39. kolo WSM ligy - 13. 1. 2018 Zimní stadion, Prostějov

6

3

LHK Jestřábi Prostějov: Groh – Drtina, Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Luňák – Fiala, Meidl, Švec – Zabloudil, Prokeš, Nestrašil. Trenéři: Vykoukal, Peštuka.
Rytíři Kladno: Kopřiva (28. Stahl) – Kehar, Repe, Štich, Zelingr, P. Hořava, Matula – Pekr, Přikryl, Kubík – Vildumetz, Svedlund, M. Hořava – Veber, Machač, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

Branky a nahrávky: 9. Nouza (Fiala), 9. Meidl (Švec, Fiala), 26. Nestrašil (Prokeš, Zabloudil), 28. Kolář (Fiala), 29. Starý (Divíšek, Nouza), 47. Nouza (Starý) – 33. Kubík (Přikryl, P. Hořava), 37. Pekr, 59. Machač (Repe). Třetiny: 2:0, 3:2, 0:1. Vyloučení: 6:7 + Meidl (PRO) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:24. Rozhodčí: Dědek, Koziol – Kotlík, Polák. Diváci: 2152.

V prvních minutách zápasu to byli hosté, kdo se staral o aktivní hru a vybojoval přesilovou hru. Zatímco Rytíři se ale v početní výhodě nedokázali prosadit, Jestřábi v polovině třetiny potvrdili, že jsou nejúspěšnějším týmem na přesilovky. Tomáš Nouza vystřelil z kruhu a Kopřiva byl na ledě příliš pozdě – 🚨 1:0. Hned o 24 vteřin později se navíc domácí opět radovali. Prostějovští ihned zaútočili, Václav Meidl se uvolnil od zadního mantinelu a zasunul puk do brány – 🚨 2:0. Kladno ani pak nedokázalo potrestat soupeřovu nedisciplinovanost a do kabiny odcházelo s dvoubrankovou ztrátou.

Ve druhé části se Kladenští snažili o stažení soupeřova náskoku, Jestřábi ale byli nadále velmi nebezpeční a hrozili převážně z protiútoku. Při jednom z nich se navíc puk od zadního mantinelu odrazil příhodně pro Viktora Nestrašila, který navýšil – 🚨 3:0. Hned po chvíli prostřelil Kopřivu Daniel Kolář – 🚨 4:0. Mezi tři tyče se tak postavil kladenský David Stahl. I juniorský gólman ale inkasoval už za necelou minutu z hole Jana Starého – 🚨 5:0. Rytíři se pak zapsali mezi střelce až po polovině utkání, když Adam Kubík dorážel po Přikrylově individuální akci – 🚨 5:1. Tři minuty před koncem prostředního dějství ještě výborně vybojoval puk Matěj Pekr a přesnou ranou snížil – 🚨 5:2.

Poslední třetina přinesla ještě kladenskou snahu o přidání další branky. Radovali se však opět domácí. Stahl nejprve výborně zlikvidoval střelu Tomáše Nouzy, ale proti dorážce už neměl nárok – 🚨 6:2. V závěru pak ještě upravil skóre v oslabení Patrik Machač, který se dostal k dorážce Repeho střely – 🚨 6:3. Zbytek zápasu byl hodně vyhrocený a přibyla ještě řada trestů. Skóre se už ovšem nezměnilo.

Trenér po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Hráli jsme hrozně a prohráli jsme až ostudně. I výkon tomu odpovídal. Prostě vše dnes bylo špatně.