46. kolo WSM ligy - 3. 2. 2018 Home Credit Arena, Liberec


Benátky nad Jizerou
2
 
Kladno
7
 
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Husa, Hanousek, Kunst, Jandejsek, Mirochnikov, Niko – Chrtek, Nedvěd, Teplý – Psota, Bittner, Hrníčko – Wiencek, Hrabík, Šír – Bělohorský, Nezbeda, Veselý - Jeník. Trenéři: Kudrna, Čermák, Nečas.
Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, Matula, Havlín, Kehar, Štindl, Zelingr – Jágr, Machač, Kubík – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 25. Nedvěd (Psota), 38. Husa (Hanousek, Nedvěd) – 14. Kubík (Jágr, Kehar), 16. Štindl (Kubík, Jágr), 51. Kubík (Machač, Jágr), 52. Kloz (Tůma, Štindl), 53. Strnad (Machač), 54. Zikmund (Kubík), 55. Kloz (Kurjanov, Štindl). Třetiny: 0:2, 2:0, 0:5. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 17:43. Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Zídek, Doležal. Diváci: 7500.

Začátek zápasu byl z obou stran hodně nervózní a na větší šance se muselo čekat. Až šest minut před koncem se měnilo skóre poprvé. Jaromír Jágr předal puk před branku Adamu Kubíkovi a ten zasunul kotouč za brankáře Žajdlíka – 🚨 0:1. Při dalším střídání první lajny navíc Petr Štindl propálil domácího gólmana a král osladil svůj návrat druhou asistencí – 🚨 0:2.

V prostředním dějství se už dokázali prosadit i domácí hokejisté, kteří snížili kladenský náskok. Petr Nedvěd vypálil z kruhu a prostřelil Cikánka v brance Kladna – 🚨 1:2. Do druhé sirény navíc bylo vyrovnáno. V závěru se opřel do puku na modré Jakub Husa a rozvlnil síť – 🚨 2:2.

Závěrečné dějství přineslo nejprve přetahovanou o vedení a pak kladenskou kanonádu. Benátky si vytvořily dobré možnosti, ale prosadit se nedokázaly. Na druhé straně se ale dostal k puku Adam Kubík a podruhé v utkání se trefil přesně – 🚨 2:3. Při signalizované výhodě pak ještě navýšil Jan Kloz – 🚨 2:4. V oslabení pak Rytíři ještě využili soupeřova zaváhání a Jakub Strnad vyřešil situaci dva na gólmana ideálně – 🚨 2:5. V tom samém oslabení se dokázal prosadit i Ladislav Zikmund, který vstřelil gól i přesto, že byl faulovaný – 🚨 2:6. Benátecká obrana už poté byla hodně rozložená a Jan Kloz přidal sedmý zásah Rytířů – 🚨 2:7.

Odměnou za výborný výkon v závěrečné třetině byla Rytířům děkovačka s řadou fanoušků, kteří vyrazili do Liberce a po celé utkání Kladno hlasitě podporovali. 


Trenéři po zápase 🗣

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Byl to velký zážitek vidět legendy světového a českého hokeje na ledě. My jsme měli tu čest být u toho. Jsme šťastní, že kluci mohli takovýhle zápas absolvovat, protože jsou mladí a sbírají zkušenosti. Doufám, že si z toho vemzou jen to nejlepší a budou na sobě dál pracovat, aby takovýchto zápasů, před tolika lidmi a v takových arénách hráli co nejvíce. Kladnu blahopřeji k vítězství a zároveň mu přeji, ať se mu daří i v další fázi sezony, což je play off. Myslím, že to dnes byl hezký sportovní zážitek. 

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Pro hráče obou mužstev byl zážitek vidět dvě velké legendy na ledě. Ještě k tomu bylo vyprodáno, takže si myslím, že to splnilo svůj účel.Jsem rád, že se nikomu nic nestalo a že jsme vyhráli. 


Statistika zápasu 📊

Výsledky 46. kola WSM ligy ✅