Na ledě plzeňských indiánů to měli Rytíři dobře rozehrané na to, aby mohli pomýšlet na bodový zisk. Třikrát v utkání vedli, divoká přestřelka se ale nakonec ve třetí části překlopila na stranu soupeře a Kladno zapsalo porážku 5:8. „Byli jsme nedůslední v předbrankovém prostoru a prohrávali jsme souboje jeden na jednoho. Z toho vznikly všechny góly,“ komentoval s odstupem trenér David Čermák.

Kladeňáci se aktuálně potýkají s problémy ohledně gólmanů, které přišly v nejméně vhodnou chvíli. Po utkání proti Karlovým Varům vynechal trojici zápasů Denis Godla, který ovšem hned po svém návratu do brankoviště nedochytal a opět musel střídat. V posledním kole pak zase k utkání neodcestoval Lukáš Cikánek. „Cigi za námi přišel v neděli před zápasem, že má určité zdravotní problémy. Proto jsme si narychlo stáhli Davida Stahla z Ústí. Teď jsme na to reagovali tak, že tu máme zpátky Adama Brízgalu z Motoru,“ osvětlil situaci Čermák.

Rytíři jsou každopádně dál v nezáviděníhodné situaci, díky zaváhání Pardubic ale dál živí naději na udržení. Dál totiž na Dynamo ztrácí jen tři body, zatímco na Litvínov, proti němuž odehrají poslední kolo, mají pětibodovou ztrátu. Kladno tak má před sebou jasný, byť ne snadný úkol. Stáhnout pod sebe jednoho ze svých soupeřů alespoň o bod. V případě bodové rovnosti mají totiž Rytíři s oběma hlavními rivaly horší vzájemnou bilanci.


Spartu povede do boje Miloslav Hořava

Vedení hokejové Sparty nebylo spokojené s výsledky týmu a na konci ledna sáhlo k radikálnímu řešení. Odvolalo věhlasného německého kouče Uweho Kruppa, kterého nahradila další trenérská persona. Navíc pro kladenské hokejové příznivce hodně známá hokejová persona! Novým trenérem Sparty se stal Miloslav Hořava, který vedl Rytíře v sezoně 2017/18. „Sparta má tak kvalitní tým, že to pro nás bude problém, ať je tam jakýkoliv trenér. Na jejich zápasy jsme samozřejmě koukali a jsou tam vidět věci, které chce Miloš Hořava hrát. My víme, že to pro nás nebude jednoduché,“ vyjádřil se k příštímu soupeři David Čermák.

Příchod nového kouče se zatím jeví jako podařený krok ze strany pražského klubu. Sparta totiž pod Hořavou dosud prohrála jediný z pěti zápasů, je však nutné podotknout, že ve všech duelech měla výhodu domácího prostředí. Pražané nestačili pouze na Hradec Králové, kterému podlehli 2:3, posléze ale porazili Karlovy Vary 6:3 a Mladou Boleslav 6:2. Sparta je tedy v tabulce extraligy s 85 body čtvrtá, na druhou Plzeň má ale jen jednobodovou ztrátu.

Vzájemné zápasy

Pražské Spartě Rytíři v této sezoně dvakrát podlehli, nakonec ale právě proti ní zažili kladenští fanoušci asi největší zážitek této sezony. Na ledě O2 areny nejprve Kladeňáci ztratili 2:6, aby jen o dva týdny později prohráli na domácím stadionu 2:4. Pak ale přišla pořádná divočina v Praze! Domácí tým v utkání čtyřikrát vedl, jednou dokonce o dvě branky, Rytíři ale pokaždé našli odpověď a v závěrečném dějství čtyřmi góly urvali vítězství na svoji stranu. Čtyřmi body tehdy zazářili při výhře 8:4 Jaromír Jágr a Brady Austin. Posléze Kladeňáci dokázali ještě doma porazit Kometu Brno, od té doby už ale na vítězství čekají…

Chcete se dobře bavit i o přestávce? Tak pojďte soutěžit na ledovou plochu! Přihlásit se můžete on-line prostřednictvím formuláře.


