Konečně po jedenácti prohrách vítězství. Hodně velký kámen spadl ze srdce?
Určitě jsme hrozně rádi, přišlo to za pět minut dvanáct. I když teda bůhví, jestli. Doufám, že to z nás teď spadne, odrazíme se k lepším výkonům a možná v těch posledních zápasech i k nějakým vítězstvím.

Je dobře, že nás nepovedené závěry zápasů v Liberci a v Plzni nesrazily k zemi a stále neztrácíme víru?
Dnes to byl boj o naději, další už bychom také nemuseli vůbec dostat. Jsme rádi, že jsme to zvládli. A ohledně těch závěrů - i dnes jsme si ke konci zbytečně koledovali. Mohli jsme to zvládnout daleko lépe. Zbytečně jsme je tam pustili do šancí, jen se jim to nepovedlo lépe zakončit. Dnes se k nám snad i to štěstí nakonec přiklonilo.

Byl jsi u zrodu dvou branek, které padly vždy po vybojovaném puku za Machovského bránou?
Říkali jsme si, že musíme puky dávat hodně k nim, abychom je neztráceli někde ve středním pásmu. Takže jsme se je snažili nahazovat k nim do třetiny a tam se zkoušeli natlačit do brány a nějak zakončit.

V první třetině se takto trefil Tomáš Redlich, který tak skóroval po čtyřiadvaceti zápasech. To je také konec jedné série, že?
Tak já měl také podobnou, kdy jsem se nemohl trefit přes dva měsíce. Takže jsme rádi, že jsme to prolomili snad v ten pravý čas. A ještě snad nějaký gól přidáme.

Po prvním gólu přišla taková naše bolest posledních zápasů, opět jsme o vedení velmi rychle přišli?
Je to tak, hned jedno nebo dvě střídání na to dostaneme gól. Rád bych věděl, čím to je, proč se nám to stává. A určitě je to další věc, na kterou si v dalších zápasech musíme dávat pozor.

"Do Brna jedeme vyhrát, už nemáme na výběr."

Ve třetí části Spartě neuznali rozhodčí po konzultaci s videem třetí gól, jak jste tu situaci prožívali?
Trochu jsme se toho báli, protože i když jsem viděl, že puk byl jasně kopnutý, tak kluci pak říkali, že to snad asi ještě tečovalo našeho hráče. Takže jsme nevěděli, jak by se to řešilo v tomto případě. Ale jinak bylo vidět, že je to jasně kopnuté.

Pak přišla naše dvojnásobná přesilovka, kterou jsme ale využít nedokázali...?
Bylo to přes minutu. Nějaké šance tam byly, ale určitě si to kluci představovali jinak. Gól jsme dát mohli, ale teď už je to naštěstí jedno.

Protože krátce poté se trefil Jágr a ty jsi byl opět u toho, že?
Tak to bylo parádní. My jsme to tam s Réďou šťourali na zadním mantinelu a Jarda si to vzal pak na sebe a rozhodl to. Zprvu jsem vůbec nevěděl, kde ten puk je, ale pak už jsem jen viděl, jak jede slavit. K tomu nejde moc co víc dodat.

Jak vnímáte Denise Godlu, je vidět, že každý zápas teď jede na doraz?
Neznám bližší informace k jeho stavu a ani nevím, jak moc ho to limituje. Ale bojuje a v bráně nás drží, jsme za to moc rádi.

V neděli nás čeká zápas v Brně, zopakujeme vítězný dvojzápas ze třetí čtvrtiny soutěže?
Podle mě už nemáme na výběr. My tam určitě jedeme vyhrát. Co si pamatuji, tak poslední zápas u nich nám moc nevyšel, takže musíme určitě začít úplně jinak a musíme vyhrát. Jestli se chceme zachránit, musíme už jen vyhrávat.