21. kolo WSM ligy - 4. 11. 2017 MEO Arena, Přerov

4

3

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, Dvořák, Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil . Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.
Rytíři Kladno: Cikánek – Hořava, Repe, Štich, Zelingr, Štindl, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Bláha, Kubík, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Goiš, Malina), 39. Procházka (Pala, Berger), 51. Kratochvíl (Dvořák, Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, Sýkora) – 7. Redlich (Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, Přikryl). Třetiny: 1:2, 1:1, 2:0. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:20. Rozhodčí: Barek, Dědek – Maštalíř, Špringl. Diváci: 2348.

Utkání odstartovalo ve vysokém tempu a chvíle kladenského tlaku střídal nápor domácích. Ve čtvrté minutě ovšem Zubři rychlou kombinací překonali obranu soupeře a Jakub Šlahař zakončoval do odkryté branky – 🎯 1:0. Netrvalo však dlouho a skóre bylo opět nerozhodné. Tomáš Redlich vybojoval puk, sám nastartoval akci a přesnou střelou vyrovnal – 🎯 1:1. V závěru domácí nevyužili přesilovou hru a krátce po vypršení trestu udeřilo Kladno. Daniel Kružík pláchl obraně a v úniku si poradil – 🎯 1:2.

Ve druhé části se hrál hodně urputný hokej a vpřed se pochopitelně tlačili více Přerovští. Rytíři si ale vytvořili tlak při přesilové hře a odskočili na dvoubrankový rozdíl. Matěj Pekr dostal přihrávku na kruh a z voleje propálil domácího brankáře – 🎯 1:3. Zubři poté ještě přidali ve svém náporu a v závěru třetiny přece jen snížili. Milan Procházka byl dobře postavený a tečoval střelu mimo Cikánkův dosah – 🎯 2:3.

Třetí část mohla přinést navýšení kladenského náskoku, jenže Tůma ani Přikryl nedokázali využít obrovskou možnost, ve které se ocitli. Rytíři pak zažili hodně horké chvíle při vyloučení Zelingra, ovšem dokázali se ubránit. Domácí se ale vyrovnání přece jen dočkali. Zbořilovo nahození od modré čáry usměrnil do sítě Matouš Kratochvíl – 🎯 3:3. Když už to vypadalo, že se půjde na prodloužení, domácí dokonali veliký obrat, když Jiří Goiš v poslední vteřině rozvlnil síť – 🎯 4:3

Trenéři po zápase 🗣

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): V prvé řadě jsem rád, že jsme získali tři body. Musím říct, že jsem v to už moc nevěřil. Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla z naší strany bojácná. Něco málo jsme si k tomu v kabině řekli – že s takovým výkonem Kladno nemůžeme porazit a nemůžeme mu ani konkurovat. Od druhé třetiny se náš výkon postupně zvedal, až vygradoval v posledních deseti minutách zápasu. Poté, co jsme absolvovali náročné cestování autobusem a zápasy obden, podali kluci heroický výkon.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do stavu 3:1 jsme hráli výborně, ale potom jsme si začali myslet kdovíco, přestali jsem hrát jednoduchý hokej a střílet a začali jsme přetahovat střídaní. Dalo by se to rozdělit na dvě půlky. Do stavu 3:1 jsme hráli výborně, ale pak jsme začali dělat kraviny a to se nám vymstilo.

Zdroj: Trenéři po zápase / hokejprerov.cz