48. kolo Chance ligy – 19. 1. 2019 Zimní stadion Na Lapači, Vsetín

6

1

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Rudl – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek. Trenéři: Dopita, Jenáček.
Rytíři Kladno: Cikánek (41. Brízgala) – Lakos, Nash, Veber, Hořava, Říha, Kehar, Zelingr – Svedlund, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Vildumetz, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 10. Kucharczyk (Slováček, Rác), 17. Rob, 25. Teper (Rob, Pechanec), 32. Rob (Rudl), 33. Pitule (Kopta, Theoret), 43. Kopta (Pechanec, Frolo) – 1. Nash (Vampola).Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:31. Rozhodčí: Přikryl, Kopeček – Lukš, Novák. Diváci: 5065.

Gólový stav utkání byl otevřen skutečně velmi rychle! Domácí poslali puk na zakázané uvolnění, Petr Vampola si počínal výborně na vhazování, které čistě vyhrál a na modré čáře se z první opřel do puku Brendon Nash – 🚨 0:1. Rytíři tak šli do vedení hned po 17 vteřinách hry! Vsetínští byli rázem jako opaření a několik minut mělo navrch Kladno. Další branku však nepřidalo a Valaši přebrali otěže. V desáté minutě zůstal u tyčky nehlídaný Radim Kucharczyk, který přesně dorazil a srovnal stav – 🚨 1:1. Brendon Nash poté propadl na útočné modré a Luboš Rob v úniku předvedl, proč je nejlepším střelcem soutěže – 🚨 2:1. Kladeňáci v závěru třetiny hráli nejprve standardní a posléze dokonce dvojitou přesilovku, vyrovnat ovšem nedokázali. Rytíři soupeře zamkli v pásmu a dobře kombinovali, všechny rány ale zlikvidoval Jan Šelepněv v brance Vsetína.

Začátek druhé části patřil téměř výhradně domácím hráčům. Rytíři hráli po většinu času v oslabení a při jednom z trestů inkasovali. Jakub Teper zůstal za obranou Kladna a tváří v tvář Lukáši Cikánkovi si poradil – 🚨 3:1. Hosté následně ubránili dlouhé oslabení ve třech a ve standardní nevýhodě se odhodlali k útoku. Kotouč skončil ve vsetínské bráně, sudí však gól neuznal, protože Ladislav Zikmund zasáhl puk rukou. Rytíři mohli snížit při vlastní přesilovce, nakonec ale počtvrté lovili kotouč ze své sítě. Luboš Rob vyrazil za pukem mezi kladenskými beky, podruhé v utkání se dostal do úniku a podruhé nezaváhal – 🚨 4:1. A Valaši byli v obrovské pohodě! Neuběhla ani minuta, přišla krásná rychlá souhra a Tomáš Pitule zakončoval do prázdné – 🚨 5:1. Přestože to Rytíři posléze měli hodně těžké, zbraně nesložili. Štěstí ale jakoby se k nim otočilo zády. Linus Svedlund nejprve našel v přečíslení Petra Vampolu, kterého výborně vychytal Jan Šelepněv, posléze Svedlund ani Patrik Machač nedokázali dorazit volný puk k odkryté tyči. Dvě a půl minuty před koncem periody byl Zikmund faulován v úniku, nabídnuté trestné střílení však nevyužil a skóre se neměnilo.

Trenéři hostí zjevně chtěli před poslední třetinou vyslat k týmu impuls, a proto postavili mezi tři tyče namísto Lukáše Cikánka Adama Brízgalu. Ani mladší z kladenské brankářské dvojice ale nevydržel dlouho bez obdržené branky. Domácí byli hodně důrazní do klece a Ondřej Kopta dorazil puk k odkryté tyči. Sudí se ještě poradil s brankovým kolegou, zdali puk přešel přes čáru, a následně gól uznal – 🚨 6:1. Domácí za chvíli ukázali, v jaké pohodě hrají, a málem přidali další zásah. Lehce nahozený puk byl několikrát tečovaný a Adam Brízgala měl plné ruce práce. Oba týmy se posléze ještě snažily o úpravu skóre, gólové zásoby pro toto utkání už ale byly zjevně vyčerpány.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Říká se takové pravidlo, že když se dá rychlý gól, tak se prohraje. Tak to ale vůbec nemůžeme brát, naopak nás to mělo nakopnout. Měli jsme si to pohlídat, bohužel jsme hru od sedmé minuty hodně otevřeli. Svými chybami a zbytečnými fauly jsme soupeře pustili do hry. Pak už jsme to nedokázali zastavit. Domácí se dostali úplně na koně ve chvíli, kdy odskočili o dva góly. Pak hráli velmi dobře a uvolněně a jasně dominovali. My jsme tady byli jako učedníci. Byl to vlastně jen sparing do této výborné atmosféry.