9. kolo ELIOD extraligy dorostu – 13. 10. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Kobra
1

Rytíři Kladno: Jaňour – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
HC Kobra Praha: Tuček (34. Černý) – Kalajev, Bucek, Šesták, Bartoň, Frydrich, Chytil, Capoušek – Král, Tichý, Výkruta, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Kvasnička, Pražák. Trenéři: Vrzal, Slanina.

Branky a nahrávky: 21. Kohlíček (Kouba, Ticháček), 22. Procházka (A. Bareš), 27. Sojka (Šilhavý, Kouba) 28. A. Bareš (Procházka, Hrabík), 30. Hrabík (Procházka, A. Bareš), 33. Šapovaliv (Chrenka), 34. Hrabík (A. Bareš, Procházka), 38. Procházka (Hrabík), 44. Ticháček (Adam, Sýkora), 50. Procházka (Hrabík, A. Bareš), 54. Sojka (Kouba, Sýkora), 54. Adam (Šapovaliv, Chrenka), 59. Procházka (Hrabík), 61. Sojka (Kouba) – 32. Rajilič (Strnad, Halfar). Třetiny: 0:0, 8:1, 5:0 – N 1:0. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 70:12. Rozhodčí: Plachý – Kotek, Valda. Diváci: 70.

Už v první třetině bylo aktivnější Kladno, které brankáře Filipa Tučka prověřilo dvaceti střelami. Začátkem sedmnácté minuty si Rytíři zahráli početní výhodu, kterou se jim ale využít nepodařilo. Ještě v závěru byl vyloučený Ondřej Šesták, jehož trest se přelil do začátku druhé třetiny.

A byla to právě zkrácená přesilovka, kterou využil David Kohlíček – 1:0. Ten svou trefou rozpoutal kanonádu, proti které musel čelit brankář Kobry. Po deseti vteřinách navýšil vedení Kladna Viktor Procházka – 2:0. Na tříbrankový rozdíl následně navýšil Adam Sojka – 3:0. Před odehranou polovinou utkání se ještě prosadil Adam Bareš – 4:0 a také Ondřej Hrabík – 5:0. Koncem třicáté druhé minuty se Pražanům podařilo snížit, ale Stefan Rajilič byl jediný, kdo Vojtěcha Jaňoura překonal – 5:1. Na inkasovanou branku našel odpověď Matyáš Šapovaliv – 6:1. Druhou trefu v utkání si připsal po necelých devíti minutách Ondřej Hrabík – 7:1. Po devětatřiceti zákrocích přenechal Filip Tuček své místo o rok staršímu Tomáši Černému. Nápor Kladna ale pocítila i nasazená dvojky Kobry. Po přesném zakončení se Viktor Procházka radoval ze své druhé branky – 8:1.

Poslední třetinu začalo Kladno početní výhodou, kterou se sice Rytířům využít nepodařilo, ale po šesti vteřinách překonal Černého útočník Jiří Ticháček – 9:1. Gólové hody nabídly také hattrick, který si začátkem padesáté minuty vystřelil Viktor Procházka – 10:1. Toho ještě gólově doprovodili Adam Sojka – 11:1 a Matyáš Šapovaliv – 12:1. Cenný hattrick Viktoru Procházkovi nestačil, a tak ještě dvě minuty před koncem přidal na svůj účet čtvrtou branku – 13:1.

Nadstavba trvala pouhých třicet jedna vteřin, které na skórovaní stačily Adamu Sojkovi. Bonusový bod tak šel na kladenský účet.