Partnerem utkání je Skupina ČEZ a Autosalon Klokočka ve spolupráci se Škoda Auto.  

 

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním aktivním pohybem nejen sobě k lepšímu zdraví, ale také druhým, kteří naší pomoc potřebují.

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůzi, běh, jízdu na kole, lyžování, ale třeba i tanec nebo indoorové aktivity typu běh na běžícím pásu). Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti generuje aplikace body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol či obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří.

Aktuální a již úspěšně podpořené projekty naleznete na www.pomahejpohybem.cz.  Sledovat nás můžete také na facebooku „EPP – Pomáhej pohybem“.

Aplikace je zdarma dostupná pro „chytré“ telefony s operačními systémy Apple iOS, Android a Windows Phone.

Pomáhat může skutečně každý. Stačí si aplikaci stáhnout, zapnout a pak už jen zvolit aktivitu. Děkujeme, že s námi pomáháte pohybem!


Rytířská trefa s Invia 

Během všech domácích utkání Rytířů budete moci o každé přestávce soutěžit s kladenskou pobočkou cestovní kanceláře Invia o zájezd v hodnotě až 40 000 korun!

Z řad fanoušků bude vždy vybrán jeden soutěžící, který pak bude mít o přestávce možnost soutěžit. Tyto soutěže jsou populární především v americké NHL, kde musíte trefit ze středového kruhu malinkou díru na puk. Máte tři pokusy. Pokud se vám to podaří, poletíte se společností INVIA na dovolenou v hodnotě 40 tisíc korun!


Hokejová tombola 50/50 na Kladně!

Jedná se o atraktivní soutěž, která nabídne jednomu z účastníků příležitost vyhrát zajímavý obnos a zároveň podpoří projekt vybraný klubem. Její průběh je zcela jednoduchý. Před i v průběhu utkání si můžete zakoupit u přítomných kamelotů připravené tikety a následně doufat, že bude ze všech tiketů vylosováno právě vaše číslo. Celkem bude na utkání připraveno 2000 tiketů a každý z nich stojí 50 korun.

Půlku vybraného obnosu obdrží majitel tiketu, který bude v průběhu zápasu vylosován jako vítězný. Minimální výhrou bude 5000 korun, maximální pak až 50 000 korun. Záleží pouze na tom, kolik bude během utkání celkem zakoupeno tiketů. Druhá polovina pak poputuje na - KNIGHTS FOUNDATION.


Utkání 49. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno  HC Sparta Praha se odehraje ve čtvrtek 27. února od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky v prodeji on-line a v síti Sazka Ticket (na všech terminálech Sazky). Utkání můžete také sledovat živě na O2 TV Sport.

STATISTIKY 
Rytíři Kladno HC Sparta Praha
Bilance 
14. místo 4. místo
48 zápasů, 13-3-6-26 48 zápasů, 20-12-1-15
51 bodů, skóre 119:166 85 bodů, skóre 162:137
Lídr kanadského bodování 
Brady Austin Michal Řepík
37 b (15+22) 35 b (21+14)
14. místo v lize 17. místo v lize
Nejlepší střelec 
Brady Austin Michal Řepík
15 g 21 g
23. místo v lize 6. místo v lize
Nejproduktivnější obránce 
Brady Austin Tomáš Pavelka
37 b (15+22) 27 b (5+22)
1. místo v lize 4. místo v lize
Přesilovky
úspěšnost 17,30 % - 8. místo úspěšnost 19,21 % - 5. místo
Oslabení 
ubránění 80,21 % - 9. místo ubránění 79,10 % - 11. místo
Brankáři 
Denis Godla Matěj Machovský
39 zápasů - 16 výher, 23 proher 29 zápasů - 20 výher, 7 proher
úsp. 90,86 %, prům. 3,07 g/z úsp. 91,00 %, prům. 2,64 g/z
Lukáš Cikánek  Jakub Sedláček
13 zápasů - 9 proher 21 zápasů - 12 výher, 9 proher
úsp. 87,87 %, prům. 4,12 g/z úsp. 90,05 %, prům. 2,77 g/z
Adam Brízgala  
2 zápasy  
úsp. 85,00 %, prům. 5,00 g/z