13. kolo WSM ligy - 14. 10. 2017 Zimní stadion, Prostějov

3

2

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Kolář, Horyna, Holík, Žovinec, Mikliš – Luňák, Venkrbec, Nouza – Rudovský, Divíšek, Fiala – Voženílek, Zabloudil, Švec – Švarc, Hozák. Trenéři: Vykoukal, Peštulka.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Matula, Veber, Štich – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Svedlund, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich – Lorraine, Zikmund, Bláha. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 31. Divíšek (Rudovský), 40. Holík (Havlík, Divíšek), 64. Havlík (Nouza) – 28. Strnad (Přikryl, Pekr), 41. Svedlund. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 1:0. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Střely na branku: 30:28. Rozhodčí: Dědek, Obadal – Lučan, Bubela. Diváci: 1712.

Domácí hokejisté začali velmi aktivně a výborně bránili střední pásmo, přesto jako první zahrozili Rytíři a svojí dobrou souhrou postupně narušili soupeřovu aktivitu. Lorraine rozjel útok po levé straně a předložil puk před brankoviště, kde se jeho spoluhráči dostali ke střele i k několika zakončením. Neužil si ovšem počínal dobře a spolu se svými beky puk odklidil. Tůma po chvíli pálil z ideální pozice z mezikruží a zasáhl rameno domácího brankáře. Jestřábi se před Cikánkem usadili až v přesilové hře a několikrát nebezpečně pálili, jako když Luňák z vrcholu kruhu jen těsně přestřelil. Po několika minutách pak ze závaru vystřelil jeden z hostí a jen těsně minul odkrytou kladenskou klec. Na druhé straně mohl poté zasouvat do prázdné brány Kloz, jenže toho v poslední chvíli podrazil domácí brankář. Minutu před koncem první části měl úvodní gól na hokejce Lorraine, který dostal dobrý pas do jízdy, ale zasáhl jen tyč za Neužilovými zády.

Hned v úvodu druhého dějství se hosté dopustili chyby, která je mohla hodně mrzet. Fiala dostel hodně prostoru před brankou a dokázal zakončit bekhendem, ovšem Cikánek vystřelil svojí rukou a puk zachytil v lapačce. Na druhé straně poté ujížděl Tůma osamocen na Neužila, jenž si s jeho prudkou střelou poradil a udržel bezbrankový stav. Ještě o něco blíže gólu se ocitl zakrátko Bláha, jenž orazítkoval spojnici tyčí prostějovské branky. Skóre se tak měnilo až v 28. minutě. Přikryl si poradil v přečíslení výborně a předložil puk před odkrytou klec Jakubu Strnadovi, který už nezaváhal – 0:1. Hned nato navíc získali Rytíři přesilovku a Pekr mohl navýšit. Neužil však výtečně vytrčil svůj beton a i nadvakrát zastavil puk. Vzápětí si ale vyzkoušeli početní výhodu také Jestřábi a naložili s ní lépe než Kladenští. Tomáš Divíšek si vybruslil na kruh a přesnou ranou vymetl vzdálenější roh Cikánkovy brány – 1:1. V závěru třetiny si ještě hosté vytvořili obrovský tlak a v jednu chvíli musel za domácího brankáře zaskakovat jeden z obránců. Rytíři ovšem byli nedisciplinovaní a museli se bránit ve třech. Přesilovou hru pak využil v poslední minutě dělovkou z první Aleš Holík – 2:1.

Nástup do třetí třetiny vyšel hostům nadmíru a zakrátko bylo srovnáno. Neužil vyjel rozehrávat za branku, Linus Svedlund se dostal ke kotouči a před vracejícím se gólmanem uklidil puk do brány – 2:2. Vyrovnávací branka přidala Kladnu na sebevědomí a Prostějovští byli rázem pod tlakem. Svedlund mohl po chvíli poslat svůj tým do vedení, když obkroužil útočné pásmo a od modré vypálil, tečovaný puk však zasáhl jen tyč Neužilovy brány. Domácí se ze soupeřova tlaku ale dokázali oklepat a sami zahrozili. Rudovský byl volný bezprostředně před brankovištěm a zasáhl kladenského gólmana, který si s následnou dorážkou poradil. Na konci pak ještě domácí dostali k dispozici přesilovku a rozhodnout mohl Nouza. Ten stál před odkrytou klecí, ale při pohledu na přesouvajícího se Cikánka jen přestřelil. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

Během prodloužení tahali za delší konec domácí hokejisté, kteří nakonec vybojovali přesilovou hru. Tu dokázal využít obránce Ladislav Havlík, který střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a rozhodl – 3:2. Domácí tak v utkání využili všechny možné druhy přesilovek.

Trenér po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Domácí podali bojovný výkon a zaslouženě vyhráli. Myslím si, že si dnes zasloužili vyhrát po šedesáti minutách za tři body a že měli trochu smůlu, že se jim to nepodařilo. Hráli ale velice dobře. My jsme podali matný výkon, čímž rozhodně nechci shazovat výkon domácích. Tím, že jsme porazili Budějovice, jsme si asi mysleli, že to půjde samo, a ukázalo se, že to samo nepůjde.