29. kolo WSM ligy - 6. 12. 2017 ČEZ stadion, Kladno

Vsetín
2

Rytíři Kladno: Kopřiva – Štindl, Kehar, Lenďák, Repe, Štich, Matula – Pekr, Kubík, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich – Bláha, Svedlund, Zikmund. Trenéři: Hořava, Patera.
VHK ROBE Vsetín: Pavelka – Žák, Teper, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Janáček – Březina, Kopta, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Beránek, Kucharczyk, Pokorný – Karafiát, Šilhavý, Hořanský. Trenéři: Dopita, Jenáček.

Branky a nahrávky: 34. Štich (Machač), 40. Strnad (Kubík), 58. Tůma (Kloz, Machač), 60. Strnad (Machač) – 28. Žák (Podešva, Slováček), 38. Kucharczyk (Beránek, Pokorný). Třetiny: 0:0, 2:2, 2:0. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Střely na branku: 33:28. Rozhodčí: Škrobák, Luczków – Coubal, Kokrment. Diváci: 1728.

Utkání Rytířů s Vsetínem přineslo od úvodních minut pohledný útočný hokej. Oba týmy se střídaly v útočných výpadech a oba gólmani měli hned od začátku spoustu práce. Skóre se ale v prvních dvaceti minutách neměnilo. Největší možnost měl na hokejce Kubík, který pláchl za obranu Valachů a poté, co byl faulován, dostal k dispozici trestné střílení. Prudká střela však mířila jen nad.

Do druhé části vstoupili o něco lépe domácí hokejisté, kteří hned dostali soupeře pod tlak, jenže skóre se měnilo na druhé straně. Michal Žák procedil nenápadnou střelu z kruhu až za Kopřivu – 🚨 0:1. Vsetín byl pak o hodně lepší a mohl několikrát navýšit, jenže kladenská defenziva obstála. Pak se navíc Rytíři dostali do pásma a David Štich střelou od modré srovnal – 🚨 1:1. Kladno ale zakrátko nechalo příliš prostoru Radimu Kucharczykovi, jenž vrátil hostům vedení – 🚨 1:2. Domácí ale nechtěli odcházet do kabiny za nepříznivého stavu. V poslední minutě tak dobře odstíněnou střelou prostřelil Pavelku Jakub Strnad – 🚨 2:2.

Třetí část přinesla opět několik šancí a obě mužstva mohla urvat vedení na svoji stranu. Až v samém závěru se dostali poprvé v utkání do vedení Rytíři, když David Tůma proklouzl soupeřovou obranou a bekhendem zasunul za ležícího Pavelku – 🚨 3:2. Hosté pak ještě zkusili hru bez gólmana, jenže to potrestal Jakub Strnad – 🚨 4:2

Trenéři po zápase 🗣

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Dá se říct, že jsme celý zápas tahali za kratší konec. Vsetín byl důraznější, rychlejší a v osobních soubojích daleko nad námi. Můžeme děkovat jedině brankáři, že to bylo po dvou třetinách 2:2. I v prvních dvanácti minutách třetí třetiny jsme měli obrovskou kliku, kdy vsetínští hráči netrefovali prázdnou bránu. Naštěstí naše individuality rozhodly. Bereme šťastné tři body.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): My jsme neodehráli vůbec špatné utkání, dvakrát jsme vedli. Škoda byla druhého gólu, který jsem si nechali dát vlastní nedůsledností. V závěru jsme o bod přišli, ale Kladno bylo v posledních čtyřech pěti minutách určitě aktivnější a hladovější po rozhodujícím gólu. Nakonec se jim to vyplatilo a berou tři body. Někteří hráči do toho nedali to, co do toho v závěru dát měli. A dopadlo to, jak to dopadlo.