Poprvé se Rytíři představili ve vánočních dresech v roce 2017 a od té doby se to stalo příjemnou tradicí, která navíc pomáhá dobré věci. Díky dražbě krásných kousků bylo za 2 roky podpořeno hřebečské Komunitní centrum Vítej čtvrt milionem korun. Vánoční dresy navíc vždy přinesly Kladnu štěstí.

Prvně v nich Rytíři (tehdy ještě ve WSM lize) porazili Karlovy Vary 3:2 po nájezdech. Pro hokejové pamětníky – Adam Kubík zazářil dvěma góly v základní hrací době, v nájezdech pak rozhodl Rus Anton Kurjanov, který se v samostatných stříleních prosadil hned 2x. Za světle modré trikoty, na kterých byl dominantním prvkem Rytíř se svatozáří, se vybralo 143 846 korun.

V loňském roce šli Rytíři jinou cestou. Vytvořili dres v netradiční červené barvě, která symbolizuje Vánoce jako celek. I podruhé se v nich Kladýnku dařilo. Byla z toho výhra 5:2, pod kterou se velkou měrou podepsal i Tomáš Plekanec, jehož dres se nakonec vydražil za rekordních 15,5 tisíce. Dražba pak vynesla Komunitnímu centru Vítej celkem 109 tisíc korun.

Letos se Rytíři vrací k tradiční modré barvě. „Chtěli jsme se co nejvíce přiblížit českým Vánocům. Na logo se vrátila svatozář, na kterou byly v minulosti velmi pozitivní ohlasy. Dresy jsou koncipovány do modré barvy se zlatými doplňky a elementem pozadí jsou nerušivé symboly vánočního období,“ prozradil tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Vánoční zápas letos Rytíři odehrají 20. prosince proti Hradci Králové. „Čas utkání je zatím stanoven na 18:00, ale vzhledem k pozápasovému programu, který ještě dolaďujeme, a kterého by se zúčastnili také fanoušci, možná se začátkem zápasu pohneme a začalo by se tak dřív. O podrobnostech budeme informovat naše příznivce v nejbližších dnech,“ dodal Jůdl s tím, že se fanoušci také brzy dozví, kdy a kde proběhne dražba letošních vánočních trikotů.