladno do vedení! Patrik Šmatlák se nejrychleji zorientoval v nepřehledné situaci před brankou a připsal svému týmu druhý gól – 1:2.

Třetí třetina byla taktéž vyrovnaná, jako celý zápas. Litvínovu se nedařilo vyrovnat, a tak těsně před koncem zkusili štěstí v šesti lidech. Osmnáct vteřin před koncem definitivně rozhodl o vítězství Rytířů Matyáš Filip, ten se prosadil střelou do prázdné brány – 1:3.