19. kolo Tipsport extraligy – 17. 11. 2019 Zimní stadion, Olomouc


Olomouc
1
 
Kladno
3
 
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Valenta – Burian, Strapáč, Irgl – Klimek, Nahodil, Musil – Olesz, Kolouch, Skladaný – Hecl, Knotek, Tomeček. Trenéři: Tomajko, Moták.
Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, O’Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 56. Irgl (Škůrek, Musil) – 3. Strnad (Machač, Redlich), 13. Austin, 26. Zikmund (Kehar, Bílek). Třetiny: 0:2, 0:1, 1:0. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 42:28. Rozhodčí: Mrkva, Piragic – Tošenovjan, Zgonc. Diváci: 5 500. Nejlepší hráči utkání: Jan Lukáš – Denis Godla.

První třetinu zvládli Kladeňáci odehrát na podtrženou jedničku! Hráli totiž opravdu zkušeně a dokázali trestat soupeřovy chyby. Hned ve třetí minutě dostal hodně prostoru mezi kruhy hostující kapitán Jakub Strnad, který si vyjel na ideální pozici a přesně zakončil – 0:1. O deset minut později se pak všichni olomoučtí hráči zapomněli na jedné půlce hřiště, zatímco za osu hřiště dostal puk Brady Austin. Kanadský bek už si střelu dokázal připravit a navýšil – 0:2. V závěru měli Rytíři k dispozici dvě přesilové hry, ani jednu však využít nedokázali. V posledních vteřinách měli veliký tlak domácí, Denis Godla si ale poradil skvěle.

A konec první části jako by předznamenal začátek druhého dějství. Hanáci totiž začali velmi aktivně a svůj nápor vystupňovali v přesilové hře. Godla však pokračoval ve skvělém výkonu a Rytíře opět několikrát podržel! Krátce po Machačově návratu do hry se pak navíc opět radovali hosté! Ladislav Zikmund zaskočil Branislava Konráda střelou od mantinelu a vyhnal olomouckého brankáře z klece – 0:3. A to byla pro domácí velká rána. Olomoučtí byli rázem v útlumu a Kladno mohlo sahat po další trefě, jenže Jan Lukáš se v brankovišti uvedl velmi dobře. Ke konci třetiny neuspěl v nebezpečném úniku zkušený Zbyněk Irgl.

Hra ve třetí části nabídla očekávaný obraz hry. Kohouti byli po většinu času v útočném pásmu, kde se snažili najít recept na Godlu, jenže famózní kladenský brankář ve spolupráci se svými spoluhráči likvidoval jednu možnost za druhou. Fanouškům hostí mohlo trochu zatrnout, když po jednom ze zákroků zůstal Godla bolestivě zkroucený v brankovišti, nakonec se ale z nepříjemné střely oklepal. Nakonec ale maskovaný fantom Rytířů na druhou nulu v řadě nedosáhl. V přesilové hře necelých pět minut před koncem jej prostřelil Zbyněk Irgl – 1:3. O možnost většího zdramatizování se ale domácí připravili sami. Hned po brance přišlo vyloučení na dvě minuty, a tak mohli kohouti zatlačit při výhodě bez brankáře až v poslední minutě. Denis Gogla ale žádné nepříjemnosti nepřipustil. 


Trenéři po zápase 🗣

Jan Tomajko (HC Olomouc): Začali jsme hrozně vlažně a první třetina od nás nebyla vůbec dobrá. Prohrávali jsme skoro všechny souboje. Kladno bylo lepší, takže zaslouženě vedlo 2:0. Potom jsme se do toho těžko dostávali. Snaha samozřejmě byla, ale bylo to trochu v křeči, což bylo způsobené první třetinou, kdy jsme z toho úplně vypadli. To se nám nemůže stávat. Jsme mužstvo, kde musí hrát všech dvacet hráčů, ale dneska jsme takoví nebyli. Proto nás Kladno potrestalo. Do dalších zápasů musíme úplně změnit přístup. 

David Čermák (Rytíři Kladno): Hodně nám pomohlo to, že jsme v první třetině šli do vedení 2:0. Pak jsme se soustředili na defenzivu a na naše poměry jsme hráli velmi solidně dozadu. Olomouc se dostala do několika šancí, nás ale podržel brankář a i kluci v oslabeních to odehráli dobře. Naštěstí pro nás Olomouc snížila až těsně před koncem. Potom jsme to už udrželi až do konce.