32. kolo Tipsport extraligy – 30. 12. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Olomouc
4

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Zajíc, Romančík – Redlich, Melka, Strnad – Bílek, Machač, Hovorka – Valský, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O‘Donnell. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Olomouc: Konrád – Švrček, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Jaroměřský, Škůrek – Klimek, Nahodil, Musil – Burian, Strapáč, Irgl – Káňa, Kolouch, Olesz – Laš, Vodný, Skladaný. Trenéři: Tomajko, Moták.

Branky a nahrávky: 13. O’Donnell (Nash, Hovorka), 15. Kaut (Lakos, O’Donnell), 53. Strnad (Redlich) – 39. Irgl (Dujsík, Olesz), 49. Ondrušek (Irgl), 58. Ondrušek (Jaroměřský, Nahodil), 61. Klimek (Irgl, Ondrušek). Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 – 0:1. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 24:50. Rozhodčí: Kika, Mrkva – Hlavatý, Špůr. Diváci: 3 327. Nejlepší hráči utkání: Brendan O‘Donnell – Jiří Ondrušek.

Začátek zápasu nebyl ze strany Kladna špatný, přesto mohla jít do vedení z ojedinělé střely Olomouc. Tomáš Dujsík vystřelil od modré čáry a kotouč mezi bruslemi projíždějících hráčů doklouzal až do vzdálenější tyče kladenské branky. Pak už ale hrozili Rytíři! Tomáš Kaut se ocitl sám před Branislavem Konrádem, jenže zblízka napálil jen gólmana. V přesilovce pak nezužitkoval Hovorkovu luxusní přihrávku Vítězslav Bílek, který pouze přestřelil. Proti třem soupeřům už se ale přesilovkové komando prosadilo! Brendan O’Donnell to neměl na střelu z první, puk v mezikruží ještě zpracoval a vystřelil naprosto přesně – 1:0. Jen o chvíli později pak nastřelil puk od modré André Lakos a Tomáš Kaut před brankovištěm dorážel přesně – 2:0. Hosté byli dál nedisciplinovaní a darovali domácím další početní výhodu. V ní měli Kladeňáci opět řadu šancí, tentokrát se ale radoval Konrád mezi třemi tyčemi.

Ve druhé části se ale obraz hry úplně otočil. Olomouc byla aktivnější a většinu třetiny trávila v útočném pásmu. Navíc dostávala k dispozici přesilové hry. Většinu možností dokázal Denis Godla zlikvidovat, až v závěru v oslabení kapituloval. Zbyněk Irgl dostal dostatek času na pravém kruhu a zamířil nechytatelně do bližšího rohu – 2:1.

Bohužel pro domácí fanoušky ale mezi druhou a třetí částí k žádné velké změně nedošlo. Kohouti byli dál aktivní a natahovali se po vyrovnání. A toho se i dočkali! Jiří Ondrušek vystřelil od modré a kotouč prolétl chumlem těl až do sítě – 2:2. Hned nato navíc uháněli hosté do přečíslení a Michal Barinka si pomohl faulem. Oslabení ale Kladeňáci přestáli a zakrátko šli opět do vedení! David Škůrek zachyboval u vlastní branky, Jakub Strnad se dostal ke kotouči a rozvlnil síť – 3:2. Kladenský kapitán posléze další šanci nevyužil a hosté ještě stihli odpovědět. Jiří Ondrušek podruhé v utkání napřáhl na modré a opět poslal kotouč až za Godlova záda – 3:3. A přestože utkání skončilo až v prodloužení, dost možná rozhodující moment přišel ještě několik vteřin před koncem základní hrací doby. Brendon Nash se nechal vyprovokovat, fauloval soupeře a kohouti šli do prodloužení s přesilovkou.

Z prodloužení nestihla uběhnout ještě ani minuta a bylo rozhodnuto. Lukáš Klimek dostal nabito na vrcholu pravého kruhu a prudkou ranou rozhodl o vítězství svého týmu – 3:4.

Trenéři po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Olomouc byla v celém zápase lepší, my jsme se dostali trochu šťastně v první třetině do dvougólového vedení. Nešly nám nohy a byli jsme pomalí, takže jsme se chtěli soustředit spíš na obranu a udržet stav. Když vedeme 2:0 a pak se šťastným gólem dostaneme do vedení 3:2, tak to chceme udržet. Bohužel tam nezblokujeme střely, pak uděláme další nesmyslnou hloupost, že se necháme vyloučit v přerušené hře, a necháme Olomouc rozhodnout v prodloužení. Víc jak jeden bod jsme si určitě nezasloužili.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): První třetina z naší strany nebyla špatná herně, ale výsledkově. Dostali jsme gól v oslabení 3 na 5, potom jsme dostali gól z dorážky, takže to pro nás byla špatná zpráva. Dokázali jsme se z toho nicméně dostat. Ve dvou třetinách jsme byli lepší, dostávali jsme se do tlaku, dostávali jsme se do střel a zaslouženě jsme srovnali. Dokázali jsme se ještě dostat z průběžného výsledku 2:3, když jsme pár minut před koncem srovnali. Nerozhodný a nakonec vítězný výsledek jsme si zasloužili. Musím chlapcům poděkovat, že se k tomu takhle postavili. Pro nás to jsou zlaté dva body.