40. kolo Chance ligy – 29. 12. 2018 Zimní stadion, Kadaň

1

7

SK Trhači Kadaň: Lukeš – Buchtela, Eliáš, Hajič, Klejna, Šefl, Cestr, Popela – M. Svoboda, Kůs, Šulek – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Homer, Rindoš, J. Svoboda – Ondřej Bláha, Sommer, Kanický. Trenéři: Klíma, Wágner, Novák.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zich, Veber, Svedlund, Romančík, Šesták – Kubík, Vildumetz, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Bernat, Filip, Ondřej Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 3. Ondřej Bláha (Zich, Bernat), 16. Zikmund (Jelínek, Machač), 22. Zikmund (Kaut, Jelínek), 30. Kubík (Vildumetz, Redlich), 39. Kubík (Vildumetz, Strnad), 44. Kubík (Strnad), 47. Jelínek (Strnad) – 59. Maršoun (Buchtela, Šulek).Třetiny: 0:2, 0:3, 1:2. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 27:37. Rozhodčí: Souček, Kostourek – Votrubec, Ševic. Diváci: 800.

Začátek zápasu byl pro Kladno velmi vydařený! Neuběhly totiž ještě ani tři minuty a Rytíři šli do vedení. Adam Zich se napřáhl na modré čáře, kladenský Ondřej Bláha protečoval puk a zaznamenal první gól za A tým – 🚨 0:1. Jak pro Bláhu se Zichem, tak i pro druhého asistenta Tomáše Bernata se jednalo o první body v dospělém hokeji. Posléze dělal kadaňské obraně pořádné problémy Jakub Strnad. Kapitán Rytířů nejprve zachytil rozehrávku a naprosto osamocen před brankovištěm zasáhl gólmana, po chvíli pak projel mezi dvojicí beků, ale neuspěl ani v další individuální akci. Trhači se z toho však nepoučili. Zakrátko ujížděl sám na bránu Šimon Jelínek, který trefil beton Štěpána Lukeše. Domácí brankář ale nakonec přece jenom ještě jednou v první části inkasoval. Střelu Patrika Machače ještě dokázal vyrazit, jenže Ladislav Zikmund dorážel dostatečně rychle – 🚨 0:2.

A Ladislav Zikmund byl evidentně při chuti! Na začátku druhé části dostal pas v přečíslení a podruhé prostřelil Štěpána Lukeše – 🚨 0:3. A hosté byli aktivní i dál a krátce před polovinou utkání přidali další zásah! Puk se několikrát dostal před brankoviště, kde Rytíři zakončovali a nakonec dorazil kotouč až do sítě Adam Kubík – 🚨 0:4. Na druhé straně měl plné ruce práce Adam Brízgala, ovšem domácí ve veliké šanci mířili vedle. Kladeňáci v závěru třetiny vybojovali početní výhodu a vteřinu po ní přidali pátou branku! Tomáš Vildumetz našel zpoza klece Adam Kubíka a kladenský útočník ranou z první překonal kadaňského gólmana – 🚨 0:5.

I se začátkem třetí části mohli být Rytíři naprosto spokojení! Přestože hráli v oslabení, dokázali vybojovat puk, Adam Kubík si vyměnil puk s Jakubem Strnadem a završil hattrick – 🚨 0:6. Jako první hráč Kladna v této sezoně dosáhl na tři trefy v jediném duelu. Zakrátko měl blízko k hattricku i Ladislav Zikmund, puk však zastavila tyč. Ale Rytířům se dařilo i v další početní nevýhodě! Šimon Jelínek získal puk, přejel celé kluziště a uklidil kotouč mezi Lukešovy betony – 🚨 0:7. Hostujícího Adama Brízgalu nakonec od druhé nuly v sezoně dělila minuta a 33 sekund. Takovou dobu před koncem se dostal k odraženému puku Petr Maršoun a zasunutím za ležícího brankáře alespoň graficky upravil skóre – 🚨 1:7.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a rychle jsme dali branku. Pak jsme to pojistili na 2:0 a uklidnili jsme se. Od druhé třetiny už bylo utkání plně v naší režii, hráli jsme v pohodě a dávali jsme góly. Bylo to zasloužené vítězství, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili.