34. kolo Tipsport extraligy – 05. 01. 2020 Enteria arena, Pardubice


Pardubice
3
 
Kladno
4
 
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, Zdráhal, Eklund, Voráček, Mikuš, Ivan, Hrádek – Svačina, Mandát, Tybor – Machala, Harju, Kindl – Látal, Poulíček, Blümel – Kusý, Vlach, Jenyš. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík, Zajíc – Redlich, Vampola, Strnad – Hovorka, Machač, Zikmund – Š. Bláha, Stach, Melka – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 28. Zdráhal (Kindl), 33. Poulíček (Kusý), 41. Mandát (Mikuš, Tybor) – 14. O’Donnell, 20. Stach (Melka, Nash), 25. Melka (Stach), 64. Austin (Zikmund). Třetiny: 0:2, 2:1, 1:0 – 0:1. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:22. Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Špringl. Diváci: 9 357. Nejlepší hráči utkání: Jan Mandát – David Stach.

Hráči z obou týmů si nebrali servítky a hned od začátku odstartovali ve slušném tempu. Kladno neuspělo z přečíslení dvou na jednoho a za domácí hrozil Vladimír Svačina. Jeho dorážka ze slibné pozice však letěla jen vedle vzdálenější tyče. O chvíli později byli v dobré možnosti Jan Mandát a opět Svačina, ani jeden z nich ale na skvělého Denise Godlu nevyzrál. Jenže aktivní Dynamo chybovalo a bylo po zásluze potrestáno. Oscar Eklund nahrál za vlastní brankou Brendanu O’Donnellovi, který si rychle vybruslil před klec a překonal Ondřeje Kacetla – 0:1.  V závěru třetiny dostali Rytíři k dispozici přesilovou hru a proměnili ji vteřinu před koncem! Antonín Melka našel krásnou křižnou přihrávkou Davida Stacha, který už ranou z levého kruhu rozvlnil síť – 0:2.

Na začátku druhé části přišel podle očekávání pardubický tlak. V jednu chvíli už mohl Jan Mandát zakončovat za ležícího Denise Godlu do odkryté brány, v brankovišti ale výborně vypomohl obětavý Marek Hovorka. Kladno vzápětí navíc vyrazilo vpřed a navýšilo! Antonín Melka dostal v přečíslení puk, roztáhl si Ondřeje Kacetla a zasunul kotouč mezi jeho betony – 0:3. Pak si ale zahráli přesilovku domácí a i oni dokázali početní výhodu proměnit v branku. Jan Zdráhal napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:3. Hostující Melka ale pokračoval ve skvělém výkonu. Po další pardubické chybě ujel sám na Kacetla, jenže tentokrát domácího gólmana překonat nedokázal a k dorážce do odkryté klece už se nikdo nedostal. To domácí byli úspěšnější. Patrik Poulíček se po buly v útočném pásmu ocitl před brankovištěm a bekhendem poslal puk za Godlova záda – 2:3.

Na konci druhé třetiny byli ale hosté nedisciplinovaní, a tak odstartovaly Pardubice třetí periodu přesilovou hrou. A s ní naložily skvěle! Jan Mandát stál na konci krásné souhry a usměrnil puk za Godlu – 3:3. Vyrovnávací branka Rytíře srazila a v dalších minutách tvořili hru hlavně domácí. Přidat další trefu ale nedokázali. Ke konci základní hrací doby pak oba týmy začaly hrát více na jistotu a už se nikam nehnaly.

Prodloužení nabídlo nejprve po neproměněné velké šanci na každé straně. Jakub Strnad nedokázal ve vysoké rychlosti zasunout puk za Kacetlův beton a na druhé straně neproměnili domácí únik. Ke slovu se tak dostal Brady Austin, který vyjel zpoza branky a prostřelil domácího gólmana – 3:4.


Trenéři po zápase 🗣

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): Tak jestli někdo čekal, že budu chválit kluky za to, že se vrátili do zápasu, tak už nebudu. Je to čtvrtý zápas doma, kdy soupeři nabídneme třígólové vedení. Dnes znovu s Kladnem. Je nepochopitelné, jak do zápasů vstupujeme. Co si to dovolujeme takhle doma hrát? Před takovým publikem, ti si zaslouží pochvalu, že i za nepříznivého stavu kluky povzbuzují a fandí až do konce. To, že se nám povedlo dvakrát vrátit do zápasu a získat po bodu, tak je hrozně málo. Z dvanácti možných bodů jsme získali jen dva a to jsou ztráty, které nás budou mrzet. Nechci snižovat výkon hostujících týmů, je to o našem přístupu a našich chybách, které děláme a tím věnujeme soupeři laciné branky. A potom jako bychom teprve začínali hrát. A i na ten bod nebo góly se hrozně nadřeme. My si vše průběžně vyříkáváme. I dnes jsme klukům řekli, že je chválit nebudeme. Změnili jsme to, že den volna mají zítra, aby si to stačili srovnat v hlavách a od úterý musíme k tomu přistoupit úplně jinak. Ať jsou to zápasy doma nebo venku, tak pouštíme soupeře do laciných vedení a s tím se těžko hraje. Dostali jsme i čtyři góly v závěrech třetin. Tam už hráč musí ten puk sežrat, chybí obětavost. Je to málo na to, abychom se dostali do toho pole o záchranu a získali body. Musíme přidat.

David Čermák (Rytíři Kladno): Před zápasem bychom dva body brali, ale za stavu 3:0 to samozřejmě už není takové. My jsme za toho stavu začali hrát zbytečně pasivně a přenechali jsme iniciativu Pardubicím. Ty se dostaly do zápasu a daly na 3:3. My jsme rádi za ten bod navíc.