2. kolo Chance ligy – 10. 9. 2018 Ostravar Arena, Ostrava

2

1

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Krenželok, Matějíček, Urbanec, Slavík – Káňa, Hudeček, Illéš – Fojtík, Jáchym, Zdeněk – Vymazal, Stránský, Zdráhal – Toman, Baláž, Tomi – Häring. Trenéři: Sršeň, Flašar.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Zajíc – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Vildumetz – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 50. Zdeněk (Zdráhal, Jáchym), rozh. náj. Stránský – 29. Kubík (Říha, Strnad). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 38:27. Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Rožánek, Gančarčík. Diváci: 3500.

Porubě do druhého kola Chance ligy rozhodně nechyběla výrazná motivace! Pro celek z Ostravy to byl totiž vůbec první domácí soutěžní zápas od postupu ze druhé ligy. Domácí tak odstartovali velmi aktivně a Adam Brízgala si musel připadat jako na střelnici. Během první části na něj létal jeden puk za druhým (konkrétně 15 pokusů), ovšem mladý gólman si poradil se všemi šancemi – zachytil do lapačky puk směřující do odkryté klece a zneškodnil i individuální akci soupeře. Rytíři se dostali více do hry díky přesilové hře, jenže ani Patrik Machač, ani Jakub Strnad ve větších možnostech neuspěli.

Jestliže v první třetině byli domácí nebezpečnější, v prostředním dějství už si vytvořili příležitosti, které skutečně volaly po gólu! Vynikající Brízgala byl dvakrát už v nevýhodném postavení, ovšem pokaždé se bleskově přemístil a nepustil puk za svá záda. Rytíři tak krátce před polovinou uštědřili soupeři lekci z produktivity. Adam Kubík dojel nastřelený puk, rychle se vytočil před bránu a poslal kotouč rovnou k odkryté bližší tyči – 🚨 0:1.

I v závěrečné dvacetiminutovce byl nejvytíženějším hráčem, který měl nejvíce práce, Adam Brízgala. Kladenský gólman držel dlouhou dobu čisté konto a likvidoval jednu šanci za druhou, v 50. minutě však nakonec přece jen inkasoval. Kladeňáci nerozehráli dobře, Patrik Zdráhal našel nalevo volného Jiřího Zdeňka a ten z první rozvlnil síť – 🚨 1:1. Hosté poté zařadili vyšší rychlostní stupeň a chtěli si vzít vedení zpět, do sirény už se ovšem neprosadili.

V prodloužení měli hosté obrovskou možnost, jak si uzmout bonusový bod pro sebe, dvouminutovou početní výhodu ale nevyužili. A to samé platilo bohužel i pro všechny následující samostatné nájezdy. Zatímco domácí se dvakrát prosadili, Kladno vyšlo střelecky naprázdno. Rozhodující nájezd proměnil Šimon Stránský – 🚨 2:1.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Oproti domácímu zápasu jsme neměli tak dobrý pohyb. I když se utkání postupně srovnalo a šli jsme do vedení, dělali jsme chyby a jednu z nich soupeř potrestal. Potom jsme neproměnili dlouhou přesilovku 4 na 3, kterou jsme zahráli nedobře. Mohli jsme mít tří body, máme jen jeden. Klidně jsme ale nemuseli mít žádný, protože soupeř hrál velice dobře. Bylo to ale hlavně tím, že jsme dnes neměli pohyb.

Zápas v číslech 📊

Ostatní výsledky 2. kola Chance ligy ✅

Benátky nad Jizerou - Prostějov 6:4, Jihlava - České Budějovice 7:0, Vsetín - Kadaň 11:0, Slavia - Přerov 2:4, Litoměřice - Ústí nad Labem 6:1, Frýdek-Místek - Havířov 0:3.