3

1

HC Dukla Jihlava: Honzík (32:24-32:59 Lundström) – Štebih, Pohl, Půža, Matějíček, Suchánek, Holý, Kajínek – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Jiránek, Zeman, Bezúch – Osmík, Hlinka, Hrníčko. Trenéři: Vlk, Zeman.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Strnad, Vampola, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 19. Anděl (Pekr), 26. Matějíček (Čachotský), 52. Skořepa (Jiránek) – 33. Plekanec (Redlich). Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0. Vyloučení: 7:9 + Zikmund (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:36. Rozhodčí: Wagner, Dědek – Poruba, Bosák. Diváci: 6 025.

Stejně jako v prvním semifinálovém duelu se i tentokrát odstartovalo v obrovském tempu. Jihlava, která byla kvůli porážce pod tlakem, byla o něco aktivnější než hosté, v rozhodující chvíli ale vždy nepřišlo zakončení nebo zasáhl Lukáš Cikánek. Vlastimil Dostálek dostával přihrávku před odkrytou klec, ale netrefil puk a v přesilové hře měl pak plné ruce práce kladenský gólman. Ještě v oslabení zakončoval bekhendem nebezpečně Tomáš Plekanec, těsně však minul. Ve vyhroceném utkání se postupně ještě přitvrdilo a skóre se měnilo až v závěru úvodního dějství. Rytíři přišli o puk, propadli a Lukáš Anděl zakončil přečíslení přesně – 🚨 1:0.

Druhá část pro Kladno nezačala dobře. Martin Kehar vyfasoval trest za podrážení a Dukla z nenápadné akce navýšila. Martin Matějíček nahodil puk zpoza bránícího hráče a kotouč proplul až za Cikánkova záda – 🚨 2:0. Hned nato mohl upravit skóre z bezprostřední blízkosti Ladislav Zikmund, proti jeho dorážce ale výborně vykopl David Honzík. Kladeňáci si v polovině utkání vytvořili solidní tlak a snížení mohl obstarat znovu Zikmund. Ani tentokrát mu však nebylo přáno. A krátce poté pak zatrnulo snad všem. Honzík zůstal po souboji ležet v brankovišti v kaluži krve a bleskově zamířil do kabiny. Na led tak naskočil Niklas Lundström a zakrátko lovil puk z brány po přesné trefě Tomáše Plekance – 🚨 2:1. Ještě se ale nestihlo znovu vhodit a nezničitelný Honzík byl zpět! A chytal opět parádně. Přestál přetrvávající tlak Kladna a udržel jednobrankový rozdíl.

Ve třetí periodě už to byla zejména tvrdá bitva, ve které nebylo moc prostoru pro krásné hokejové šance. Hosté zvýšili svůj tlak a snažili se dosáhnout na vyrovnání, jenže Jihlava předváděla kvalitní obrannou hru. Na druhé straně pak mohl jeden z domácích opět navýšit, ale před odkrytou klecí kotouč netrefil. Po polovině třetiny ale pro Rytíře přišla hodně smolná chvíle. Domácí ujížděli do přečíslení a vracející se Patrik Machač srazil kotouč nešťastně mezi Cikánkovy betony – 🚨 3:1. Gól byl připsán přihrávajícímu Josefu Skořepovi. Jednu z posledních možností na zdramatizování dostali Rytíři šest minut před koncem. Téměř dvě minuty hráli v pěti proti třem, ale recept na Honzíka stejně nenašli, přestože puk dvakrát skákal brankovištěm a Plekanec už zvedal ruce v radostném gestu. Tři minuty před koncem si pak hosté vybrali oddechový čas a stáhli z brány Lukáše Cikánka. Ani dlouhá hra v šesti proti čtyřem ovšem ke zdramatizování nevedla.

Trenéři po zápase 🗣

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Z našeho pohledu to bylo určitě lepší než včera. Včera nebylo prvních deset minut špatných, ale bohužel jsme dostali lacinné branky. Dneska to bylo z naší strany od začátku velice dobré, co se týče pohybu, a kombinačních věcí. Měli jsme výpadek po druhém gólu, kdy jsme trochu přestali hrát. Možná nám malinko ublížilo zranění Davida Honzíka. Trochu jsme vypadli z tempa a soupeř na chvíli přebral iniciativu. To bylo ale jen tak na deset minut. Poslední třetinu jsme zase odehráli velice dobře. V závěru pro nás bylo těžké bránit soupeřovy přesilové hry. Kluci to ale zvládli a za to jim patří dík. Série je vyrovnaná.

David Čermák (Rytíři Kladno): Nevstoupili jsme do utkání tak dobře jako včera, Jihlava byla lepší. Když už to vypadalo, že bychom mohli udržet stav 0:0 po první třetině, tak jsme udělali chybu a dostali na 0:1. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Za stavu 2:1 jsme měli šance na vyrovnání, bohužel štěstí, které jsme včera měli, nám dnes chybělo.