38. kolo Tipsport extraligy – 19. 01. 2020 ŠKO Energo Aréna, Mladá Boleslav


Mladá Boleslav
5
 
Kladno
2
 
BK Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bicevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal. Trenéři: Rulík, Patera.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Melka, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – O’Donnell, Kaut, Šmerha – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 17. Stránský (Lunter, Bičevskis), 19. Jeglič (Skalický, Šťastný), 21. Šťastný (Jeglič), 49. Skalický (Zbořil, Klepiš), 58. Skalický – 38. Austin (Stach, Zikmund), 51. Jágr (Austin). Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:27. Rozhodčí: Mrkva, Kis – Špůr, Axman. Diváci: 4082. Nejlepší hráči utkání: Pavol Skalický – Jaromír Jágr.

Úvodní minuty přenesly hokej nahoru dolů. Mladoboleslavští byli na svém ledě o něco aktivnější, velikých šancí ale k vidění mnoho nebylo. Denise Godlu prověřoval zejména Jakub Klepiš, který měl skvělý pohyb a dvakrát se dostal až před kladenského brankáře. Ani v jednom z případů však neuspěl. Za Rytíře se dostal do zajímavé možnosti kapitán Jakub Strnad, který ujel v oslabení, s dvěma beky na zádech se ale neprosadil. Skóre se tedy měnilo až v závěru, po faulech Rytířů. Při signalizované výhodě dostal puk až před prázdnou bránu Jan Stránský – 1:0. Při vyloučení Jaromíra Jágra pak trefil místečko v rohu branky přesně Žiga Jeglič – 2:0.

A dobrý konec třetiny si domácí přenesli i do druhé periody! Už po 40 vteřinách hry vypálil z pravého kruhu z první David Šťastný a zamířil naprosto přesně – 3:0. Zakrátko mohl přidat čtvrtou trefu Pavol Skalický, jenže Denis Godla svého reprezentačního kolegu vychytal. Podobně skvělý zákrok předvedl kladenský brankář i po nevyužité přesilovce Rytířů, když se fantasticky přemístil proti Klepišově zakončení. A domácí byli i přes zvýšenou kladenskou aktivitu dál velmi při chuti! David Šťastný se dostal do samostatného úniku, Godla ale vytáhl ze své sbírky zákroků naprostý klenot a zvednutou nohou zastavil puk směřující do sítě. I Kladno nakonec bylo odměněno za svůj zvýšený tlak! Brady Austin prostřelil Justina Peterse dělovkou od modré čáry ve 38. minutě – 3:1. A vstřelená branka sebevědomí hostí prospěla! Zakrátko zakončoval z bezprostřední blízkosti Ladislav Zikmund, puk ovšem do sítě neprocpal.

Ve třetí části mohlo být pro Rytíře rychle veseleji. Hned v úvodu totiž vystřelil z mezikruží Tomáš Redlich a trefil horní tyč Petersovy branky. Rytíři posléze přestáli oslabení a byli odměněni tutovkou! Ladislav Zikmund mohl po krásné kombinaci zakončovat do prázdné, jenže trefil pouze tyč. Veliký nátlak Rytířů ovšem k dalšímu snížení nevedl. Naopak se domácí dostali do kontru a Pavol Skalický dorazil kotouč za Denise Godlu – 4:1. Legendární Jaromír Jágr se ale posléze přihlásil ke slovu! Nastartoval útok krásným průnikem a posléze další akci sám přesně zakončil – 4:2. Tři minuty před koncem sáhli Rytíři k risku bez brankáře. Před brankovištěm měli veliký tlak, Pavol Skalický však nabral puk ne bekhend a přesným vyhozením trefil opuštěnou klec – 5:2.


Trenéři po zápase 🗣

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Zápas rozhodl náš čtvrtý gól. Když Kladno dalo branku na 3:1, byla ještě spousta času do konce. Hosté zaktivnili svou hru, začali víc riskovat, bojovali a dřeli. Utkání mělo výbornou úroveň. Hlavně i díky Kladnu, které to nezabalilo a rvalo se o každý puk. Jeho hráči věřili, že kdyby dali na 3:2, mohli by s tím ještě něco udělat. Pro nás to byl v ten moment strašně těžký zápas.

David Čermák (Rytíři Kladno): My jsme sem přijeli a odehráli pouze 30 minut. S tím se nedá uspět. Boleslav byla jasně lepší, přehrávala nás a vedla 3:0. Rozdíl mohl být mnohem větší, ale podržel nás brankář. Do hry jsme se dostali až za stavu 3:1. Bylo tam několik šancí - jedna i do prázdné brány, kterou jsme nevyužili. Jakmile Boleslav odskočila na 4:1, bylo o zápasu rozhodnuto. Šlo o zasloužené vítězství.