22. kolo Tipsport extraligy – 26. 11. 2019 LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň

3

1

HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Moravčík, Kaňák, Houdek – Kantner, Mertl, Gulaš – Němec, Kracík, Rob – Straka, Kodýtek, Eberle – Malát, Suchý, Pour. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Bílek, Machač, O’Donnell – Redlich, Melka, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Jank), 37. Budík (Kodýtek, Kantner), 60. Kantner (Gulaš, Mertl) – 57. Zikmund (Jágr). Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1. Vyloučení: 4:9 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:22. Rozhodčí: Pešina, Kika – Brejcha, Jelínek. Diváci: 7 581. Nejlepší hráči utkání: Dominik Frodl – Patrik Machač.

Západočeši přesně podle hesla „můj dům, můj hrad“ začali hodně nebezpečně. Po Eberleho přihrávce mohla přijít střela do odkryté klece, což řešil Vítězslav Bílek faulem. Následné oslabení už Kladno zvládlo velmi dobře. Hrozilo se tak opět až při hře pět na pět. Tomáš Mertl dostal od zadního mantinelu prudkou přihrávku mezi kruhy, jenže z ideální pozice minul branku. Denis Godla měl pak spoustu práce se střelou Filipa Suchého a poradil si skvěle. Druhou početní výhodu už Plzeňané sehráli o poznání lépe, ani tak se ovšem neradovali. Krátce po skončení trestu naopak vystartoval vpřed Jaromír Jágr a po individuálním průniku nebyl daleko od otevření skóre.

Ve druhé části se jako první dostali k šanci na skórování Rytíři. Kotouč totiž mezi několika těly proskákal až před úplně volného Jakuba Strnada, ale kladenský kapitán z bezprostřední blízkosti trefil jen Dominika Frodla. No a z protiakce se prosadili domácí! Milan Gulaš předvedl svoji šikovnost, kličkou se dostal před Martina Kehara a poslal puk mezi Godlovy betony. Sudí se ještě odešel poradit s videem, ale kotouč jasně přešel přes brankovou čáru dřív, než byla brána posunuta – 1:0. A v kladenské přesilovce pak musel Frodl předvést úplný koncert zákroků. Nejprve v tutovce vychytal Jaromíra Jágra a posléze zachytil v lapačce i střelu Davida Stacha z mezikruží. Pořádně horké chvilky pak hosté zažívali při dlouhém oslabení ve třech, jenže těžkou situaci nakonec přestáli. Kladeňáci posléze mohli udeřit v přesilovce, ale dostali tvrdý direkt. Domácí vystartovali do kontru a po krásné souhře zakončoval Vojtěch Budík do prázdné – 2:0.

Třetí třetina už přinesla hlavně přetlačovanou. Plzeň se soustředila na kvalitní defenzivu a hosté se jen stěží dostávali do nebezpečných možností. Poslední šance pro Kladno přišla necelé čtyři minuty před koncem, kdy hráli Rytíři přesilovku. Po dobrém náporu se puk odrazil před volného Ladislava Zikmunda, který trefil odkrytou bránu a snížil – 2:1. Rytíři posléze pokračovali v obrovském tlaku, ten však nakonec otupil faul Brendona Nashe. Hosté i přes soupeřovu přesilovku sáhli k odvolání brankáře. Ani tak už se ale do šance nedostali a Matyáš Kantner pět vteřin před koncem zpečetil výhru svého týmu – 3:1.

Trenéři po zápase 🗣

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Věděli jsme, že Kladno postupně jde nahoru a velmi dobře hraje doma, ale i venku. Postupně body sbírá a pro nás zápas určitě vůbec nebyl jednoduchý. Chtěli jsme odčinit prohru s Olomoucí, první třetinu jsme hráli velice slušně, nicméně opět jsme neproměnili šance. Poté jsme si řekli v kabině, že dvakrát do stejné řeky nevkročíme, že ve druhé třetině budeme pokračovat v aktivní hře a pokusíme se nějaké šance proměnit. Naštěstí se nám to podařilo. Trošku mě mrzí kladenské snížení na 2:1, zápas to trošku zdramatizovalo, Kladno následně hodně dotíralo. Kluci dneska předvedli hodně slušný výkon, Rytíři byli těžký soupeř. Jsem rád, že jsme odehráli celých šedesát minut standardně to, co chceme hrát, nepřišel žádný výpadek a i za stavu 0:0 to furt byla naše trpělivá hra na rozdíl od zápasu s Olomoucí.

David Čermák (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Plzeň má dobré první třetiny, ve kterých se snaží utkání rozhodnout. To se dneska i potvrdilo, Plzeň byla jasně lepší, my nestíhali, ale paradoxně třetina skončila 0:0. Ve druhé třetině, kdy jsme měli největší šance, tak jsme ji zase prohráli. V poslední třetině jsme nějaké šance měli, ale snížení přišlo pozdě a dneska to bohužel nestačilo.