5. kolo Tipsport extraligy – 27. 9. 2019 Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín

1

2

PSG Berani Zlín: Kašík (21. Huf) – Žižka, Nosek, Freibergs, Ferenc, Řezníček, Buchta – Köhler, Sedláček, Szturc – Šlahař, Herman, Dufek – Kubiš, Palmberg, Honejsek – Fryšara, Popelka, Ondráček – Okál. Trenéři: Stavjaňa, Hamrlík.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Barinka, Smetana – Jágr, Zikmund, Valský – Redlich, Stach, Strnad – Hajný, Machač, O’Donnell – Réway, Kaut, Š. Bláha – Melka. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 17. Palmberg (Freibergs, Ondráček) – 16. Hajný (Machač, Zelingr), 53. Stach (Strnad. Zelingr). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:26. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Ganger, Klouček. Diváci: 6 806. Nejlepší hráči utkání:.Daniel Huf – Jaromír Jágr.

Souboj posledních dvou celků tabulky přinášel od začátku hlavně lítý boj, ve kterém si soupeři nic nedarovali. Denis Godla se rychle dostal do permanence a s ledovým klidem likvidoval šance soupeře. Vychytal zlínský tlak v přesilovce a poradil si i s únikem, když si rychle pospíšil z branky, aby střelci zmenšil úhel. A pak zaúřadovala kladenská třetí lajna! Patrik Machač posunul puk na Jakuba Hajného, který si z ideální pozice ještě vyjel, ale z úhlu už Kašíka překonal – 🚨 0:1! Odpověď však přišla velmi rychle. Domácí dostali k dispozici přesilovku a po necelé minutě srovnal Rickard Palmberg – 🚨 1:1.

Začátek druhé části ovlivnil nepříjemný incident. Jaromír Jágr ujížděl na gólmana, byl přidržen a nekontrolovaně vletěl do Libora Kašíka. Domácí gólman pak kvůli zdravotnímu problému musel z utkání odstoupit a mezi tři tyče nastoupil Daniel Huf. Kladeňáci pak s vlastní přesilovkou nenaložili dobře a obdobně dopadla i následná výhoda Beranů. V polovině utkání pláchl po levé straně Jakub Strnad, bekhendovým blafákem však na Hufa nevyzrál. Kladno zahrozilo posléze ještě v závěru třetiny z přesilové hry, jenže obrana Zlína zůstala nepokořena.

Hned po necelých pěti minutách hry mohl v závěrečné dvacetiminutovce přiblížit Rytíře vítězství kapitán Jakub Strnad. Ten znovu předvedl svoje rychlé nohy, natlačil se před branku a podruhé v utkání zkoušel bekhendový blafák, jenže ani tentokrát kotouč za zlínského gólmana nedostal. Když se pak dostali do veliké možnosti i domácí, vystřihl Denis Godla nádherný semafor. Na druhé straně si ale Daniel Huf zakrátko vybral slabší chvilku! V lapačce neudržel Strnadovo nahození a David Stach se štěstím dorazil – 🚨 1:2. Pak ale hosté zažili hodně horké chvilky. Michal Barinka byl totiž vyloučen a Berani měli pořádný tlak. Denis Godla ovšem vytrval ve skvělém výkony a Kladno opět podržel. A v posledních minutách už to bylo hlavně o bojovnosti! Kladeňáci bránili proti šesti soupeřům v poli a i tak infarktový závěr zvládli. Zapsali tak první extraligovou výhru a rovnou za tři body!

Trenéři po zápase 🗣

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): Do zápasu jsme šli ve formátu šest obránců a třináct útočníků, protože jsme do poslední chvíle nevěděli kvůli zdravotním problémům, jak se to vyvine. Nakonec všichni hráči zasáhli do hry, ale přišli jsme o Kašíka a Sedláčka, takže situace se sestavou se znovu komplikuje. I hra tomu odpovídá, výkon není optimální. Je málo hráčů, kteří momentálně odehrají svůj standard. Není tam lehkost a výkony, které většinu z nich zdobily v minulé sezoně.

David Čermák (Rytíři Kladno): Potkaly se dva týmy, které neměly body, a o to víc chtěly bodovat. Hra tomu odpovídala, byla neurovnaná. Chvíli byl lepší Zlín, chvíli my. Za stavu 1:1 to bylo o tom, kdo dá gól. To se povedlo nám, což asi rozhodlo celý zápas. Denis Godla odchytal velmi dobré utkání. Měl velmi dobré zásahy a několikrát to určitě neměl lehké. Gól inkasoval pouze ze střely, kterou vůbec neviděl. Zkrátka podal velmi dobrý výkon.