2. kolo WSM ligy - 13. 9. 2017 Hala Polárka, Frýdek-Místek

Frýdek-Místek
0

3

HC Frýdek-Místek: Strmeň – Kovář, Bartko, Zahradníček, Ovčačík, Haman, Piegl – Chmielewski, Pechanec, Kvasnica – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kalus, Jáchym, Klimša. Trenéři: Juřík, Malík.
Rytíři Kladno: Cikánek – Veber, Hořava, Štindl, Kehar, Lenďák, Matula – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Lorraine, Kaut, Zikmund – Bláha, Kubík, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 36. Pekr (Zikmund, Kaut), 40. Lorraine (Kaut, Zikmund), 60. Lorraine (Kaut, Štindl). Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 36:25. Rozhodčí: Zbořil, Kašík – Lukš, Bubela. Diváci: 1425.

Hosté rozhodně nechtěli zaspat úvod utkání, a tak hned od prvních minut aktivně dotírali na brankáře Strmeně. Zajímavou možnost si vytvořil Lorraine, který obkroužil branku a poněkud překvapivě zkusil zasunout kotouč k bližší tyči. Domácí brankář ale jeho úmysl přečetl. Hosté se však rozhodně nenechali zahambit a mohli hrozit z protiútoků. Jen do Cikánkovy výstroje protečoval zajímavou přihrávku v mezikruží Chmielewski. Nepovedený pas pak před Strmeněm propadl až k rozjetému Strnadovi, jehož slibná rána mířila jen nad horní tyč frýdeckomístecké branky. Po gólu pak volalo přečíslení domácích, kteří ujížděli ve dvou na jednoho, Christov ale bekhendem netrefil mezeru mezi betony brankáře Cikánka, jenž si počínal velmi dobře a nepřipustil další potíže. Lorraine následně zakončoval po dobrém pasu u úplně odkryté tyče a zasáhl jen výborně se přesouvajícího Strmeně. Svoje rychlé nohy předvedl ke konci třetiny Kubík, který se uvolnil za obranu, jenže z bezprostřední blízkosti brankáře Frýdku-Místku nepřekonal. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Domácí vstoupili do prostředního dějství hodně aktivně a Cikánek musel několikát zasahovat. Hra se ale zakrátko vyrovnala a tlak si vytvořilo i Kladno. Kehar vyslal od modré skrytou střelu, která zaplula rovnou do Strmeňovy výstroje. Strnad vzápětí dojel vyražený puk a nahrnul jej do domácího brankáře, obdobně dopadla i následná dorážka Pekra. Po chvíli se opět dostali do hry Frýdeckomístečtí, kteří vystihli kladenskou rozehrávku, jenže Pechancovu střelu zastavil jistým zákrokem lapačkou Cikánek. Ten už vzápětí nestačil vyrazit proti Frankově prudké střele, která ho se štěstím zasáhla do ramene. Na druhé straně se ocitl v dobré pozici na levém kruhu Redlich, k němuž doputoval puk pomalu, a domácí gólman se mezitím přesunul a zasáhl. Otevřít skóre mohl po chvíli Kubík, který se dostal k dorážce Tůmovy střely, ani on ale nedokázal procpat puk za Strmeňova záda. Skóre se tak měnilo až čtyři minuty před koncem druhého dějství. Zikmund zachytil puk na modré, vypálil a Matěj Pekr protečoval letící kotouč rovnou do horního růžku brány – 0:1. Domácí ale hned nato odpověděli a mohli srovnat. Po krásné kombinaci zůstával jeden z frýdeckomísteckých hokejistů před odkrytou klecí a vypálil jen do tyče. Rysové si po obdržené brance vytvořili enormní tlak, Kladno ale odpovědělo v poslední minutě velmi rázně. Johan Lorraine projel za obranu a přesnou střelou na zadní tyč navýšil – 0:2.

Ve třetí části se tempo hry poněkud zpomalilo. Domácí se snažili snížit dvoubrankový náskok Kladna, zatímco Rytíři se stáhli a hráli více z defenzivy. Z toho pramenil větší tlak Frýdku-Místku, Cikánek ale v kladenské brance působil nadále velmi jistě. Rytíři však nesázeli na dvoubrakový náskok, neuchýlili se k pasivní hře a práci měl i Strmeň. Ten skončil po souboji se Zikmundem bez hole, jenže Kladenští jej ani tak nepřekonali. Domácí poté zahodili velikou možnost při přesilovce, kdy Chmielewskému v dobré pozici přeskočil kotouč hůl. Krátce po ubránění oslabení pak pláchl Strnad, který mířil až příliš přesně a zasáhl spojnici tyčí za zády frýdeckomísteckého brankáře. Druhou spojnici orazítkoval zakrátko ještě Tůma, který se už radoval, ale sudí nekompromisně rozpažil. Hosté v závěru ještě ubránili jedno oslabení a ohrozili prázdnou frýdeckomísteckou branku. Do té uklidil puk v závěrečných vteřinách Johan Lorraine – 0:3

Trenér po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Dnes jsme určitě nebyli lepším týmem, vyhráli jsme hlavně díky výbornému výkonu brankáře Cikánka. Skoro celý zápas jsme tahali za kratší konec, přísnější hodnocení snese jen třetí třetina, kdy to začínalo být trochu lepší. Určitě dnes ale nevyhrál lepší tým.